Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Έχω απολυθεί καιρό τώρα αλλά ήταν κανενας εδώ (ή είναι :)) στο 502 ΜΚΤΠ Ορεστιάδας?
Όχι Ορεστιάδα, Καβύλη :p

Εγώ ήμουν στο 502

Κι εγώ έκατσα, μεταξύ άλλων, ένα 13μηνο εκεί back in the 90's, με διοικητή τον τωρινό σωματάρχη.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μεγάλωσε...Τότε καλός ήταν, σκληρός αλλά δίκαιος. Ούτε τότε όμως είχε εύκολες τις τιμητικές, αλλά 2 μέρες για Θεσσαλονίκη οδοιπορικά έδινε(όπως όλοι). Από περιστατικά με αυτόν, πάρα πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

243 και σημερα στην Α Πυροβολαρχια 180 ΜΚΒ hawk στο Αιγαλεω.

Παντος παιδες.. αμα ειναι να βαλετε τα κονε για να ερθετε Αθηνα. πειτε τους ΜΑΚΡΙΑ απο hawk. δεν ειναι και ζωαρα.Σε βαζουν και τραβας κληρο για το που θα πας. ( Κιμη,Βαρναβα,Αιγαλεω,Ριτσωνα )

Link to comment
Share on other sites

243 και σημερα στην Α Πυροβολαρχια 180 ΜΚΒ hawk στο Αιγαλεω.

Παντος παιδες.. αμα ειναι να βαλετε τα κονε για να ερθετε Αθηνα. πειτε τους ΜΑΚΡΙΑ απο hawk. δεν ειναι και ζωαρα.Σε βαζουν και τραβας κληρο για το που θα πας. ( Κιμη,Βαρναβα,Αιγαλεω,Ριτσωνα )

σειρα β να φανταστω?

Link to comment
Share on other sites

Άκουσον άκουσον!

Βγήκε νέα διαταγή για επανεξέταση της ΕΔΕ η οποία αποφαίνεται πως μετά από επανεξέταση της δικογραφίας και των συμβάντων οι οπλίτες (εμείς δηλ) δεν ευθυνόμαστε αλλά ευθύνεται η υπηρεσία άκα κακώς υπηρετώ ακόμα (40 ημέρες παραπάνω ήδη και μένουν ακόμα 26). Βέβαια η νέα ΕΔΕ ακόμα δεν έχει σταλεί.

Τώρα τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση έχει ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

ήμουν ρόδο. στο 115 αφάντου πυροβολικό απλά φιλοξενούμενος. τώρα γύρισα χανιά για πάσχα και μετά θα πάω πάλι στο 115 και καρφί Καστελόριζο. Εν τω μεταξύ μας έδωσαν 5 αντί 7 μέρες για πάσχα ( μας χρωστάει η μονάδα λέει άλλες 2 ) και μας χρέωσαν άλλες 4 οπότε πλήρωσαν αυτοί τα 350 ευρώ εισιτήρια :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.