Jump to content



Επιλογή Gaming Headset


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

ήρθε η στιγμή να αντικαταστήσω τα απίστευτα για εμένα HyperX Cloud 2.

Θα ήθελα να πάω σε κάτι καλύτερο ενσύρματο ή ασύρματο headset με USB.

Έχει να προτείνει κάποιος κάτι ανώτερο από τα Cloud 2?Η χρήση θα είναι κυρίως fps games/discord.Budget 100-150.
Μέχρι στιγμής έχω δει :

Corsair HS60/70
              HS60 Haptic

Logitech G PRO

HyperX cloud 2 Wireless που δεν τα έχω βρει ακόμα σε Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Arctis 7 εδώ και 6 μήνες και μόνο τα καλύτερα έχω να πω. 

Πολύ καλός ήχος, αναπαυτικά μαξιλάρια, σχετικά μικρό βάρος, μεγάλη αυτονομία. 

Αξίζουν να μπουν στις επιλογές σου. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βρες (καπως...) αυτα.  Τα εχω 2 χρονια (ειναι συμβατα με και με ps4-ps5) , ειναι 5.1-7.1 και στα PC υποστηριζουν DTS Headphone:X  !

 

EU.TURTLEBEACH.COM

The Elite 800 Gaming Headset is the ultimate 100% wireless, active noise-cancelling gaming headset for PlayStation®. Elite 800 takes your gaming to a whole new level where you can play like the pros...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας!


 

On 12/8/2020 at 10:32 PM, knight_77 said:

Κάτοχος Arctis 7 εδώ και 6 μήνες και μόνο τα καλύτερα έχω να πω. 

Πολύ καλός ήχος, αναπαυτικά μαξιλάρια, σχετικά μικρό βάρος, μεγάλη αυτονομία. 

Αξίζουν να μπουν στις επιλογές σου. 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν τα είχα δει και διαβάζω πολύ καλά λόγια. Μπορείς να μου πεις για την ποιοτητα κατασκευης?Είναι πλαστικός ο σκελετός τους?Το Software που τα συνοδεύουν είναι καλό?Επίσης πως σου φαίνεται το υλικό των pads,κάνουν καλή απομόνωση?Στα cloud 2 μου έχω βάλει τον τελευταίο καιρό τα υφασμάτινα και δεν μου αρέσουν καθόλου ,+οτι δεν έχω την ίδια απομόνωση με τα δερμάτινα με αποτέλεσμα να ακούω μέχρι και τα Noctua.

On 12/8/2020 at 10:57 PM, YDinopoulos said:

Βρες (καπως...) αυτα.  Τα εχω 2 χρονια (ειναι συμβατα με και με ps4-ps5) , ειναι 5.1-7.1 και στα PC υποστηριζουν DTS Headphone:X  !

 

EU.TURTLEBEACH.COM

The Elite 800 Gaming Headset is the ultimate 100% wireless, active noise-cancelling gaming headset for PlayStation®. Elite 800 takes your gaming to a whole new level where you can play like the pros...

 

Ωραίο headset αλλά νομίζω δεν θα κάτσουν σωστά στο κεφάλι μου.+Οτι δεν τα έχω βρει κάπου άμεσα διαθέσιμα.

8 hours ago, LeoNaXe said:

Αφού έχεις τα cloud 2 δεν πιστεύω να βρεις καλύτερα θα πληρώσεις απλά την ονομασία και τα ledakia. Αν θέλεις αναβάθμιση πάρε ένα καλό μικρόφωνο.

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να τα αλλάξω.Αλλά έχουν φθαρεί τα δερμάτινα pads καθώς και η στέκα και δεν βρίσκω κάπου γνήσια..

6 hours ago, iseeklife said:

εαν δουλεύουν μέσω ique της κορσαίρ έχε υπόψιν σου ότι μπορεί να κολλάει το πισι σου το icue και να αναγκαστείς να το κλείσεις . 

Λόγω τροφοδοτικού και Lighting έχω εγκατέστημένο ήδη το iCue.

Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Andrewk said:

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας!


 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν τα είχα δει και διαβάζω πολύ καλά λόγια. Μπορείς να μου πεις για την ποιοτητα κατασκευης?Είναι πλαστικός ο σκελετός τους?Το Software που τα συνοδεύουν είναι καλό?Επίσης πως σου φαίνεται το υλικό των pads,κάνουν καλή απομόνωση?Στα cloud 2 μου έχω βάλει τον τελευταίο καιρό τα υφασμάτινα και δεν μου αρέσουν καθόλου ,+οτι δεν έχω την ίδια απομόνωση με τα δερμάτινα με αποτέλεσμα να ακούω μέχρι και τα Noctua...

 

 

Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή. Ο σκελετός είναι μεταλλικός. Τα pads είναι υφασμάτινα πολύ καλής ποιότητας που δεν κουράζουν σε πολύωρη χρήση.

Επίσης επειδή τα χρησιμοποίησα αρκετά το καλοκαίρι, δεν προκαλούν εφίδρωση στα αυτιά. Παρόλα αυτά σε περίπτωση που δεν σε βολέψουν, η Steelseries παρέχει 

και optional δερμάτινα σε μικρό κόστος.

Στο θέμα ηχητικής απομόνωσης κάνουν αρκετά καλή δουλειά χωρίς να απομονώνουν πλήρως όμως.

 

Το παρεχόμενο software στις αρχικές του εκδόσεις είχε κάποια θέματα τα οποία πλέον έχουν διορθωθεί μετά τα τελευταία updates. Στο θέμα ρυθμίσεων είναι λίγο φτωχό όμως και έχει απλά τα βασικά. (equalizer, presets κλπ)

Ένα ωραίο feature που έχουν, είναι μια ροδέλα στο δεξί ακουστικό που μπορείς να ρυθμίσεις την ένταση ήχου του game και της ομιλίας από το Discord και να το φέρεις στα μέτρα σου. 

Στο θέμα ήχου αποδίδουν πολύ καλά τις μεσαίες. Αν περιμένεις βαθύ και δυνατό μπάσο όμως, θα απογοητευτείς. Προσωπικά ποτέ δεν ήμουν οπαδός του δυνατού μπάσου που σκεπάζει τα υπόλοιπα. Επίσης έχουν πολύ καλό positioning. Καταλαβαίνεις τι σου έρχεται και από που.

Το mic είναι rectractable και κάνει τη δουλειά του όπως πρέπει.

Υποστηρίζουν και αυτά DTS Headphone:X v2.0.

 

Το σίγουρο είναι πάντως πως είναι το πιο ξεκούραστο headset που έχω δοκιμάσει. Δεν με κούρασαν καθόλου ακόμα και μετά από πολύωρη χρήση.

 

Αν τα βαθμολογόυσα: 

 

Ήχος:  9/10

 

Άνεση: 10/10

 

Ποιότητα κατασκευής: 9.5/10 

 

Software: 8/10

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.