Jump to content



Mandriva Linux Limited Edition 2005


sotiris

Recommended Posts

Για όσους πιστούς mandrake user,

θα κυκλοφορήσει μια ενδιάμεση έκδοση μεταξύ του γνωστού

mandrake 10.1 official και του 2006 official με το όνομα του τίτλου:D

θα περιέχει:

- Linux kernel 2.6.11.6

- KDE 3.3.2 (with some backports from version 3.4, including kpdf)

- GNOME 2.8.3

- Firefox 1.0.2

- GCC 3.4.3

- The GIMP 2.2

- Cdrecord 2.01.01a21 (with DVD+R dual-layer support)

- OpenOffice.org 1.1.4

- MySQL 4.1.11

- και άλλα πολλά ;)

Πέραν των εμπορικών εκδόσεων, θα κυκλοφορήσει και μια free2public.

http://www.mandrivalinux.com/ πάνω δεξιά λέει για το 2005.

από ότι κατάλαβα η mandrake έγινε mandriva?? ( δάκρυ συγκίνησης :hehe: )

ps: Αν νομίζετε ότι τέτοιου είδους ποστ είναι spam και τους αξίζει η κόλαση να μου το πείτε:D

Link to comment
Share on other sites

Debian ρε. Το Mandrake δεν είναι ιδιαίτερα (να μην πω καθόλου σταθερό) και είχα και κάτι προβληματάκια. Suse όλα καλά, αλλά γέμισε ο κόσμος. (Installing 9.3 στο άλλο pc τώρα να δω). Redhat Enterprise AS 4.0 Από τις καλύτερες και πιο σταθερές διανομές που έχω δοκιμάσει (είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή, αλλά είναι σκυλί :tomato: ). Περιμένουμε να δούμε και τι ρόλο βαράνε τα Ubuntu

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer

Πότε σκ@τ@ βγήκε το 9.3.Αφού δεν έχει ελληνικό ΚΔΕ να πάνε να μαμηθούνε ,όλοι θα το κατεβάσουμε

για το kde, blame the translators :p

βγήκε το 9.3, εξακριβωμένα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για το KDE 3.4 πρέπει όλοι οι linux χρήστες να βάλουμε ένα χεράκι.

Είναι ντροπή να μην έχει ελληνικά το 3.4

Εγώ έστειλα σήμερα μήνυμα στον "διαχειριστή" και περιμένω οδηγίες (δεν έχω ιδέα από subversion & kbabel)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από R@tNET

Ναι... αλλά μετάφραση γίνετε από αυτό το ποσοστό; ;)

όχι δεν κατάλαβες, άλλο λέω.

για να συμπεριληφθεί η μετάφραση σε μια έκδοση του KDE, πρέπει να έχει συμπληρωθεί ένα ποσοστό σε κάποια βασικά σημεία π.χ. kdebase 80% (στην τύχη το λέω). νομίζω ότι τα ποσοστά έχουν συμπληρωθεί. βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι έχουν τελειώσει τα αρχεία, κάθε άλλο. οπότε όποιος προσφερθεί ευπρόσδεκτος είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα , αν κατάλαβα καλά από το site , η μετάφραση θα συμπεριληφθεί στο 3.4.1 πλέον και εάν δεν ολοκληρωθεί , η ομάδα που "διαχειρίζεται" το έργο θα πάψει οριστικά να ασχολείται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chriss

Μπα , αν κατάλαβα καλά από το site , η μετάφραση θα συμπεριληφθεί στο 3.4.1 πλέον και εάν δεν ολοκληρωθεί , η ομάδα που "διαχειρίζεται" το έργο θα πάψει οριστικά να ασχολείται.

τελικά θα βοηθήσεις??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι , θέλω να βοηθήσω , αλλά δεν μπορώ να κάνω το subversion να παίξει.

Δώσε κανένα help

Κατέβασα χεράτα 1-2 po αλλά δεν βλέπω τίποτε μέσα. Μάλλον κάποια ....κια έχω κάνει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από R@tNET

Sotiri πως τα πας με την μετάφραση του kdemultimedia;

γκουχ γκουχ. αν είναι όλο στα αγγλικά δεν ξέρω τίποτα.

δυστυχώς δεν παίζει πολύ χρόνος...

chriss, αν κάνεις αυτά που λέει στις οδηγίες στο site πετυχαίνει;)

που ακριβώς έχεις πρόβλημα?

τα po με τι τα ανοίγεις? με το kbabel λογικά θα στα εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

κάνω αυτά που λέει στις οδηγίες αλλά το svn δεν αναγνωρίζει λεει το URL.

Το po το ανοίγω από το kbabel αλλά μοιάζει να είναι κενό.

Ασχετο , ελληνική "μεταφραστική μνήμη" δεν υπάρχει; Γιατί δεν συγκεντρώνουμε ολων όσων κάνουν μεταφράσεις σε ένα αρχείο και μετά να το μοιράζονται οι πάντες ώστε να μην ξαναμεταφράζει κάποιος τα ήδη μεταφρασμένα.

Να μην πώ να εξετάζαμε το ενδεχόμενο κάποιας μικρής αυτοματοποίησης ή γιατί όχι να έμπαιναν σε κάποιο site οι φράσεις και όποιος έχει χρόνο , όποτε έχει χρόνο να μεταφράζει ότι θέλει.

Εν συνεχεία να στέλνονται τα αρχεία στους KDEιδες κάθε 2-3 μέρες η κάθε βδομάδα.

Αν το τραβήξω και λίγο (sci-fi) τα μέλη να λαμβάνουν καθημερινά ένα e-mail με μια φράση την οποία πρέπει να επιστρέψουν μεταφρασμένη κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.