Jump to content



Μετά το mionix Naos 7000 τι;


Recommended Posts

Καλησπέρα, μετά από 8 χρόνια, παρέδωσε πνεύμα το middle click button της ροδέλας στο ποντίκι μου. Λόγο συνήθειας στο browsing και άνοιγμα νέων tabs μου είναι απαραίτητο. Δεν έχω την υπομονή να κάτσω να το λύσω και να κολλήσω νέο διακόπτη οπότε σκέφτομαι να πάω σε νέο. Τι όμως;

 

χρησιμοποιώ palm grip και έχω μεγάλο χέρι γιαυτό και μου είχε κάτσει κουτί το mionix. τι επιλογές έχω σε καλό και ανθεκτικό ενσύρματο ποντίκι; υπάρχει κάτι της προκοπής μέχρι 50 ευρώ; ιδανικά θα ήταν μέχρι 30 αλλά δεν ξέρω αν βγαίνει τίποτα αξιόλογο ποιοτικά σε τέτοια τιμή. (έχω δει το deathadder essential, λέει τίποτα ή είναι τελείως κινεζιά;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πόσο της προκοπής και πόσο ανθεκτικό  είναι
https://www.dreammachines.io/en/dm2supreme

 

(ίδιο κέλυφος με το naos, λένε για 35+8 μεταφορικά απευθείας από το site)
αλλιώς ίσως κανένα logitech g502? (δεν ξέρω αν θα βολέψει)
εγώ πάντως με αρκετά μεγάλο χέρι (και ένα grip κάπου ανάμεσα σε palm και claw)
πήγα από cm sentinel advance 2
σε steelseries rival 600 (το αγόρασα ~60)
αν και μου άρεσει το ποντίκι
ήδη μια φορά άλλαξα τα grips μέσα στην εγγύηση (ξεκόλλησαν) οπότε δεν ξέρω πόσο θα αντέξει
και επίσης σπαστικό ότι δεν δούλευε μέχρι να περάσω το s/w της steelseries (και να μπορέσω να κλείσω τα ρημάδια τα rgb leds)

 

για το deathadder δεν έχω ιδέα πραγματικά

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου εδώ και 9 χρόνια.

Από τα καλύτερα ποντίκια που έχουν περάσει από τα χέρια μου, αν όχι το καλύτερο.

Μπορείς να ρίξεις και μια ματιά στο ebay μιας και εγώ από εκεί πήρα το δεύτερο που έχω.

 

Ποτέ δεν κατάλαβα τη στροφή που έκανε αυτή η εταιρεία στη παραγωγή της και γενικότερα στην όλη της πολιτική.

Κρίμα που σταμάτησε η παραγωγή του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, knight_77 said:

Ποτέ δεν κατάλαβα τη στροφή που έκανε αυτή η εταιρεία στη παραγωγή της και γενικότερα στην όλη της πολιτική.

για ποιο λες; Το Naos ή τα άλλα που γράφει ο shattered; Αν ίναι περί Mionix για ποια αλλαγή μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, salde said:

για ποιο λες; Το Naos ή τα άλλα που γράφει ο shattered; Αν ίναι περί Mionix για ποια αλλαγή μιλάς;

 

Για Mionix μιλάω και για το Naos.

Για αρκετό διάστημα τα προιόντα από το site της ήταν εξαφανισμένα πριν λίγα χρόνια.

Από ότι βλέπω επανήλθαν.

Μάλλον είχα καιρό να το τσεκάρω ?

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα δύο Mionix τον Σεπτέμβριο. Δεν τα έχω ανοίξει ακόμα. Το παλιό Naos μου εμφανίζει πρόβλημα στη ροδέλα, με δυσκολεύει στην κύλιση αλλά το παλεύω ακόμα. Πήρα όμως Avior και Castor, το Naos μού φαίνεται λίγο μεγάλο. Η ιστοσελίδα τους δεν είναι καλή, τα δικά μου τα παράγγειλα από μια προσφορά στο γερμανικό Αμαζον, μαζί με μεταφορικά μου βγήκαν γύρω στα 35 ευρώ το ένα, η αποστολή έγινε από το αγγλικό Άμαζον.
Το θεωρώ το καλύτερο που είχα μέχρι τώρα, μου άρεσε και το πρώτο οπτικό της Microsoft (intellimouse νομίζω λεγόταν) συνολικά προτιμώ το Μionix. Με άγχωσες με την ιστοσελίδα τους, δεν έχω πάρει είδηση για αλλαγές πολιτικής. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει και εγω το Naos απο massdrop αρκετα χρονια πισω..

Μου ειχε βγαλει ενα θεμα και ευτυχως ηταν εγγυηση, σε συννενοηση, μου το αλλαξαν με το Avior που με βολεψε καλυτερα τελικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/20/2020 at 9:27 AM, Papakitou said:

Ειχα παρει και εγω το Naos απο massdrop αρκετα χρονια πισω..

Μου ειχε βγαλει ενα θεμα και ευτυχως ηταν εγγυηση, σε συννενοηση, μου το αλλαξαν με το Avior που με βολεψε καλυτερα τελικα

και εγώ από massdrop το είχα πάρει, μετά από 7 χρόνια τα έφτυσε το middle click, μια χαρά με έβγαλε τόσα χρόνια βέβαια, σκυλί!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.