Jump to content



Sapphire 5700xt Pulse και επανεκκινήσεις


Recommended Posts

On 29/1/2020 at 8:32 ΜΜ, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ας μας πει ο ts τι έγινε, διότι βλέπω το θέμα να γίνεται vs.

Πάντως (για να βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου), πολλά προβλήματα διαβάζω ότι έχουν οι navi xt.

Τραγελαφικά προβλήματα.

 

γελάει ο κόσμος με τα καραγκιοζιλίκια τους. Εκτός από μας που σκάσαμε 4 κατοστάρικα...

Link to comment
Share on other sites

στη σελίδα της Asrock, στα FAQ της υποστήριξης κάποια αναφέρουν προβλήματα με την εγκατάσταση οδηγών ξεχωριστής κάρτας γραφικών αν δεν απεγκατασταθούν/απενεργοποιηθούν πρώτα κάποια προγράμματα ή οδηγοί που χρησιμοποιούν τα ενσωματωμένα της Asrock. Το δικό σας σύστημα λογικά δεν είχε ποτέ ενσωματωμένα γραφικά για να υπάρχουν τέτοια προγράμματα ξεχασμένα αλλά αν δεν βρεις άλλη λύση ρίξε μια ματιά μπας και υπάρχει τίποτα εγκατεστημένο από το software της μητρικής. Αν έχει κάνα γραφικό περιβάλλον για BIOS, τέτοια πράγματα.
Δεν νομίζω να σε βοηθά αυτό που σου γράφω αλλά ελλείψει άλλης ιδέας...

Γράψε κιόλας τι hardware έχει το μηχάνημα συνολικά μήπως σκεφτεί κάνας άλλος κάτι που μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Status update: η μητρική Asrock ab350m αντικαταστάθηκε από msi b450 tomahawk max. Οι συμπεριφορές που περιγράφονται, δεν υπάρχουν και όλα φαίνεται να λειτουργούν ομαλά; Επειδή δεν έχω εμπειρία από την πλατφόρμα ryzen, με ποιο πρόγραμμα μπορώ να ελέγξω τη σταθερότητα;

 

Ευχαριστώ με τις μέχρι τώρα συμβουλές σας και την υποστήριξη που παρείχατε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος psyber έγραψε:

Status update: η μητρική Asrock ab350m αντικαταστάθηκε από msi b450 tomahawk max. Οι συμπεριφορές που περιγράφονται, δεν υπάρχουν και όλα φαίνεται να λειτουργούν ομαλά; Επειδή δεν έχω εμπειρία από την πλατφόρμα ryzen, με ποιο πρόγραμμα μπορώ να ελέγξω τη σταθερότητα;

 

Ευχαριστώ με τις μέχρι τώρα συμβουλές σας και την υποστήριξη που παρείχατε.

Δηλαδή, ήταν θέμα μητρικής;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.