Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Για τετοια ακριβως γνωριζω και εγω.. και για πες διαβιβασεις καλα σητν αθηνα?

Χωρις βυσμα παντα, απλως δικαιουμε κοντινη μεταθεση, λογω υπηρετουντος αδερφου.

Εξαρταται που θα πας.... δες λιγο πιο πανω που λεω για δυο διαφορετικες μοναδες μεσα στο 5γωνο ποσο διαφορα εχουν. Εκει που ημουν εγω επαιρνε απ ολα τα σωματα. Διαβιβασεις γενικα ειναι καλα, ειδικα αν μπεις στο ΚΕΠΥΚ, αλλα τπτ δεν ειναι σιγουρο.

Τωρα για τον ειναι σωστο να χρησιμοπιησεις βυσμα ειναι αλλο θεμα. Το σιγουρο ειναι πως θα νιωθεις μαμακας αν δεν το χρησιμοποιησεις γιατι θα το κανουν πολλοι πολλοι αλλοι. Βεβαια θα νιωθεις και ασχημα για τα φιλαρακια που θα αφησεις στην παραμεθωριο που δεν εχουν βυσμα. Το θεμα ειναι εκεινοι τι θα εκαναν στη θεση σου;

Οσον αφορα την υποχρεωση ειναι αλλο θεμα...εγω πχ ειχα γνωστο γνωστου γνωστου και με βολεψε οπως και ολα τα αλλα παιδια απο το νησι μου. Ηταν προερδος στην ομαδα μπασκετ που επαιζα μικρος :clap:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι εκεινοι τι θα εκαναν στη θεση σου;

Δε νομιζω....

αμα πανε στον γκρεμο ,δεν θα παω και εγω.

Τελοσπαντων μεχρι τοτε θα εχουν αλλαξει πολλα,μπορει να χασω και το μεσο.

Δεν ειναι και η συντελεια του κοσμου.Ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι ειμαστε.

Μια φαση ειναι και ο στρατος...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις κοπελα πισω δεν σε νοιαζει να κατσεις παραμεθωριο. Εγω επαιζα μια-μια καλοκαιρι στη Σαμο και ηρθα Αθηνα λογω κοπελας. Αν δεν την ειχα σιγα μην αφηνα τη Σαμο καλοκαιριατικα....

Αυτο που εχει σημασια, οπως πολυ σωστα ειπες, μια φαση ειναι και ο στρατος. Και πολυ πιθανον να περασεις και πολυ ωραια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι τελειως κατα του στρατου και αν μπορουσα να μην παω ,δεν θα πηγαινα,αλλα ειναι και ενα αλλο θεμα που εμπλεκεται εδω. Πρεπει να νιωθω περηφανος που εχω βυσμα και θα αδικηθουν αλλοι;

Εγω προσωπικα εχω ενα μικρο βυσματακι,με εναν γνωστο του πατερα μου,αλλα ποσο αξιο με κανει το να το χρησιμοποιησω;

Προτιμω να υπηρετησω ως εχουν ορισει για μενα,παρα να εχω στο πισω μερος του μυαλου μου για παντα οτι εχω καποιου ειδος υποχρεωση στον μ@κακ@ τον Βενιζελο. (εχει εναν γνωστο στα γραφεια του). Ε,προτιμω να κανω Εβρο!!!! :hang3:

Hydra αυτά μας τα 'παν κι άλλοι και κλαίγοντας μετά παίρναν τηλ. τις μανούλες τους

να τους πάρουν όσο το δυνατόν το συντομότερο από 'κει για να μην αυτοκτονήσουν.

Δεν θέλω να το κουράσουμε το θέμα γιατί σιχαίνομαι να μιλάω για το στρατό -μπορώ

να βγάλω αέναο μίσος από τα σαπισμένα σπλάχνα μου- έγραψα αρκετά και τα 'σβησα

γιατί είναι βαρύ κι ασήκωτο το θέμα. Απλά...εύχομαι καλή τύχη και καλό κουράγιο σε

σένα και σε κάθε ήρωα/μλκ@ που θα αποφασίσει να μην χρησιμοποιήσει το βύσμα του.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει ,δεν σου πα οτι θα το κανω.Δεν ξερω πως θα ειμαι τοτε και με τι ευκολια θα το λεω αυτο ...

Αλλα απο φιλους που ξερω.Ενας Εβρο τωρα,αλλος Κυπρο μου χουν πει οτι ειναι ωραια φαση ο στρατος....

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει ,δεν σου πα οτι θα το κανω.Δεν ξερω πως θα ειμαι τοτε και με τι ευκολια θα το λεω αυτο ...

Αλλα απο φιλους που ξερω.Ενας Εβρο τωρα,αλλος Κυπρο μου χουν πει οτι ειναι ωραια φαση ο στρατος....

σιγα αρχηγε μου,δεν ειναι τοσο μαυρα κι αραχνα τα πραγματα...Παραμεθοριος ειναι και η Λημνος και η Μυτιληνη...

Link to comment
Share on other sites

Hydra χρησιμοποιησετο το βισμα οταν μπεις...πιστεψε με..δεν θα το μετανιωσεις..

