Jump to content



UV paint???


Qlim4X

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Αλεξ με ξεσκέπασες....

περιμένω τους ψύλλους για να το βάψω και εγώ έτσι :)

δεν πόσταρα το αποτέλεσμα ως εικαστικό αλλα να δέιτε πως φαίνεται (έντονο η όχι ) το συγκεκριμένο pen

άλλωστε είναι το πρώτο προιον UV-reactive σε πένα γιατι το spray δεν είναι για λεπτοδουλεία!

αλλά σαν ιδέα το κύκλωμα υπογραμμισμένο μου άρεσε μην πώ ψέμματα....

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος θα μου αρεσε μια που χρισιμοπιο UV λαμπες να εχω βαψι τις κορυφες τον πηκνοτον (και οχι μονο)και να φοσφοριζουν...

θα ειναι γαματο το εφε..................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Εγώ πάντως αν είχα τέτοιο στυλό θα έβαφα μόνο μερικά κυκλώματα. Ο τύπος το 'χει παρακάνει με τις ψύκτρες και τασ λοιπά...

ο καθενας με τα γουστα του...........

Link to comment
Share on other sites

Παντως χτες δοκιμασα ενα κλασσικο μαρκαδορο υπογραμμισης stabilo κιτρινο και κανει δουλεια. Εβαψα λιγους πυκνοτες να δω πως ειναι και φαινεται πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπραβο αδερφε......πολυ καλος.......τα ανεμηστιρια στον αξονα τα εβαψες με κυκλακια?ειδικα οι πυκνωτες κωλολενε........μια ερωτηση........βγαινει με λιγο νερο το χρωμα?σε περιπτωση ρμα μιλαω

Link to comment
Share on other sites

Τα ανεμιστηρια ενω δουλευαν απλα ακουμπουσα το μαρκαδορο πανω τους και οι κυκλοι γινονταν κατευθειαν.

Νομιζω με νερο θα βγαινει...γιατι ιδιαιτερα οταν ειναι φρεσκο το τριβεις και φευγει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky [Σήμερα, στις 14:37]

Τα ανεμιστηρια ενω δουλευαν απλα ακουμπουσα το μαρκαδορο πανω τους και οι κυκλοι γινονταν κατευθειαν.

Νομιζω με νερο θα βγαινει...γιατι ιδιαιτερα οταν ειναι φρεσκο το τριβεις και φευγει.

αυτο με τα ανεμηστιρια το ξερω.....και αμα ξεκινας απο το κεντρο προς την ακρη φτιαχνει ενα στροβιλο.πολυ καλα τα εφφε παντως..................αν μπορεις κανε μου μια χαρη.......σημερα που στεγνωσαν δοκιμασε να καθαρισεις ενα πυκνωτη με ενα πανακι.να ξερουμε αν ειναι να κανουμε και μεις τιποτα παρομοιο:T:

Link to comment
Share on other sites

Με ενα στεγνο πανακι που δοκιμασα σε εναν πυκνωτη ειδα οτι φευγει το χρωμα σιγα σιγα. Δεν το καθαρισα βεβαια τελειως. Τωρα αν το κανεις με νοπο πανακι πιστευω θα εχει καλυτερα αποτελεσματα. Αν ειναι θα το δοκιμασω και σε εναν πυκνωτη χημα που εχω και θα σου πω πιο σιγουρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky

Για οσους ενδιαφερονται...το αποτελεσμα με κιτρινο Stabilo υπογραμμισης.

πολυ καλο και καθαρο αποτελεσμα...

ξερεις ομως αν υπαρχι και σε μπλε γιατι θελο να ειναι ομιομορφο...

ολα μεσ ειναι UV blue και θελο να δενουν ολα μαζι

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και μπλε μαρκαδορο υπογραμμισης αλλα δεν φωσφοριζει.

Και εμενα θα μ'αρεσε γιατι λιγο πολυ ολα μπλε ειναι μεσα.

Παντως δοκιμασε και το κιτρινο γιατι δενει καλα με το μπλε και το αποτελεσμα ειναι καλο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky

Δοκιμασα και μπλε μαρκαδορο υπογραμμισης αλλα δεν φωσφοριζει.

Και εμενα θα μ'αρεσε γιατι λιγο πολυ ολα μπλε ειναι μεσα.

Παντως δοκιμασε και το κιτρινο γιατι δενει καλα με το μπλε και το αποτελεσμα ειναι καλο. ;)

διλαδη με τα UV blue καλοδιακια sleeving κτλ κτλ θα τεριαζε το κιτρινο καλητερα η κανα αλλο χρωμα???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στη φωτο πιο πανω και εμενα τα καλωδια για το σκληρο και drives μπλε ειναι.

Βεβαια το γουστο ειναι καθαρα υποκειμενικο.

Προσωπικα μου αρεσει ο συγκεκριμενος συνδιασμος μπλε-κιτρινο και σπαει και λιγο τι μονοτονια του μπλε χωρις να το κανει καραγκιοζη :D

Link to comment
Share on other sites

Και η δευτερη πιο γενικη.

Στην καρτα γραφικων απλα περασα απαλα τον μαρκαδορο απο πανω απο τις αντιστασεις.

Επισης εχω περασει και τις ακμες απο την καρτα και τις RAM

post-2302-1416071927,9585_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky

Κι αλλες 2 φωτογραφιες με παραπανω λεπτομεριες που εκανα στην καρτα γραφικων

Αρχική απάντηση από Spooky

Και η δευτερη πιο γενικη.

Στην καρτα γραφικων απλα περασα απαλα τον μαρκαδορο απο πανω απο τις αντιστασεις.

Επισης εχω περασει και τις ακμες απο την καρτα και τις RAM

το αρχισα και εγω με πορτοκαλι τα ιδια πραγματα ακριβος καναμε............λολ

τελικα λεει πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.