Jump to content



Ταινίες σε iPad; (και γενικά συμβουλή για tablet)


Recommended Posts

είμαι ανάμεσα στο iPad 9.7" (2018) ή στο επερχόμενο Galaxy S4 Tab
 

η χρήση θα είναι 80% για videos (youtube, Udemy κτλ) και ταινίες (συνήθως mp4, εννίοτε με srt), το υπόλοιπο 20% για surfing και ίσως κανένα παιχνίδι
budget 400 - 500 (με θήκη), γύρω στις 10", και η μπαταρία να βγάζει 1 - 2 ταινίες
 

επειδή έχω ήδη iPhone και ξέρω εκ πείρας πόσο σπάσιμο είναι το iTunes όταν θέλω να περάσω τραγούδια, ήθελα να ρωτήσω, ισχύει το ίδιο και για τις ταινίες; Δλδ θα πρέπει να τις περνάω μέσα από το iTunes; ή μπορώ με drag&drop όπως στο android; και γενικά τα mp4 (σπανιότερα mkv) με srt παίζουν στο iPad;

Link to comment
Share on other sites

10 χρονια μετα ακομα δεν εχετε καταφερει να μαθετε πως δουλευει το itunes... και εχετε και αποψη. Απλα απαραδεκτο...

 

1)Κατεβαζεις το VLC η οτι αλλο θες στο iphone ipad για να παιζεις τις ταινιες σου.

 

2) κανεις διπλο κλικ στο itunes, κλικ στο εικονιδιο με τη συσκευη σου κλικ στο εικονιδιο του app και drug&drop τα αρχεια που θες...

 

Δηλαδη οτι θα εκανες και σε συκευη android με τη διαφορα αντι να ανοιξεις το itunes ανοιγεις το φακελο του κινητου.

 

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

καλά ντε, μην βαράς :p 
 

drug&drop που; στο εικονίδιο της εφαρμογής ή πρέπει να κάνω φάκελο με ταινίες στον υπολογιστή και να συγχρονίζει ο φάκελος;

 

γιατί κάτι αντίστοιχο κάνω για τις φωτό (φάκελος στο pc > sync folder), ενώ με τα τραγούδια κάνω playlists στο iTunes και διαλέγω ποιες να συγχρονίστούν

 

btw, μου πρότειναν ένα Infuse Pro για playback ταινιών στο iPhone, αντί του VLC. Τι γνώμη έχεις επί τούτου; Στον υπολογιστή χρησιμοποιώ vlc, άλλα για το iOS δεν βλέπω να έχει καλές κριτικές, όπως αυτό το infuse (αν και το τελευταίο κοστίζει 15 ευρώ...)

Link to comment
Share on other sites

Εδω ενας αλλος δεν ηξερε πως να βγαλει απο το κινητο τις φωτογραφιες που τραβαγε και εβριζε το itunes.

Πηγαινε ρε καραγκιοζακο βαλτο στο usb πατα εκει που λεει υπολογιστης μου διαλεξε το κινητο και κανε dragndrop copy paste και οτι αλλο θες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.