Jump to content



Προβλήματα ενεργοποιήμενων windows 10


Recommended Posts

Σπέρες

 

ότι να νε η Microsoft έληξε τα κλειδιά windows της σχολής oxoaoxoaxoaxo (έτσι θέλω να πιστεύω)
το κλειδί που έχει το μπρίκι δεν είναι από black market ? τώρα όμως θα πάρει ?

 

edit

αυτά που είχε μοιράσει και καλά free λειτουργικού και κολοκύθια στους φοιτητές
....

 

@Lazy Dog

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έκανες το Troubleshoot που λέει από κάτω; Μου βγάζει ότι έχω windows pro ενώ η άδεια είναι για windows home κλπ κλπ. Παρενθετικά, τα είχα βάλει πάνω σε κανονικά 7 pro κι υποτίθεται ότι σωστά είχα βάλει windows pro.

Υπάρχει θέμα όπου κατεβάζει (κατά λάθος; ) τις άδειες από pro σε home. Αναφέρεται ήδη στο reddit και σε διάφορα νέα. Αναφέρουν ότι είναι κάποιο λάθος στους server της Microsoft, ότι αναφέρεται στην σελίδα της Microsoft Community μαζί με πολλά παράπονα κι υποτίθεται ότι θα διορθωθεί τις επόμενες ημέρες. Χωρίς επίσημη ανακοίνωση προς το παρόν. Γλέντια...

Έγινε επεξεργασία από salde
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί θέμα με τους activation servers που πολλά Pro μετατράπηκαν σε Home. Με την παρούσα εικόνα φαίνεται να δικαιούνται πλέον και τις δύο ενεργοποιήσεις. Αναμένεται διόρθωση από την πλευρά της Microsoft.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι @salde κάπως έτσι από Pro σε Home

απλά επειδή δεν θυμόμουν αυτό το κλειδί έψαξα τις αγορές και τα κλειδιά μου και δεν το βρήκα , μετά θυμικά ότι είχα βάλει της σχολής ? 

 

απλά πράματα η microsoft έκανε update στον εαυτό της (δες τελευταίο patch που έσβηναν αρχεία και το πήρε πίσω)
 

είδη αγόρασα κλειδάκι αλλά ακόμα δεν το έχουν στείλει προφανώς γιατί τα έχει κάνει Πόπη η microsoft

 

μάλλον πρέπει να στήσω ακόμα ένα μηχάνημα να μην πάνε χαμένα τα 16.99ευρώ (psngames) ?

 

edit

για όποιον έβαλε και acount και μπλιμπλίκια και του σπάει κάθε φορά που ανοίγει να βάζει κωδικό παρακάτω

https://www.pcworld.com/article/3100057/home-tech/how-to-remove-your-login-password-from-windows-10.html

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

16.99 για να πάρεις retail έδωσες; Για ποιον ακριβώς λόγο; Το ίδιο ακριβώς είναι το ΟΕΜ και υπάρχει και κωδικός που σου κάνει 50% έκπτωση (αν δουλεύει ακόμη).

Προσωπικά πρόβλημα δεν έχω (κλειδί αγορασμένο από psngames btw)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tommybertsen said:

16.99 για να πάρεις retail έδωσες; Για ποιον ακριβώς λόγο; Το ίδιο ακριβώς είναι το ΟΕΜ και υπάρχει και κωδικός που σου κάνει 50% έκπτωση (αν δουλεύει ακόμη).

Προσωπικά πρόβλημα δεν έχω (κλειδί αγορασμένο από psngames btw)

 

επειδή την είχα πατήσει παλιότερα με απλό κλειδί κωδικός για 50% έκπτωση δεν έχω ιδέα για τι πράμα μιλάς ...

στηρίχθηκα στο παρακάτω , νταξ 1 - 2 καλοί καφέδες μείον

Quote

We recommend purchasing the retail version that is free of any restrictions, especially if plan to upgrade or change your PC later and still use our key.


Αν θέλω μιλάω με το chat και ακυρώνω την αγορά μιας και δεν έχει έρθει το κλειδί αλλά δεν είμαι τέτοιος γιούφτος . Άστο να κάθεται για το επόμενο μηχάνημα RYZEN 3 3700 12cores /24 thread ή και παραπάνω cores + καινούργια μητρική  :p

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Το κλειδί κανονικά διαγράφεται πάντως, να ξέρεις. Δεν υπάρχει το ανωτέρω πρόβλημα. Το έχω κάνει επιτυχώς. Τον τρόπο τον βρήκα κάπου εδώ σε ένα thread αντίστοιχο.

 

aksw10 ο κωδικός που δίνει το -50%, αλλά σε OEM. Σε επόμενη αγορά δοκίμασε το (ακόμα και σε retail δοκίμασε, δεν είμαι σίγουρος). Ίσχυε για καιρό ο κωδικός αυτός :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με κλειδί αγορασμένο κάπου στα 15€ από δοκιμασμένο site (που δε θυμάμαι τώρα...) μου έβγαλε κι εμένα σήμερα μήνυμα ότι απαιτείται ενεργοποίηση.

Με το troubleshooting και 2 κλικ (γι αυτό δεν πρόλαβα να δω και τι ανέφερε) ενεργοποιήθηκαν πάλι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DiS said:

Με κλειδί αγορασμένο κάπου στα 15€ από δοκιμασμένο site (που δε θυμάμαι τώρα...) μου έβγαλε κι εμένα σήμερα μήνυμα ότι απαιτείται ενεργοποίηση.

Με το troubleshooting και 2 κλικ (γι αυτό δεν πρόλαβα να δω και τι ανέφερε) ενεργοποιήθηκαν πάλι κανονικά.
 

 

τυχερός σε εμένα ακόμα τα ίδια λέει ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.