Jump to content



ΑΛΛΑΓΗ ΚΟΥΤΙΟΥ


Recommended Posts

Μιας  και  αρχίζει  σιγά-σιγά  και  αργοσβήνει   η  αντλία  D5  είπα  να  κάνω  μια  ριζική  αλλαγή  σε  υδρόψυξη  και  κουτί (Μάλλον  βαρέθηκα  το  corsair D800) .

 

Και  επειδή  πάντα  ακούω  φίλους  Λαμπίτες  κάνω  μια  σκέψη  ή  να  βελτιώσω  την  custom υδρόψυξη ή  να  πάω  σε  κάποια NZXT Kraken

 

Από  κουτιά  μου  άρεσαν  αυτά --->

Cooler Master MasterCase H500M RGB Windowed Mid-Tower Case Tempered Glass

 

 

Fractal Design S2 Vision RGB Windowed Mid-Tower Case Tempered Glass - Black

Θα  εκτιμούσα  γνώμες  απόψεις ή  κάποιον  που  έχει  δει  -  δουλέψει  τα  άνωθεν  κουτάκια  από  κοντά

Ευχαριστώ

Θα  το  αποχωριστώ  με  λύπη  .....αλλά μας  τρώει  λίγο  η  τσέπη  μας  μετά  από  τόση  καραντίνα

IMG_20200426_134647.thumb.jpg.a31ca5cf0f9bc88ce86c92d28c321ed5.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, velipsi said:

Μιας  και  αρχίζει  σιγά-σιγά  και  αργοσβήνει   η  αντλία  D5  είπα  να  κάνω  μια  ριζική  αλλαγή  σε  υδρόψυξη  και  κουτί (Μάλλον  βαρέθηκα  το  corsair D800) .

 

Και  επειδή  πάντα  ακούω  φίλους  Λαμπίτες  κάνω  μια  σκέψη  ή  να  βελτιώσω  την  custom υδρόψυξη ή  να  πάω  σε  κάποια NZXT Kraken

 

Από  κουτιά  μου  άρεσαν  αυτά --->

Cooler Master MasterCase H500M RGB Windowed Mid-Tower Case Tempered Glass

 

 

 

 

Fractal Design S2 Vision RGB Windowed Mid-Tower Case Tempered Glass - Black

Θα  εκτιμούσα  γνώμες  απόψεις ή  κάποιον  που  έχει  δει  -  δουλέψει  τα  άνωθεν  κουτάκια  από  κοντά

Ευχαριστώ

Θα  το  αποχωριστώ  με  λύπη  .....αλλά μας  τρώει  λίγο  η  τσέπη  μας  μετά  από  τόση  καραντίνα

IMG_20200426_134647.thumb.jpg.a31ca5cf0f9bc88ce86c92d28c321ed5.jpg

 

 

 

 

θα δωσεις τον παππου??????

ντροπη σου ???

επειδη και εγω ειμαι σε ιδια φαση με εσενα(800d με custom)

ελεγα να παω εδω για κουτι

οσο για την custom επειδη βαρεθηκα τα αλλαξε υγρα και σωληνες ανα 2-3 χρονια ελεγα να παω εδω...........

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος alexcrx έγραψε:

θα δωσεις τον παππου??????

ντροπη σου ???

επειδη και εγω ειμαι σε ιδια φαση με εσενα(800d με custom)

ελεγα να παω εδω για κουτι

οσο για την custom επειδη βαρεθηκα τα αλλαξε υγρα και σωληνες ανα 2-3 χρονια ελεγα να παω εδω...........

Έπιασες  τον  παλμό  ...του  θέματος ....

Καλές  οι  επιλογές  σου...

Συμφωνώ  100%  για   ΝΖΧΤ x72   αλήθεια  ποια  είναι  η  διαφορά  με  την ακριβότερη  Χ73 και  ποια  με  την  πανάκριβη  τους (δείχνει  θερμοκρασία  η  πανάκριβη )

Προσπαθώ  να  δω  μήπως  κάνω  κάτι  με  την  υδρόψυξη  γιατί  λυπάμαι  κυρίως  το  ψυγείο

 

IMG_20200427_210416.thumb.jpg.9218b5c17d0902d050887fde9f58b7cb.jpg 

 

όσο  για  το  κουτί  ...θέλω  κάτι  σε  RGB 

Και  κάτι  ακόμα  βαρέθηκα  το  θόρυβο

Περιμένω  άποψη

Ευχαριστώ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Luxe 2 ειναι overkill για να βαλεις ΑΙΟ μεσα, εκτος και εχετε πολλους δισκους.

