Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

φιλε Hydra με μια βεβαιωση σπουδων απο τη γραμματεια της σχολης σου νομιζω καλυπτεσαι για την αναβολη.

Εγω αλλο ηθελα να ρωτησω,

ξερει κανενας εαν λογω ιδεολογιας μπορει καποιος να αποφυγει το στρατο?Καποιος κατι τετοιο μου ειπε με μονη συνεπεια για το μελλον το να μη μπορεις να μπεις σε σωματα ασφαλειας δημοσιου.(πχ αστυνομια)

Ξερει καποιος εαν ισχυει και τι διαδικασιες χρειαζονται?Λεπτομερεις ευπροσδεχτες.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Hydra με μια βεβαιωση σπουδων απο τη γραμματεια της σχολης σου νομιζω καλυπτεσαι για την αναβολη.

Εγω αλλο ηθελα να ρωτησω,

ξερει κανενας εαν λογω ιδεολογιας μπορει καποιος να αποφυγει το στρατο?Καποιος κατι τετοιο μου ειπε με μονη συνεπεια για το μελλον το να μη μπορεις να μπεις σε σωματα ασφαλειας δημοσιου.(πχ αστυνομια)

Ξερει καποιος εαν ισχυει και τι διαδικασιες χρειαζονται?Λεπτομερεις ευπροσδεχτες.

i5 ψυχολογικο ( τρελοχαρτο ) η παθολογικό ( αναπηρια ) . Με το ψυχολογικο σιγουρα δεν μπορεις να κανεις οτιδηποτε στο ονομα σου . Με το παθολογικο δεν μπαινεις σωματα ασφαλειας και οτιδηποτε παρεμποδιζει η αναπηρια ( αναπηρια = οχι πχ απλος αστιγματισμος , αλλα βαριας μορφη επιληψιας η αδυναμια κινησης πχ = καροτσακι ) που θα δηλωσεις - αποδειξεις με ιατρικα εγγραφα βεβαιως βεβαιως ,.

Λογω ιδεολογιας αποσο ξερω μονο αν εισαι ιαχωβας . Με επισημο χαρτι απο την ΄΄έκκλησια τους΄΄΄και παλι δεν τον αποφευγεις τελειως. Κανεις το διπλασιο της θητειας σαν διοικητικος υπαλληλος οπουδηποτε στην Ελλαδα randomly.

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Athens2004 με κατατοπισες αρκετα μπορω να πω.

Οσο για τους απο πανω δεν χρειαζεται καν να απαντησω.Μια απλη ερωτηση εκανα και αντι να δωσουν μια απαντηση αρχισαν τα ''φλωρε'',''κνε'' χωρις καν να με ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Λογω ιδεολογιας αποσο ξερω μονο αν εισαι ιαχωβας . Με επισημο χαρτι απο την ΄΄έκκλησια τους΄΄΄και παλι δεν τον αποφευγεις τελειως. Κανεις το διπλασιο της θητειας σαν διοικητικος υπαλληλος οπουδηποτε στην Ελλαδα randomly.

Αυτο αν δεν κανω λαθος ισχύει ασχετα με το τι θρησκεια-εκκλησια είσαι.

Αλλα κανεις 2πλασιο χρόνο :hm:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ακουσει το αλλο,οτι μπορω να κανω + 4 μηνες απο το κανονικο πχ ,να πηγαινω πρωι και και να φευγω μεσημερι ....

Εκανα 4 μηνες παραπανω αν ηταν να εχω λιγη ζωη ολο αυτο το διαστημα,αλλα θα υπηρχε προβλημα στο μελλον;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ακουσει το αλλο,οτι μπορω να κανω + 4 μηνες απο το κανονικο πχ ,να πηγαινω πρωι και και να φευγω μεσημερι ....

Εκανα 4 μηνες παραπανω αν ηταν να εχω λιγη ζωη ολο αυτο το διαστημα,αλλα θα υπηρχε προβλημα στο μελλον;

Δεν πας για δημόσιος υπάλληλος για φαντάρος πας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ακουσει το αλλο,οτι μπορω να κανω + 4 μηνες απο το κανονικο πχ ,να πηγαινω πρωι και και να φευγω μεσημερι ....

Εκανα 4 μηνες παραπανω αν ηταν να εχω λιγη ζωη ολο αυτο το διαστημα,αλλα θα υπηρχε προβλημα στο μελλον;

Μαλλον για ΥΕΑ σου ειπανε, και σιγα που βγαζεις εσυ ΣΕΑΠ :p

Μια χαρα ζωη θα εχεις, κανεις φιλιες που μενουν και ωριμαζεις λιγο, 9 μηνες κατασκηνωση ειναι, ειδικα οι οι 2 βδομαδες που εκατσα στο ζυγι ητανε παραδεισος, σουβλακι παγωτο, σκοπετο στην υπερυψωμενη αλα baywatch και εξοδο στην ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ λαρνακα το σουκου.

Link to comment
Share on other sites

@αστρο:

Αυλώνα αν θυμάμαι καλά και εσυ; 2000Α ΕΣΣΟ!

Πρώτη μέρα θυμάμαι χιόνιζε...μετά σκοπιές πάνω ψηλά στο φυλάκιο κοντά στο πεδίο βολής....

Απολύθηκα Αύγουστο 2001

Τώρα μπαίνεις Γενάρη και τον Μάη θεωρείσαι παλιοσειρά!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αν δεν κανω λαθος ισχύει ασχετα με το τι θρησκεια-εκκλησια είσαι.

Αλλα κανεις 2πλασιο χρόνο :hm:

Πρακτικα μονο για Ιαχωβαδες ισχυει , Μουσουλμανοι πανε κανονικα και Εβραίοι οπως και οι καθολικοι . Τωρα αν εισαι απο καμια αιρεση της λατρειας του τριαντάφυλλου της μπλε νυκτος με 100 μελη ανα την χωρα θα παρεις the 3rd of the longer αντι για απαλλαγή : P

Link to comment
Share on other sites

@αστρο:

Αυλώνα αν θυμάμαι καλά και εσυ; 2000Α ΕΣΣΟ!

Πρώτη μέρα θυμάμαι χιόνιζε...μετά σκοπιές πάνω ψηλά στο φυλάκιο κοντά στο πεδίο βολής....

Απολύθηκα Αύγουστο 2001

Τώρα μπαίνεις Γενάρη και τον Μάη θεωρείσαι παλιοσειρά!

2000Δ εδώ. Ίλη 1-3 :D

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για ΥΕΑ σου ειπανε, και σιγα που βγαζεις εσυ ΣΕΑΠ :p

Μια χαρα ζωη θα εχεις, κανεις φιλιες που μενουν και ωριμαζεις λιγο, 9 μηνες κατασκηνωση ειναι, ειδικα οι οι 2 βδομαδες που εκατσα στο ζυγι ητανε παραδεισος, σουβλακι παγωτο, σκοπετο στην υπερυψωμενη αλα baywatch και εξοδο στην ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ λαρνακα το σουκου.

Δεν πας για δημόσιος υπάλληλος για φαντάρος πας.

Αν μπορείς να αποφύγεις κάτι τόσο ανούσιο γιατί να μην το κάνεις? Είναι τόσο άρρωστη η κατάσταση στον ελληνικό στρατό που τώρα που έχω πάει μπορεί να το σκεφτόμουν και για Ι5. Και δεν πήγα καν παραμεθόριο που είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα.....

Όσο για την ωριμότητα δεν σχολιάζω, αν είσαι 18 ίσως.....Μια χαρά σε ωριμάζει και ζωή ως πολίτης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.