Jump to content



Αλλαγη καλωδιοταινίας οθονης σε Dell inspiron 17r 5737


Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα,εδώ και 3 μήνες η οθόνη  του  laptop μου Dell inspiron 17r 5737 service hs61602 (https://www.dell.com/support/home/gr/el/grbsdt1/product-support/servicetag/0-WHVOeW85K2d1LzdOeG9MSDdvUHFDQT090/overview )έχει αρχίσει να κάνει τα εξής:Όταν ανοιγοκλείνω την οθόνη, χάνεται η εικόνα και με μια μικρή κίνηση, επανέρχεται, εμφανίζονται περίεργα χρώματα όταν η οθόνη ανοιγοκλείνει.Όταν το συνδέω με εξωτερική οθόνη η εικόνα είναι κανονική.Οπότε μάλλον πάω για αλλαγή  καλωδιοταινίας οθόνης.Δεν έχω αλλάξει ποτέ καλωδιοταινία οθόνης σε λαπτοπ και από ότι βλέπω σε βιντεακια είναι αρκετά δύσκολο,πρέπει να βγουν DVD,HD, keyboard, palmrest , motherboard ,LCD bezel, hinge και αν και πιάνουν τα χέρια  μου φοβάμαι μην κάνω ζημιά γιατι είναι λεπτοδουλεια.H καλωδιοταινία ειναι αυτη? https://www.itsys.gr/kalodiotainia-otonis-flex-screen-cable-dell-inspiron-17-5721-3721-5737-249yd-5737-vaw10-dc02001mh00-cn-0249yd-video-screen-cable-kod-1-flex0208-html?search=DC02001MH00

Αν γνωρίζεται κάποιον καλό τεχνικό Καλλιθέα ,Ν.Σμύρνη ,Μοσχάτο στειλτε μου σε π.μ.Ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφοριτες ,σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή καλωδιοταινίας οθόνης στο επίσημο σέρβις της Dell.Έχει κανείς εμπειρία από επίσημο σέρβις της Dell για τιμές,χρόνο παράδοσης,δεδομένου ότι το λαπτοπ είναι εκτός εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

προ ετών είχε προταθεί κάποιο στην Καλλιθέα που έκανε αυτήν ακριβώς τη δουλειά αλλά δεν μπορώ να βρω την αντίστοιχη αναφορά. Λογικά θα είναι φθηνότερο από τις χρεώσεις της Dell. Δεν ρωτάς την @karmen1983 μήπως θυμάται;

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.