Jump to content



Τιμολόγηση CPU + GPU


Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα. Μιας και απέχω πολύ καιρό από το χώρο, έχω έναν Ryzen 2600(non X) και μία MSI 1060 6GB Gaming X, και μιας και θέλω να αναβαθμίσω θα ήθελα να ρωτήσω πόσο περίπου μπορώ να τα δώσω αυτά τα δύο. Και τα δύο parts έχουν ακόμα εγγύηση. 

 

Ευχαριστώ πολύ 

Έγινε επεξεργασία από apostonikos
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ειδικός στα μεταχειρισμένα αλλά νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις ~100€ για τον 2600 (145€ κοστίζει καινούργιος) και ~150€ για την κάρτα γραφικών (~200€ κοστίζει η 1660 με ~ +15% καλύτερες επιδόσεις καινούργια). Το αν θα τα πάρεις αυτά τα χρήματα είναι άλλο ζήτημα. Παίζει ρόλο και πόση εγγύηση απομένει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος apostonikos έγραψε:

Καλησπέρα στη παρέα. Μιας και απέχω πολύ καιρό από το χώρο, έχω έναν Ryzen 2600(non X) και μία MSI 1060 6GB Gaming X, και μιας και θέλω να αναβαθμίσω θα ήθελα να ρωτήσω πόσο περίπου μπορώ να τα δώσω αυτά τα δύο. Και τα δύο parts έχουν ακόμα εγγύηση. 

 

Ευχαριστώ πολύ 

 

πριν 1 ώρα, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δεν είμαι ειδικός στα μεταχειρισμένα αλλά νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις ~100€ για τον 2600 (145€ κοστίζει καινούργιος) και ~150€ για την κάρτα γραφικών (~200€ κοστίζει η 1660 με ~ +15% καλύτερες επιδόσεις καινούργια). Το αν θα τα πάρεις αυτά τα χρήματα είναι άλλο ζήτημα. Παίζει ρόλο και πόση εγγύηση απομένει.

80-90 για τον 2600 αφου στα 135 βλέπω τον 2600Χ,

και 100-110 την 1060 6gb λίγο καλύτερη απο AMD Radeon RX 570 4GB και λίγο χειρότερη απο Nvidia GeForce GTX 1650 Super

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα για τον 2600 είναι η ύπαρξη του 3100 στα 100€. 4 cores αντί για 6, αλλά Zen 2.

Το πλεονέκτημα του 2600 είναι ότι με μια B450 για παράδειγμα παίζει μια χαρά σε Windows 7 περιβάλλον. Ο 3100 όχι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.