Ο στρατος σε κανει τεμπελη,σε μαθαινει να φιδιαζεις συνεχεια..εκτος απο χασιμο χρονου δλδ που ειναι...

το μονο που με εχει κουρασει ειναι το πρωινο ξυπνημα(λογω δν ξυπναω πιο νωρις)..κατα τα αλλα ολα καλα..:T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ηρθα Αθηνα στη ΜΥ ΥΠΕΘΑ με εστειλε ο δοικας στο Τμημα Υποστηριξης Πληροφορικης του Υπ. Εθ. Αμυνας και βγαζαμε αρκετη δουλεια. Συγκεκριμενα καναμε φορματ, δικτυα, εκτυπωτες κλπ.... Αλλα παιδια που γνωρισα ηταν στη συντηρηση, οπου εβαφαν, εφταχναν πορτες, κληματιστικα κλπ. Οτι ξερεις αυτο θα κανεις...και οχι τουαλετες, γοπινγκ κλπ.

Ψαξε το και δεν θα χασεις.

Εγω ειχα φαει μεγαλη πικρα στη Σαμο να βλεπω τους Σαμιωτες να φευγουν καθε μερα και να πηγαινουν σπιτι και γω να μην μπορω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και η μερα πλησιάζει.. 9/02/11 μεγάλο πεύκο...

Σκέφτομαι για ΔΕΑ αλλα δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει..Κάποιοι λενε αμα τελειώσεις εκπαίδευση μπορεί να σε στείλουν δοκιμο πεζικού για να μείνεις ΔΕΑ θέλει καλό βύσμα..

Link to comment
Share on other sites

Η διαδρομή μου ήταν Θήβα -Πεύκο-Ροδος σαν Δεα πυροβολικού.

Το να τελειώσεις και να βρεθείς σε Πεζικό είναι 1/20...όπου στην τελική κάτι σχετικό με τη φάση σου (πιθανότατα) θα έχει εκεί οπότε μη φανταστείς τρελές διαφορές.

Το να είσαι σε στρατόπεδο πυροβολικού , να δηλώσεις Δεα και ξαφνικά να βρεθείς ΣΕΑΠ ( καμία σχέση με ΣΠΒ του πεύκου γιατί η ΣΕΑΠ είνια πεζικού) και καμιά Κρήτη είναι αρκετά πιθανό...Τα θέματα είναι 2:

1) Γιατί θες να πας ΔΕΑ

2) ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ , είναι θέμα τύχης και διοικητή. Δε πα να ακούσεις 1001 ιστορίες και να σου λένε πως π.χ. ΚΨΜ είναι καλά. κεπικ και ΣΟΑ είναι τέλεια κτλ...ΕΤΥΧΕ σε αυτούς και το λένε πλέον! Αντίστοιχη θέση σε άλλη μονάδα ή ακόμα και η ίδια σε άλλο χρόνο (ή με άλλο διοικητή :whip:) μπορεί να είναι για :wall:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερωτηση : Σημερα βραδυ φευγω και αυριο πρωι μπαινω ξανα στο ΚΕΝ για να παρουμε χαρτι και να φυγουμε για μοναδες (την ιδια μερα). Σκεφτομαι να παρω μαζι ενα tablet που εχω (αντιγραφο ipad) για κανα ebook και τιποτα τετοιο. Στις μοναδες ψαχνουν στην εισοδο? Να το παρω η να μου το φερουν? (το οποιο δεν το θελω γιατι θα γινει σε πολυυυυ καιροοοοοο...)

Link to comment
Share on other sites

εμας δεν μας ειχαν ψαξει.... αλλα και να σε ψαξουν θα ειναι κανενας δοκιμος οποτε δεν νομιζω να εχεις προβλημα. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : Σημερα βραδυ φευγω και αυριο πρωι μπαινω ξανα στο ΚΕΝ για να παρουμε χαρτι και να φυγουμε για μοναδες (την ιδια μερα). Σκεφτομαι να παρω μαζι ενα tablet που εχω (αντιγραφο ipad) για κανα ebook και τιποτα τετοιο. Στις μοναδες ψαχνουν στην εισοδο? Να το παρω η να μου το φερουν? (το οποιο δεν το θελω γιατι θα γινει σε πολυυυυ καιροοοοοο...)

Εγω στην θεση σου δεν θα το επαιρνα...για τον λογο οτι θα εβλεπα λιγο πως ειναι στην μοναδα τα πραματα κ μετα θα το επαιρνα μεσα...δεν πολυελεγχουν τα πραματα τωρα..αλλα ποτε δεν ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για να μαζεύονται τα ψάρια :D

Από εδώ μπορείτε να μάθετε τον Στρατιωτικό Αριθμό σας και επειδή δεν είναι ενημερωμένο ακόμα, θα τον εισάγετε εδώ μαζί με τα λοιπά στοιχεία που ζητάει και θα μάθετε εδώ και τώρα που πάτε χωρίς να έχετε την ανάγκη της αστυνομίας thkakashithumbs.gif

Η αφεντομουτσουνάρα μου παρουσιάζεται στο 6ο ΣΠ στην Κόρινθο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.