Jump to content



καλή φραπεδιέρα


Recommended Posts

έχετε να προτείνετε μία καλή φραπεδιέρα; ως τώρα δοκίμασα τα απλά χτυπητηράκια από ikea και κάτι από aliexpress, άλλα δεν, μετά από λίγο πεθαίνουν

 

δεν εννοώ βέβαια επαγγελματικά, άλλα κάτι που να έχει ισχύ και να κρατάει

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που εδιναν κάποτε με το nescafe ήταν πολύ καλά και δυνατά. Στο γραφείο έχω και ένα του δεκάρικου από σουπερμάρκετ το οποίο είναι επίσης καλούτσικο, αλλά όχι σαν αυτό του nescafe.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα με τα οποία είμαι ικανοποιημένος και εγώ και φίλοι είναι από Vicko

Είχα δυο προηγούμενα σχέδια/μοντέλα και ήταν και τα δύο σκυλιά. Δυνατά (όσο πρέπει για φραπεδούμπα) και με αντοχή στον χρόνο.

 

Μόνο το ματσούκι μπροστά φεύγει μετά από κάποιο καιρό και ή απλά το ξαναβάζεις και συνεχίζεις το χτύπημα ή πετάς μία Logo στιγμής και δεν ξανα-ασχολείσαι.

 

EDIT: Διαβάζοντας τον τίτλο προϊόντος παρατήρησα ότι έχουν δοσομετρητή στο καπάκι ?. Πόσο άραγε είναι η δόση για τον φραπέ; (αν χρησιμοποιείς σκόνη και όχι  "coffeecrumps" (sic) )

EDIT2: Βλέπω τα νέα έχουν 2 ταχύτητες. Δεν ξέρω αν αυτή η έξτρα πολυπλοκότητα... μειώσει την αντοχή. (εκτός αν εννοούν ότι η 1η είναι η νεκρά)

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάρει πριν χρόνια μια της singer που δεν την βλέπω τώρα και είμαι ευχαριστημένη

Βέβαια και εμένα έφυγε το ματσούκι μπροστά που λέει και ο @l2phile :hehe: αλλά και εγώ κόλλα έβαλα

Μοιάζει πολύ με αυτήν κ από τις οικονομικές θα την δοκίμαζα

https://www.skroutz.gr/s/16179575/Izzy-Caffeccino-Spicy-Red-222871.html

 

Αν και πλέον έχω φτάσει σε μια ηλικία που πιστεύω ότι σε κάθε αγορά πρέπει να κάνεις υπομονή και να παίρνεις κάτι που θα μείνει.

Η επόμενη αγορά μου θα είναι κατα 99% αυτή

https://www.skroutz.gr/s/3204145/Artemis-MIX-2010-Economy-Red.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι σταθερές φραπεδιέρες μου τη σπάνε γιατί δεν μπορείς να τις βάλεις κάτω από τη βρύση για ξέπλυμα. Τα μιξεράκια των 30w είναι μια χαρά για φραπεδάκι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, GriGaS said:

Εμένα οι σταθερές φραπεδιέρες μου τη σπάνε γιατί δεν μπορείς να τις βάλεις κάτω από τη βρύση για ξέπλυμα. Τα μιξεράκια των 30w είναι μια χαρά για φραπεδάκι.

+ οτι κάποιες σταθερές δεν είναι αρκετά ψηλές και δεν χωράει ότι ποτήρι θες (πχ μισόλιτρο για μεγάλη βάρδια)

+ ότι δεν είναι φορητές

 

Δεν τα παίρνω από Vicko, αλλά είχα δοκιμάσει παλιά αρκετές τσίπικες και τα έφτυναν. Αυτήν την έχω κοντά 8 χρόνια για καφέδες και καμία ντόπα και δεν έχει κάνει κιχ. Αυτά με 6-8 ευρώ (ακρίβυναν και αυτές ? )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mια  izzy , σειρα day line -ne 301 , στα 100 w την εχω 15 χρονια κ δουλευει σαν την πρωτη μερα...ειδικα στη 2η σκαλα σκοτωνει!!!!

Βαλε τωρα 15 χρονια με 5-8 καφεδες καθημερινα....τιμη φυσικα κ δε θυμαμαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.