Jump to content



Zombie/Quarantine Movies για να περάσει η κορωνο-καραντίνα


SpirosKGR

Recommended Posts

Στα πρόχειρα αυτές που θυμάμαι να έχω δει, σίγουρα μου διαφεύγουν κι άλλες καθώς την περίοδο 2012 με 2016 έβλεπα περισσότερο τέτοιου είδους.

 

Αν θυμηθώ κάτι θα το προσθέσω.

 

  • Dawn of the Dead (2004)
  • Zombieland (2009)
  • Resident Evil (2002)
  • 28 Days Later... (2002)
  • 28 Weeks Later (2007)
  • I am Legend (2007)
  • World War Z (2013)
  • The Crazies (2010) (+)
  • Here Alone (2016) (+)
  • Extinction (2015) (+) 
  • Hidden (2015) (+)
  • Train to Busan (2016)
  • Rec (2007)
  • Quarantine 1 (2008) 
  • Quarantine 2 Terminal (2009)
  • Day of the Dead (2008)
  • ....
    Με σταυρουδάκι (+) οι πιο άγνωστες που μαρεσαν. 

//Είναι κι άλλες αλλά προσπάθησα να είναι λίγο σε ένα είδος δηλαδή ζόμπι ή κάτι κοντά σε αυτό με καραντίνα ? ( και το 12 Monkeys ψιλοταιριαζει- από τις αγαπημένες μου αλλά έχει και time travel μεσα βγαίνει λίγο εκτός θέματος anyway )

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Προστέθηκαν: Hidden (2015)
  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος wesker έγραψε:

Καλά το Resident Evil που να με πληρωνανε δε θα το έβλεπα....

 

ΣΤΟΝ ΤΡΟΧΟ!

Ναι, το RE ειναι κατι σα τα RGB στα κουτια ΟΛΩΝ μας.... ολοι δηθεν τα σνομπαρουν αλλα ολοι τα χουν και τα κρυφοκαμαρωνουν ?

 

Εκεινο το τελος της τελευταιας ταινιας αν το κλειναν 10 λεπτα νωριτερα θα ηταν αριστουργημα

 

πριν 2 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

...

 

Μια χαρα ταινιες οι περισσοτερες αλλα οποιος θελει κατι λιγο πιο  ηλιθιο η προταση μου ειναι:  Cockneys vs Zombies 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Nick74
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Nick74 έγραψε:

 

ΣΤΟΝ ΤΡΟΧΟ!

Ναι, το RE ειναι κατι σα τα RGB στα κουτια ΟΛΩΝ μας.... ολοι δηθεν τα σνομπαρουν αλλα ολοι τα χουν και τα κρυφοκαμαρωνουν ?

 

Εκεινο το τελος της τελευταιας ταινιας αν το κλειναν 10 λεπτα νωριτερα θα ηταν αριστουργημα

 

 

Μια χαρα ταινιες οι περισσοτερες αλλα οποιος θελει κατι λιγο πιο  ηλιθιο η προταση μου ειναι:  Cockneys vs Zombies 

 

 

Ούτε καν δεν ηταν Resident eviil αυτο το αισχος. Τα ζομπι ηταν σαν θυματα τροχαιου, και ουτε καν δεν σου προκαλουσαν φοβο.

Link to comment
Share on other sites

MAGGIE (2015)

A teenage girl in the Midwest becomes infected by an outbreak of a disease that slowly turns the infected into cannibalistic zombies. During her transformation, her loving father stays by her side.

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δειτε και τη σειρα the kingdom στο Netflix. Στο περιπου για να μην κανω σποιλερ, Σε ενα νοσοκομειο της κινας δεν εχουν να φανε, ενας τυπος κοβει εναν νεκρο που ηταν αρρωστος τον πεταει στην κατσαρολα τον τρωνε και μετα ξυπνανε ολοι ζομπι. Βγηκε και δευτερη σεζον μολις.

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.