Jump to content



Aπορια για κάρτα γραφικων


Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους, ας με διορθώσουν η μετακινήσουν το θέμα οι mod αν πιστεύουν ότι δεν αρμόζει εδώ. Ενδιαφέρομαι για μια 2080ti.Σε άλλο φόρουμ υπάρχει ένα παληκαρι που πουλάει καρτες γραφικων υψηλών αποδόσεων. ΑΛΛΆ σε όλες τις κάρτες γράφει ότι είναι κερδισμένες από διαγωνισμό. Είναι τόσο τυχερός.... Που κάθε φορά κερδίζει καρτες.... Η παίζει κάτι άλλο. Ευχαριστώ. Το αναφέρω γιατί με ενδιαφέρει η κάρτα αλλά, τόση πολύ τύχη ρε παιδί μου... 

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα γνωστο ο οποιος δεν εχει δουλεψει ποτε του, καθε μερα ολη μερα παιρνει μερος σε διαγωνισμους, ενδεικτικά σηκωνεται το πρωι πηγαινει σε πρακτορεια και αγοραζει ενα σκασμο εφημεριδες και περιοδικα για τα κουπονια,,δεν ξερω ακριβως πως το κανει αλλα συνεχεια κερδιζει πραγματα και τα πουλαει, εχει δυο αποθυκες στο σπιτι του γεματες πραγματα..οτι μπορεις να φανταστεις... μεσα σε μια 5ετια ειχε αλλαξει 3 αμαξια απο αυτα που εβγαζε...προσωπικα μονο χερι με χερι θα εκανα συναλλαγη και μετα απο ελεγχο του προϊόντος,

βεβαια μπορει το παιδι να ειναι μια χαρα , αλλα ποτε δεν ξερεις.

 

Link to comment
Share on other sites

def  

Αν μιλάς για αυτόν που πουλάει 1400€ μια RTX 2080 ti, επειδή δεν ξέρουμε πως έφτασε η κάρτα στα χέρια του είμαστε αναγκασμένοι να πιστέψουμε τα λεγόμενά του.

Είτε την κάρτα την κέρδισε, την αγόρασε, ή οτιδήποτε άλλο η ουσία είναι τι γίνεται σε περίπτωση που χρειαστείς εγγύηση-RMA κλπ.

Εγώ προσωπικά, αν διέθετα ένα τέτοιο ποσό για κάρτα γραφικών θα κοίταγα να αγοράσω είτε από ένα ευρωπαϊκό ηλεκτρονικό κατάστημα είτε από Ελλάδα μόνο και μόνο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο για το ενδεχόμενο που χρειαστώ την εγγύηση έστω και αν αυτό μου κοστίσει κάτι παραπάνω.

Αν θες μια τόσο ισχυρή κάρτα καλό θα ήταν να ανοίξεις ένα θέμα για γνώμες που θα αφορούν το μοντέλο αλλά και προτεινόμενα ευρωπαϊκά καταστήματα και όχι μόνο.

Στο φόρουμ έχει μέλη με γνώσεις και εμπειρία σε αγορές από το εξωτερικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, p55 said:

def  

Αν μιλάς για αυτόν που πουλάει 1400€ μια RTX 2080 ti, επειδή δεν ξέρουμε πως έφτασε η κάρτα στα χέρια του είμαστε αναγκασμένοι να πιστέψουμε τα λεγόμενά του.

Είτε την κάρτα την κέρδισε, την αγόρασε, ή οτιδήποτε άλλο η ουσία είναι τι γίνεται σε περίπτωση που χρειαστείς εγγύηση-RMA κλπ.

Εγώ προσωπικά, αν διέθετα ένα τέτοιο ποσό για κάρτα γραφικών θα κοίταγα να αγοράσω είτε από ένα ευρωπαϊκό ηλεκτρονικό κατάστημα είτε από Ελλάδα μόνο και μόνο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο για το ενδεχόμενο που χρειαστώ την εγγύηση έστω και αν αυτό μου κοστίσει κάτι παραπάνω.

Αν θες μια τόσο ισχυρή κάρτα καλό θα ήταν να ανοίξεις ένα θέμα για γνώμες που θα αφορούν το μοντέλο αλλά και προτεινόμενα ευρωπαϊκά καταστήματα και όχι μόνο.

Στο φόρουμ έχει μέλη με γνώσεις και εμπειρία σε αγορές από το εξωτερικό.

Μάλλον φίλε μου δεν κατάλαβες τι θέλω να πω. 

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος def έγραψε:

Είσαι εκτός θέματος.... 

Δηλαδή;

Αν το θέμα είναι το αν είναι τυχερός ή παίζει κάτι άλλο μόνο ο τύπος που πουλάει το ξέρει, εμείς τι να σου πούμε;

Να ρίξουμε τα ταρώ;:hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον είναι κλεμμένες, ή παραεισαγωγή από Κίνες κτλ χωρίς αποδείξεις... Βέβαια δε ξέρω αν πας και τις δηλώσεις στο site της nvidia αν θα πάρεις την εγγύηση που προβλέπεται, ή θα πάρεις το τρίτο το μακρύτερο!

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται μια καρτα τελευταιας γενιας που βγηκε εδω και λιγο καιρο να μην εχει εγγυηση....Εκτος και αν ειναι δοκιμαστης προιοντων της Χ εταιρας και μετα του τα δινουνε...

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα googlarisma και ειδα που αναφερεσαι.

Η καρτα πιθανοτατα να ειναι απο διαγωνισμο OC (λογο του μοντελου) και για αυτο δεν εχει και εγγυηση.

Δεν νομιζω να εχει κατι το υποπτο ως αγγελια... εκτος του οτι μαλλον θα εχει δεχτει αρκετη "πιεση" η καρτα και δεν ξερεις αν θα σου παρουσιασει καποιο προβλημα εν καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.