Jump to content


ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ...?


Passenger57

Recommended Posts

Έχω ένα σύστημα με AMD 1090T και δυο λειτουργικά, στον ssd αναβαθμισμένα win10 και στον hdd win7 . Και στα δύο παρουσιάζεται το πρόβλημα να κρασάρουν ολοι οι browsers μετά από λιγη ωρα και να εμφανίζουν μαύρα πλαίσια εντός των καρτελών ή σπάνια να πετάει μπλε οθόνη.Δεν έχω ιό το έχω τσεκάρει δεν έχει υπερθέρμανση σύμφωνα με τις ενδείξεις και έχω αλλάξει και κάρτα γραφικών ( με την onboard και άλλη). Αρκετές φορές μου εμφανίζει όταν το αφήσω idle αυτό ...τι θέλει να πεί ο ποιητής;Τελικά μήπως έχω θέμα με τις μνήμες; ή με την μητρική;


 

σφαλμα.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες στο add/remove στο control panel. 

Βρες τον φάκελο που βρίσκεται το πρόγραμμα και τσέκαρε μήπως έχει κάποιο uninstal exe.

Κοίτα στον φάκελο του start menu αν έχει uninstal.

Πήγαινε να το ξανά εγκαταστήσεις μήπως σου προτείνει να το απεγκαταστήσει πρώτα

Κλείσε το πρόγραμμα κατά το boot αν σου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Δοκίμασε να μετονομάσεις τον φάκελο μετά το κλείσιμο του προγράμματος ώστε αν μην το ξεκινάει.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να το επανεγκαταστήσεις από DVD της Asus ή αλλού και είτε να το κρατήσεις είτε να το απεγκαταστήσεις μετά.

Στη θέση σου θα έτρεχα και ένα memory test, εάν δεν το έχεις ήδη κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή έτρεχε από ότι είδα....το εκανα access και το εβαλα να κανει auto tuning και αφού έφαγε μερικά κολλήματα το σύστημα και δεν έμπαινε  τωρα λειτουργεί λίγο πιο γρήγορα αν και συνεχίζει τα κρασαρίσματα των browser ( μιλάω για τον ssd και τα δεκάρια) .Υπάρχει καμμια περίπτωση να μην είναι hardware και να είναι λάθος στήσιμο των win10 εφόσον έγινε αναβάθμιση αυτόματη από 7αρια;

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Passenger57 said:

και το εβαλα να κανει auto tuning

Να το βάλεις να βγάλει το σκασμό, όχι να κάνει και auto disaster από πάνω. :p

Από την στιγμή που χτυπάει το πρόγραμμα, θα πρέπει να το απενεργοποιήσεις και όχι να ψάχνεις τρόπο να το διορθώσεις. Επίσης τρέξε και κανένα mem test όπως αναφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Να το βάλεις να βγάλει το σκασμό, όχι να κάνει και auto disaster από πάνω. :p

Από την στιγμή που χτυπάει το πρόγραμμα, θα πρέπει να το απενεργοποιήσεις και όχι να ψάχνεις τρόπο να το διορθώσεις. Επίσης τρέξε και κανένα mem test όπως αναφέρθηκε.

 

 

 Έχω τρέξει μεμ τεστ βραδυ ολοκληρο και δεν εβγαλε κανενα σφάλμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, λέει οτι δεν μπόρεσε να γράψει σε μία τοποθεσία στην μνήμη γιατί δεν είχε πρόσβαση (Read Only)

Λογικά κάτι παίζει με τα δικαιώματα της εφαρμογής ή η εφαρμογή κάνει τα δικά της.

Όπως είπε και ο Γιάννης http://www.uninstallapp.com/article/How-to-uninstall-ASUS-TurboV-EVO-1.02.23.html

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλικά, μία παρατήρηση. Ο τίτλος είναι καλό να είναι σχετικός με το θέμα και όχι πχ "ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!"

Έστω και σε περίεργο πρόβλημα μπορείς να βάλεις ότι βλέπεις σχετικό,  πχ. "κρασάρει το TurboV_EVO σε AMD πλατφόρμα"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.