Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Υπεύθυνο για διάρκεια θητείας/μεταθέσεις είναι το 1ο γραφείο και για την ακρίβεια ο στρατολόγος.

Ρώτα το στρατολογικό γραφείο που ανήκεις τι δικαιολογητικά χρειάζεσαι για να είσαι σίγουρος.

Επίσης μην αρκεστείς στα λεγόμενα των φαντάρων που θα είναι στο γραφείο, ειδικά στο κέντρο,

γιατί όπως καταλαβαίνεις είναι περαστικοί και με ελλειπή ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Έλα, πείτε ποιοι θα πήζουν ως τον Νοέμβριο.

ΥΓ. Έμαθα ότι θα πάει 20 μήνες η θητεία.

6a00d8341c387d53ef0148c84decb8970c-320wi

μπενω αυριο....

δεν νομιζω οτι θα μας πιασει εμας.Ασε που εχουν πει οτι θα κλεισουν και στρατοπεδα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλα εκει?

Πριν 11 χρονια ηταν αρκετα καλα, βεβαια αναλογα και πως το βλεπει ο καθενας. Αν μπεις και μπεις με σκοπο να εισαι φανταρος για οσο καιρο εισαι μεσα τπτ δεν θα σου κακοφανει, αν απο την αλλη μπεις και κοιτας που θα βρεις βυσμα να λουφαρεις τοτε ολα μπορει να σου κακοφανουν.

Γενικα πλεον ομως απο οτι ακουω ο στρατος εχει καταντησει κολλεγιο οποτε δεν μπορω να κρινω με βαση πριν 11 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γενικα πλεον ομως απο οτι ακουω ο στρατος εχει καταντησει κολλεγιο οποτε δεν μπορω να κρινω με βαση πριν 11 χρονια.

Άστα να πάνε.

Εγώ έχω ακούσει ότι μοιράζει και διδακτορικά.

Αν δεν πάει τρία χρόνια όπως πήγε ο πατέρας μου εγώ δεν πάω πάντως.

9 μήνες δεν θα προλάβω να μάθω τίποτα, μέχρι να μπω θα βγω.

Erasmus στρατός δεν λέει, I vote for 'PhD in army'.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τι να πω, αναλογα τι θελει ο καθενας...Στην Ελλαδα δυστυχως 9 στους 10 λενε πως δεν θελουν να πανε στρατο γιατι ειναι χασιμο χρονου και δεν μαθαινεις τπτ και οι ιδιοι 9 με το που μπαινουν βαζουν βυσμα για να ΜΗΝ μαθουν τπτ και να καθονται πισω απο ενα γραφειο μεχρι να απολυθουν.....Και οταν βγουν σου λενε "βλεπεις, τι εκανα στον στρατο και τι εμαθα, χαμενος χρονος ηταν"....

Ειμαστε απλα τραγικοι......

Link to comment
Share on other sites

O στρατός είναι χαμένος κι εντελώς άχρηστος χρόνος. Έκανα 8 μήνες παραμεθώριο (τους υπόλοιπους αθήνα) σε διάφορα στρατόπεδα, πέρασα κι από ΛΥΒ. Δεν υπάρχει πρόνοια για σωστή εκπαίδευση των φαντάρων, οι φαντάροι υπάρχουν για τις αγγαρίες και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.