Θα κοιτουσα Evolv X και P600s απο phanteks, Lian Li O11 Dynamic η Dynamic XL αναλλογα τι θελετε να κανετε με τα νερα και τελος το Be Quiet Dark Base 700.

 

Στις kraken τωρα. Η x72 ειναι το προηγουμενο μοντελο η x73 ειναι το αμεσως επομενο και η σειρα Z ειναι αυτη με τις καινουριες οθονες. Το ψυγειο και οι ανεμιστηρες ειναι ιδιοι.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Το Luxe 2 ειναι overkill για να βαλεις ΑΙΟ μεσα, εκτος και εχετε πολλους δισκους.

Θα κοιτουσα Evolv X και P600s απο phanteks, Lian Li O11 Dynamic η Dynamic XL αναλλογα τι θελετε να κανετε με τα νερα και τελος το Be Quiet Dark Base 700.

 

Στις kraken τωρα. Η x72 ειναι το προηγουμενο μοντελο η x73 ειναι το αμεσως επομενο και η σειρα Z ειναι αυτη με τις καινουριες οθονες. Το ψυγειο και οι ανεμιστηρες ειναι ιδιοι.

 

Μου  άρεσε  η  cooler  master  αλλά  πολύ  πλαστικούρα  μπροστα 

μάλλον  θα  πάω  προς  fractal ( https://www.skroutz.gr/s/19170491/Fractal-Design-Define-S2-Vision-RGB.html)

Γνώμη ???

καλά  αυτά  που  προτείνεις  αλλά  ήθελα  λίγο  RGB  ..θυμίζουν  το  corsair 

Το  θέμα  είναι  η  υδρόψυξη   custom  ή  έτοιμη ????

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε ποσοι ειμαστε με 800d??????? ????

9 hours ago, fatalara said:

Το Luxe 2 ειναι overkill για να βαλεις ΑΙΟ μεσα

Δεν εχεις αδικο σε αυτο απλα καμια φορα περνεις  ενα κουτακι επειδη σου αρεσει.............

Έγινε επεξεργασία από alexcrx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος alexcrx έγραψε:

καλα ρε ποσοι ειμαστε με 800d??????? ????

Δεν εχεις αδικο σε αυτο απλα καμια φορα περνεις  ενα κουτακι επειδη σου αρεσει.............

Σωστά  το  γούστο  παίζει  ρόλο  ....βέβαια  με  ορισμένες  προϋποθέσεις....

πχ  χώρος  , υλικό  κατασκευής , ησυχία (βασικό  για  μένα)  αερισμός , κλπ  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, velipsi said:

Σωστά  το  γούστο  παίζει  ρόλο  ....βέβαια  με  ορισμένες  προϋποθέσεις....

πχ  χώρος  , υλικό  κατασκευής , ησυχία (βασικό  για  μένα)  αερισμός , κλπ  

γι'αυτο θελω αυτο το κουτι,γιατι τα εχει σχεδον ολα .................ή ετσι νομιζει το cpu μου(το μυαλο μου)

τωρα για το rgb που ειπες οτι θελεις εγω μαλλον θα βαλω αυτους που rbg λαλανε.......το ξερω ειναι ακριβοι και οχι οι καλυτεροι απο θεμα αερα και φασαριας,το rgb τους ομως..........

Link to comment
Share on other sites

Corsair RGB γιατι? Ειναι οτι χειροτερο μπορεις να αγορασεις. Δεν συνδεεται με τιποτα εκτος απο τα δικα τους συστηματα και σε γεμιζει καλωδια.

Αν ειναι να δωσεις τοσα λεφτα πας σε InWin Polaris aluminium.

Τωρα για το κουτι, ναι αν δεν σε ενοχλει το μεγεθος και το πως θα φαινεται. Θα ειναι αδειο ολο.

