Jump to content



Μπλε οθονες....


Recommended Posts

εφοσον μπορεις να δεις αμεσα αν θα βγαλει προβλημα και δε χρειαζεται να περιμενεις 1-2 μερες οπως εγω :p , εγω θα ξεκινουσα με το να περνουσα το παιχνιδι στον δισκο του λειτουργικου. Αν εχεις VDSL ειναι τσακ μπαμ το κατεβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρεις κάτι ότι 20 λεπτά με 1 dimm δεν έβγαλε bsod...

Δοκίμασες πχ τα dimm στις θέσεις 1-3 αντί για 2-4 που τις βάζουμε συνήθως; Έχουμε δει όλα τα κουλά πλέον, έχω δει σε gigabyte μητρική (ep43-ds3 σε s775 προ αμνημονεύτων ετών) να έχει πρόβλημα memory slot και να μου χαλάει 2 φορές αλλαγμένο dimmάκι. Just a thought. 

Διαφορετικά, προσπάθησε με των παιδιών τις λύσεις , μπας και...

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. Αλλαξα και θεσεις στις ραμ. 

Απο χθες δεν εχω κανει τιποτα. Εβγαλα την καρτα γραφικων και την εδωσα στο φιλο μου σημερα το πρωι. Απο το μεσημερι που την εβαλε, του δουλευε υποδειγματικα μεχρι και περιπου τις 8.30 που μιλησαμε. Θα την κρατησει και αυριο και αν δε βγαλει προβλημα θα μου την επιστρεψει δινοντας μου και ενα spare set ram που εχει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή από ότι βλέπω πρόκειται για DDR3 , θα μπορούσα και εγώ να βοηθήσω αλλά μένεις κομμάτι μακρυά :( Ελπίζω να βρεις άκρη. Ελπίζω να ΕΙΝΑΙ οι μνήμες, γιατί συνήθως τις αλλάζουν χωρίς πολλά πολλά! :) 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν την δοκιαμασα την δικη του. Κωλλυομαι στο να τη ζητησω ειναι η αληθεια.... Εφοσον η καρτα παιζει κανονικα σε αλλο pc δεν ειναι ασφαλες να πουμε οτι το προβλημα δεν ειναι εκει;

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 2 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Οχι δεν την δοκιαμασα την δικη του. Κωλλυομαι στο να τη ζητησω ειναι η αληθεια.... Εφοσον η καρτα παιζει κανονικα σε αλλο pc δεν ειναι ασφαλες να πουμε οτι το προβλημα δεν ειναι εκει;

Θαρρώ πως ναι. Τι να δοκιμάσεις μετά; Μνήμες και τροφοδοτικό θαρρώ. Μπελάς, ξέρω... Αλλά και τι να κάνς; Α κατς να σκας; :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαζι με την καρτα θα μου φερει και τις μνημες του οπως ειπα. Θα κανω και τη δοκιμη των μνημων και αν τα bsod επιμενουνε θα δοκιμασω να βγαλω τα τελευταια updates των windows και μετα σειρα εχει το τροφοδοτικο. Μακαρι να ειχα απλετο χρονο και να τα δοκιμαζα ολα μεσα σε μια δυο μερες αλλα δε γινεται δυστυχως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ώπα! Σόρρυ! Αυτό όχι δεν το έκανα! Ξεκίνησα με την δοκιμή της κάρτας δίνοντας την στο φίλο μου. Από προχθές δεν έχω ανοίξει καν το pc. 

Οπότε αύριο που θα παρω την καρτα θα το δοκιμάσω και αυτό! Σόρρυ αλλά μου χετε πει τόσα πολλά που ξεχάστηκα!

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον...

 

Ο φιλος μου δοκιμασε την καρτα μου για περιπου 12 ωρες συνολικα. Προβλημα ουδεν. Τιποτα, το παραμικρο. Μου την επεστρεψε και μου εφερε και ενα σετακι ραμ που θα δοκιμασω αργοτερα το απογευμα για περιπου 1,5-2 ωρες. 

 

Νομιζω μπορουμε με ασφαλεια να πουμε οτι η καρτα ειναι οκ. Αν αποψε παιξω χωρις αλλο bsod ,εχοντας αλλαξει μονο τις μνημες, θα μπορουμε με ασφαλεια να πουμε οτι το προβλημα βρεθηκε;;;; Η πρεπει υποχρεωτικα να προχωρησω και σε ολες τις αλλες δοκιμες που εχουν προταθει;

Link to comment
Share on other sites

Αν τα bsod είναι άμεσα (πχ μέσα σε 20-30 λεπτά) πάντα, τότε ναι, λογικά το βρήκες. Αν όχι είναι δύσκολα τα πράγματα και θα μπεις σε διαδικασία εκ νέου δοκιμών. Επίσης θα μπορούσες να δοκιμάσεις χωρίς κάρτα γραφικών, ώστε να σιγουρευτείς ότι δεν φταίει καμιά PCI express θύρα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω χαρηκα που δεν εχει κατι η καρτα...............

μιας και ο ενοχος ειναι οι μνημες,εχεις δει ποσο ζεστες ηταν οι μνημες σου?????????

ειχαν πανω τους ψυκτρα?????????

μηπως ετρωγε φλασια απο εκει.................

Link to comment
Share on other sites

Ναι... κι εγω χαρηκα για την καρτα. 

Θα γινει εκτενεστερη δοκιμη το σκ με τις μνημες και αν επιβεβαιωθει οτι φταινε αυτες, αππ βδομαδα εχει rma. Πλακα πλακα, ξερει κανεις που τις στελνω; Kingston ειναι, εγγυηση εφ ορου ζωης εχουν αλλα που πρεπει να τις στειλω; στο καταστημα η καπου αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.