Jump to content



Σε αναζήτηση docking station συμβατό Lenovo C940 14"


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Πρόσφατα αγότασα το ultrabook του τίτλου και βρίσκομαι σε αναζήτηση ενός docking station για να το αξιοποιησω και ως desktop στο σπιτι.

 

Σε μια αναζήτηση στο internet δεν έχω βρει κάποιο docking station να είναι αποδεδειγμένα συμβατό με τον υπολογιστή. Έχει κάποιος κάτι υπόψη του;

 

Θα με ενδιέφερε κάτι να δίνει αρκετό ρεύμα για το λαπτοπ (65W θέλει), με θύρα ethernet, εξόδους για δύο 4Κ οθόνες και card reader.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jax7480 said:

Η Lenovo στο site της δεν δειχνει τι ειναι συμβατο με το μηχάνημα;

καλή ερώτηση, όχι ικανοποιητικά με μια γρήγορη ματιά. Κάτι γράφουν στο reddit, αλλά αυτά λογικά τα έχει ήδη διαβάσει ο ronin. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jax7480 said:

Η Lenovo στο site της δεν δειχνει τι ειναι συμβατο με το μηχάνημα;

Δε γράφουν τίποτα για το δικό μου μηχανημα.

Έψαξα στα χαρακτηριστικά των docking stations της Lenovo ξεχωριστα, αλλά δεν βρήκα κάποιο συμβατό.

Επίσης, ενώ στα forums οι εκπρόσωποι της Lenovo προτείνουν το Thinkpad Thunderbolt 3 Dock Gen 2, στα χαρακτηριστικά του προϊόντος δεν αναφέρεται συμβατότητα με τον υπολογιστή μου, και κάποιοι χρήστες αναφέρουν προβλήματα με τη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update:

Κατόπιν τηλεφωνικης επικοινωνίας μου με τη Lenovo μου είπαν πως το παρακάτω είναι απόλυτα συμβατό, αλλά δεν το δηλώνουν πουθενά στο site, γιατί δεν έχει πάρει πιστοποίηση ακόμα.

 

thinkpad-hybrid-usb-c-with-usb-a-dock40a
WWW.E-LENOVO.GR

ThinkPad Hybrid USB-C with USB-A Dock - Η βάση Thinkpad Thunderbolt 3 είναι...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σωστή επιλογή η απευθείας επικοινωνία. Ακριβό δεν είναι αυτό; Κάτι άλλα που έγραφαν στο reddit δεν σου κάνουν; Ακόμα κι αν δεν έχουν πιστοποιημένη συμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.