Jump to content



Πως αλλάζουμε μηχανισμό σε βρύση τύπου μίκτη


Recommended Posts

Εντελώς φιλικά σε 48 ώρες έχεις ανοίξει 16 νέα θέματα. Με τον ρυθμό αυτό τα προυπάρχοντα θα εξαφανιστούν σε μερικές μέρες σε παλιές σελίδες. Αυτά που θες να παρουσιάζεις υπάγονται σε ήδη υπάρχουσες κατηγορίες όπως "μαστορέματα ημέρας" η "Video σχετικά με κατασκευές, τεχνικές και μεθόδους". 

Ας ακολουθήσουμε την τωρινή ροή της ενότητας, γιατί μετά θα δυσκολευόμαστε να βρούμε κάποιο παλιό θέμα. 

  • Like 2
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Εντελώς φιλικά σε 48 ώρες έχεις ανοίξει 16 νέα θέματα. Με τον ρυθμό αυτό τα προυπάρχοντα θα εξαφανιστούν σε μερικές μέρες σε παλιές σελίδες. Αυτά που θες να παρουσιάζεις υπάγονται σε ήδη υπάρχουσες κατηγορίες όπως "μαστορέματα ημέρας" η "Video σχετικά με κατασκευές, τεχνικές και μεθόδους". 

Ας ακολουθήσουμε την τωρινή ροή της ενότητας, γιατί μετά θα δυσκολευόμαστε να βρούμε κάποιο παλιό θέμα. 

Οκ  φίλε μου  τώρα είδα  το  μήνυμα. Ανέβασα πιο πριν και κάποια άλλα θέματα πριν δω το μήνυμα. Θα σταματήσω κάποιες μέρες μέχρι να εξομαλυνθεί η ροή.

πριν 4 ώρες, το μέλος slalom έγραψε:

Ανοιγεις το video, παρε τη διαφημιση, λεφτα τσεπη

Φίλε μου ότι κάνω γίνεται από χόμπυ.Για να καταλάβεις στα φόρουμ  για κάθε  150  περίπου επισκέψεις στο θέμα γίνονται 5  κλικ στο βίντεο. Ο μέσος όρος δε  κλικ ανά αριθμό εμφανίσεων είναι διεθνώς 3,5 %. Για  1500  επισκέψεις στο βίντεο έχεις  στα δεδομένα Ελλάδος  1-1,5  Ε. Και αυτό αν δεν γίνει αμέσως παράβλεψη στη διαφήμηση. Κάτσε και υπολόγισε  αν  συμφέρει να παρατώ την δουλειά  μου  (μηχανικός είμαι τοπογράφος ιδιώτης 32 χρόνια ) και να ασχολούμαι με το youtube  για να βγάλω λεφτά. Ηθελα να πώ ότι τώρα και για πολύ καιρό ακόμη ασχολούμαι από χόμπυ και μόνο και όχι κάτι παραπάνω. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος O MASTROGATOS έγραψε:

Ανέβασα πιο πριν και κάποια άλλα θέματα πριν δω το μήνυμα. Θα σταματήσω κάποιες μέρες μέχρι να εξομαλυνθεί η ροή.

 

Δεν είπα να σταματήσεις, απλά να ποστάρεις στα αντίστοιχα thread. 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος O MASTROGATOS έγραψε:

 

μηχανικός είμαι τοπογράφος ιδιώτης 32 χρόνια

 

Βιντεάκι που να περιγράφει πώς θα μετρήσει  κάποιος μόνος του το κτήμα του και πώς θα το δηλώσει στο κτηματολόγιο, θα ήταν πολύ χρήσιμο. :)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

 

Βιντεάκι που να περιγράφει πώς θα μετρήσει  κάποιος μόνος του το κτήμα του και πώς θα το δηλώσει στο κτηματολόγιο, θα ήταν πολύ χρήσιμο. :)

Φίλε  μου δεν είναι δύσκολο.Απαιτούνται όμως εξοπλισμοί σε μηχανήματα αρκετών χιλιάδων ευρώ  και γνώση δεκαετιών για να γίνει η δουλειά όπως πρέπει. Αλλιώς προσεγγιστικά μπαίνεις στο siteτου κτηματολογίου στην περιοχή σου, τσιμπάς συντεταγμένες γραφικά με το ποντίκι  στα όρια του κτήματος σου  ,εκτυπώνεις περίγραμμα και   εμβαδόν  και το επισυνάπτεις με το συμβόλαιο. Χιλιάδες δηλώσεις ιδιοκτησίας έχουν γίνει με αυτό τον τρόπο .Η ακρίβεια όμως  είναι σχετικά μικρή   που σημαίνει ότι αν υπάρχει αύριο πρόβλημα  (μεγάλη απόκκλιση) και χάσεις τις προθεσμίες για ένσταση  από αμέλεια   θέλεις κάποιες εκατοντάδες ευρώ για δικηγόρο και μηχανικό για   γεωμετρική μεταβολή στοιχείων στο Εθ. κτηματολόγιο. (υποβολή διόρθωσης μέσω υποθηκοφυλακείου.)Αυτά εν ολίγοις. Εσύ αποφασίζεις ποιον τρόπο θα ακολουθήσεις  αναλόγως με την αξία του κτήματος.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.