Jump to content



Πρόβλημα με οθόνη (?) - Τι μπορεί να φταίει?


Seeker

Recommended Posts

Πρόκειται για μία CRT ~6 χρόνων. Τώρα την έχω συνδέσει με το PC που γράφω εδώ. To πρόβλημα είναι πως σε άσχετα χρονικά διαστήματα η οθόνη σκοτεινιάζει στιγμιαία τόσο ώστε να τρέμει η εικόνα για λιγότερο απο 1sec και να μαυρίζει λίγο και μετά να επανέρχεται.

Έχω υποψίες οτι μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό Innovator 350W (πιθανή ελλιπής τροφοδοσία της VGA) αλλά προς το παρόν δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.

Τι νομίζετε οτι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η οθόνη τραβάει ρεύμα κανονικά απο την μπρίζα.

Λέτε να πλησιάζει η ώρα της? :cry:

YDinopoulos, sorry αλλά λόγω αγοράς VGA για τον μεγάλο, προς το παρόν δεν... Θα το έχω στα υπόψη όμως, ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

αν το πρόβλημα που αναφέρεις παρουσιάζεται ρίχνοντάς της και 1 - 2 σφαλιάρες τότε μάλλον μιλάμε για ψυχρές κολλήσεις κάτι το οποίο μπορείς με λίγη προσοχή και ενα καλό κολητήρι να το αποκαταστήσεις μόνος σου. Τροφοδοτικό δεν είναι στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από colt3003

Καλημέρα

αν το πρόβλημα που αναφέρεις παρουσιάζεται ρίχνοντάς της και 1 - 2 σφαλιάρες τότε μάλλον μιλάμε για ψυχρές κολλήσεις κάτι το οποίο μπορείς με λίγη προσοχή και ενα καλό κολητήρι να το αποκαταστήσεις μόνος σου. Τροφοδοτικό δεν είναι στάνταρ.

Όχι, το τρέμουλο με σφαλιάρα είναι "πιο ελαφρύ" απο ότι αυτά που κάνει μόνη της.

Πλησιάζει η ώρα της δλδ? :bye:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον!!!!!............................:rip:

θα στα κανει αυτα μεχρι μια μερα να σβησει οριστηκα!

αν και δεν ειναι και απολυτο αυτο!εμενα μια οθονη μου παλια μου εκανε χιλια κολπα πριν

κανενα δυο χρονια, και τωρα δουλευει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επαναφέρω αυτό το θέμα γιατί δυστυχώς έχουμε νέες εξελίξεις. Χθές το βράδυ κατά την διάρκεια ενός παιχνιδιού η οθόνη άρχισε να σφυρίζει δυνατά με έναν τρόπο που θύμιζε ήχο υψηλής συχνότητας... Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο ήχος αλλαζει αναλογα με τα Hz ανανέωσης? Δοκιμασε να αλλαξεις και πεσ μας...

Πάντως η οθόνη σου φτανει στο τελος της σιγα σιγα... έπρεπε να είχες αρχήσει να προγραμματίζεις την αγορα κάποιας αλλης εδω και καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.