Jump to content



Iphone 11 Pro , SE, ή κάποιο Android?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, επέστρεψα για μια νέα αγορα που θέλω να κάνω μετα την τηλεόραση. 

 

Εχω iphone 7 εδω και 4 χρόνια περίπου και ήρθε η ώρα του να πάει για αλλαγή.

Βλέπω οτι το iphone 11 pro είναι καλως ή κακως φοβερό αλλά ακριβό.

Βλεπω επίσης ότι το SE που βγήκε τώρα έιναι δυνατό, φθηνότερο, αλλα παλιομοδήτικο. Δεν έχω αποφασίσει αν είναι vfm αγορά.

Επίσης έχω δει πολλά καλά λόγια για android ( πχ one plus, huawei κτλ) αλλα δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που μπορεί να αναταγωνιστεί αξιοπιστία και επιδόσεις με τα iphone.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω. Θα πάω σημερα να τα δώ απο κοντα σε ενα πλαισιο αλλά θέλω να μου πείτε και κανενα καλο android που μπορεί να σταθεί αντάξια. 

Link to comment
Share on other sites

 

Προσωπικά πήρα το Xs 64gb πριν 3 μήνες με περίπου 600-650.

Περσινό flagship, ίδιο μέγεθος/οθόνη με 11pro.

Αν δεν σε ενδιαφέρει να πουλάς μούρη ότι έχεις το τελευταίο iphone και θες iphone (όπως εγώ),

τότε είναι πολύ καλή επιλογή. Χωρίς να σημαίνει ότι αν είσαι διατεθιμένος για android δεν μπορείς να βρεις τις ίδιες δυνατότητες με τα μισά χρήματα!

Το SE το θεωρώ εξαιρετικά υπερτιμημένο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν με νοιαζει να είναι iphone, έτσι και αλλιως εγω το φουσκώνω μπρος πισω με θηκη shockproof κτλ.

Απλα εχω ακούσει πολύ καλά πραγματα και για το SE.

 

Το XS πως είναι? Απο που το αγορασες αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ZarotiadisPavlos said:

Εννοείται πως δεν με νοιαζει να είναι iphone, έτσι και αλλιως εγω το φουσκώνω μπρος πισω με θηκη shockproof κτλ.

Απλα εχω ακούσει πολύ καλά πραγματα και για το SE.

 

Το XS πως είναι? Απο που το αγορασες αν επιτρεπεται?

 

Μένω Δανία, οπότε από εδώ:

954462_7_600x600_w_g.jpg
WWW.POWER.DK

Køb APPLE IPHONE XS 64GB SILVER: Tænk stort.. POWER.dk - Samme lave pris i butik som på net. Altid fri fragt.

5000 dkk = 670 ευρώ. Τόσο το πήρα απλά δεν ξέρω ακριβώς πόσο βγαίνει σε ευρώ.

Στο skroutz το βρίσκεις 615 στα σκρουτζομάγαζα και 670+ στα πιο σοβαρά μαγαζιά (π.χ. priveshop).

 

Κοίτα δεν με ενδιαφέρει η επίδειξη αλλά επειδή έχω συνηθίσει πλέον σε iphone μου ναι δύσκολο να αλλάξω.

Το συγκεκριμένο είναι πραγματικά πολύ καλό σε ταχύτητα / λειτουργία κλπ. 

Η φωτογραφική αν δεν θες zoom οριακά κοντράρεται με dslr σε point and click φάση.

 

Αν αξίζει 670? Όχι, 400 θα ταν πιο τίμιο. Αλλά life sucks :p 

Έγινε επεξεργασία από sotiris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επέιδη θα το παρω με απαλλαγη ΦΠΑ μέχω του αρθρου 39Α, σκεφτομουν να το πάρω απο ένα μαγαζί που να έιναι λίγο πιο γνωστό απο σκρουτζομαγαζα.

 

Και τώρα που το ψαχνω λίγο φιλε Σωτήρη, βλέπω οτι το You το έχουν το XS στα 729  ευρω

you_logo-v2.png
WWW.YOU.GR

Στο You.gr θα βρεις τα πάντα γύρω από τα smartphones και την κινητή τηλεφωνία. Ανακάλυψε εδώ τη μεγάλη ποικιλία από επώνυμα...

Επομένως εμένα μου βγαίνει περίπου 590.

Θα ήταν μια πιο value αγορά σε αυτά τα λεφτά σωστα? 

Η καμερα ναι με ενδιαφέρει είναι η αλήθεια. 

Επίσης να σας πω οτι εχθες πηγα και τα είδα απο κοντα και σε αίσθηση χεριου και ποιότητα κατσκευής,

το 11 pro και το XS που έπιασα έιναι φοβερά. Λογικό βεβαια οταν δίνεις τόσα χρήματα.

Το SE δεν ήταν τόσο διαφορετικό με το δικο μου εμοιαζε πολυ με το iphone 8. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.