 

@velipsi Εννοεις οτι θες να εχει ανεμιστηρα rgb απο μονο του? Π.χ εγω θα αγοραζα το Lian li, που ειναι το best of κουτι αυτη τη στιγμη για οτι και να θες να κανεις και με τα ρεστα θα εβαζα τους Lian Li BR120 και θα εχεις το τοπ κουτι με τους πιο hot ανεμιστηρες και την καλυτερη υποστηριξη απο watercooling. Ολοι βγαζουν πραγματα πρωτα για αυτους και μετα το σκεφτονται για το αν θα βγαλουν για αλλους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Corsair RGB γιατι? Ειναι οτι χειροτερο μπορεις να αγορασεις. Δεν συνδεεται με τιποτα εκτος απο τα δικα τους συστηματα και σε γεμιζει καλωδια.

Αν ειναι να δωσεις τοσα λεφτα πας σε InWin Polaris aluminium.

Τωρα για το κουτι, ναι αν δεν σε ενοχλει το μεγεθος και το πως θα φαινεται. Θα ειναι αδειο ολο.

 

@velipsi Εννοεις οτι θες να εχει ανεμιστηρα rgb απο μονο του? Π.χ εγω θα αγοραζα το Lian li, που ειναι το best of κουτι αυτη τη στιγμη για οτι και να θες να κανεις και με τα ρεστα θα εβαζα τους Lian Li BR120 και θα εχεις το τοπ κουτι με τους πιο hot ανεμιστηρες και την καλυτερη υποστηριξη απο watercooling. Ολοι βγαζουν πραγματα πρωτα για αυτους και μετα το σκεφτονται για το αν θα βγαλουν για αλλους.

Δεν  διαφωνώ  μαζί  σου  ...πολύ  όμορφο  το    Lian li,  αλλά  το  βρίσκεις  πολύ  δύσκολα  και  πολύ  περίμενε ....από  ότι  έψαξα

 

πχ  μου  άρεσε  αυτό -->  https://www.skroutz.gr/s/20475846/Lian-Li-PC-011-Dynamic-XL-ROG-Certified-Black.html

 

Βασικό  για  μένα  είναι  και  το  άμεσο  .....το  γρήγορα  ...και  η  γνωριμία  με  τους  προμηθευτές  ....

 

Πχ  το  να  πάρω  από  ιντερνετ  κουτί  θα  το  απέφευγα 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2020 at 10:43 ΠΜ, το μέλος Spirosssss έγραψε:

Evolv X RGB κοιτάω εγώ (τώρα με 800D και 360 AIO + Hydro VGA) αλλά ακόμα το τσιγγουνεύομαι :D

 

Μιας και μιλάτε για ανεμιστήρες και μόστρα, επίσης στο Evolv X θα έβαζα αυτούς, αλλά πάλι τσιγγουνεύομαι :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι  τόσο  όμορφο  και  ποιοτικά  ανώτερο  από  τα  άλλα για  να  αξίζει  τόσα  χρήματα ....

 

Υπερτιμημένο  ????

 

Μου  άρεσε  πάντως ...

 

https://www.skroutz.gr/s/16695712/CoolerMaster-Cosmos-C700m.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ  το  φίλο  Seafalco  

για  τη  γνώμη  του  το  βάζω  και  εδώ ...

Έφαγα  ήττα  σχετικά  με  το  κουτί πήγαινα  τελικά  για  το

Cosmos C700m (πολύ χρήμα)

Παράδοση  μετά  από  15/6 ...και  βιάζομαι

Θα  ήθελα  μια  γνώμη  για  τα  παρακάτω  και  σόρυ  για  το  ζάλισμα

 

1.https://www.skroutz.gr/s/12811851/Thermaltake-View-71-Tempered-Glass-RGB-Edition.html

2.https://www.skroutz.gr/s/15725699/Corsair-Obsidian-Series-500D-RGB-SE-Premium.html

3.https://www.skroutz.gr/s/10672200/Corsair-Crystal-570X-RGB-Black.html

4.https://www.skroutz.gr/s/19170491/Fractal-Design-Define-S2-Vision-RGB.html

5.https://www.skroutz.gr/s/15490278/CoolerMaster-MasterCase-H500M.html

Βασική  επιλογή  η  ησυχία ,ποιότητα , τριπλό ψυγείο  στη  οροφή αν  είναι  δυνατόν 

Ευχαριστώ  και  πάλι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 54 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Το 4.

Αγαπητέ φίλε ...το έχεις δει μήπως από κοντά γιατί όλοι μου λένε ότι δεν το ξέρουν γιατί είναι αρκετά νέο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.