Jump to content


KINGSTON SUV400S37120G μας άφησε χρόνους...


Recommended Posts

Απλά το γράφω ενημερωτικά, δίσκος KINGSTON SUV400S37120G μετά από 3 χρόνια και 5 μήνες με πραγματική λειτουργία 32 ημερών σύμφωνα με το HDSentinel έβγαλε io error και σταμάτησε να διαβάζει το partition που είχε τα windows, αποτέλεσμα φυσικά να χαθούν τα πάντα από την εγκατάσταση της φίλης που τον είχε.

Έτσι για το γαμώτο στάλθηκε επιστολή στην Kingston αλλά αφού έχουν περάσει 5 μήνες από την ισχύ της εγγύησης δεν δικαιολογεί αντικατάσταση παρόλο που η χρήση ήταν ελάχιστη, δεν ήταν τόσο για την αξία, μιας και οι τιμές είναι χαμηλές πια αλλά για να δω την αντιμετώπιση της Kingston.

"Παρακολουθώ" περίπου 10 δίσκους ssd δικούς μου και φίλων που τους έχω στήσει τους υπολογιστές και όλοι οι άλλοι, Intel ( ο παππούς από το 13) Samsung, Adata, Crusial χαίρουν άκρας υγείας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος jefm έγραψε:

αποτέλεσμα φυσικά να χαθούν τα πάντα από την εγκατάσταση της φίλης που τον είχε

 

Έτσι όπως έχει εξελιχθεί η ευχρηστία και με τόσο τζάμπα χώρο που παρέχουν τα κάθε λογής cloud, σήμερα δεν υπάρχει πλέον δικαιολογία. Καμιά.-

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jefm said:

"Παρακολουθώ" περίπου 10 δίσκους ssd δικούς μου και φίλων που τους έχω στήσει τους υπολογιστές και όλοι οι άλλοι, Intel ( ο παππούς από το 13) Samsung, Adata, Crusial χαίρουν άκρας υγείας.

 

Καλά δεν λέει κάτι αυτό. Έχω δει και samsung να ψοφάνε 1 μήνα μετά τη λήξη της χρονικής εγγύησης με μικρή χρήση.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νούμερο ένα αρχή των ηλεκτρονικών συστημάτων είναι ότι δεν έχουν μπέσα. Ο σκληρός μπορεί να έρθει χαλασμένος, να χαλάσει σε 1 ώρα, ένα μήνα, ένα χρόνο, μία χιλιετία, ή να τον πετάς από τον πέμπτο εξεπίτηδες και να μην θέλει να χάσει ούτε ένα μπάιτ

  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Oric said:

 

Έτσι όπως έχει εξελιχθεί η ευχρηστία και με τόσο τζάμπα χώρο που παρέχουν τα κάθε λογής cloud, σήμερα δεν υπάρχει πλέον δικαιολογία. Καμιά.-

Της τα είχα πει πολλές φορές, αλλά μερικοί άμα δεν πάθουν δεν μαθαίνουν ))),  ευτυχώς τα πολύ σημαντικά τα είχε αλλού αλλά χωρίς backup και πάλι, τώρα λεει θα κάνει ))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.