Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Μπορεί να μην είναι προϊόν τεχνολογίας, αλλά δεν μου πάει η καρδιά να το πετάξω έτσι χωρίς να ρωτήσω πρώτα.

 

Ένα διπλό κρεβατάκι από την ΙΚΕΑ όπου αντικαταστάθηκε και πλέον κάθεται στην αποθήκη. 

Είναι ακριβώς αυτό μαζί με το σετ τάβλες luroy, χωρίς όμως στρώμα. 

 

Αν το θέλει κάποιος, έρχεται να το πάρει από το σπίτι μου στην Αθήνα.

 

malm-skeletos-krebatioy-psilos-0.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@carrion Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την κίνηση, δεν με ενδιαφέρει το κρεβάτι αλλά θα ήθελα να μου πεις

αν ήσουν ευχαριστημένος από το κρεβάτι ΙΚΕΑ για όσο καιρό το είχες (πόσο καιρό;).

Θέλω να κάνω κάποιες αλλαγές σε έπιπλα και σκέφτομαι η αγορά να γίνει από το ΙΚΕΑ, οπότε μαζεύω γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

@Prodromos @dukepapas @Silenzio 

Τηρώντας την σειρά που βλέπω στα post πρέπει να δώσω την προτεραιότητα στον Prodromos. Το κρεβάτι να γράψω εδώ που το βλέπουν όλοι ότι είχε αγοραστεί το 2011 και έχει τα λογικά σημάδια μετά από 8 χρόνια χρήσης. Αν δεν κάτσει για τον οποιοδήποτε λόγο μιλάμε με τους υπόλοιπους φίλους. 

 

@p55 

Γνωρίζοντας τα υλικά από τα έπιπλα του ΙΚΕΑ μόνο ευχαριστημένος είμαι. Γενικά θεωρώ πως σε αυτή την κατηγορία κόστους για κρεβάτι είναι πολύ τίμιο. 8 χρόνια συνεχόμενης χρήσης, οι τραβέρσες δεν έχουν κάνει καθόλου κοιλιά και οι τάβλες παραμένουν σαν καινούριες.

Δεν είναι η ξύλινη κρεβατοκάμαρα του επιπλοποιου, αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί κιόλας αφού κοστίζει το 1/10 από μια τέτοια.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, carrion said:

@Prodromos @dukepapas @Silenzio 

Τηρώντας την σειρά που βλέπω στα post πρέπει να δώσω την προτεραιότητα στον Prodromos. Το κρεβάτι να γράψω εδώ που το βλέπουν όλοι ότι είχε αγοραστεί το 2011 και έχει τα λογικά σημάδια μετά από 8 χρόνια χρήσης. Αν δεν κάτσει για τον οποιοδήποτε λόγο μιλάμε με τους υπόλοιπους φίλους. 

 

Σε τούτο το θέμα τον τελικό λόγο τον έχει πάντα ο δωρητής, οπότε αποφασίζεις με όποιο κριτήριο θέλεις. Η προτεραιότητα είναι μια χαρά.

 

Θυμίζω, πάντως, ότι:

Quote

για να μπορεί κάποιος χρήστης να ζητήσει κάτι πρέπει να ισχύουν ένα από τα παρακάτω:

0-6 μήνες, 100 μηνύματα

6-12 μήνες, 50 μηνύματα

12-36 μήνες, 40 μηνύματα και

36+ μήνες, 30 μηνύματα

Αν κάποιος χαρίσει πράγματα - και δεν εννοώ κατηγορίας καλωδίου ρεύματος - τότε οι παραπάνω κανόνες δεν ισχύουν.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2019 at 11:03 PM, kostas.karras said:
  1. Πυργος με:  pentium 4 - 2x512mb - 80gb ide - windows xp - agp gpu.   https://imgur.com/a/Kj4nE0y

         7. Cpu:   https://imgur.com/a/VhlUbWz

  • atlon 64 3000+ 754 socket
  • athlon 64x2 6400+ am2 socket
  • pentium d 945 775 socket

 

Αν δεν έχουν δοθεί, θα με ενδιέφεραν πολύ τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2019 at 11:23 ΠΜ, το μέλος Toxic έγραψε:

 

Αν δεν έχουν δοθεί, θα με ενδιέφεραν πολύ τα παραπάνω.

Δεν εχει μεινει τιποτα!

Απο ολα αυτα που χαριζα φυγανε ολα απο αλλο site.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

χαρίζεται το AC Ryan PlayOn HD mini που φαίνεται και στο review του συνδέσμου με το χειριστήριό του, το WiFi dongle, την USB προέκταση του WiFi dongle, με το HDMI καλώδιο και ένα Component καλώδιο. Είναι με βρετανική μπρίζα οπότε θα χρειαστεί μόνο ένας αντάπτορας για την μπρίζα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εγώ το χρησιμοποιούσα κυρίως για να βλέπω ταινίες. έχει επίσης dlna με το οποίο μπορείς να στέλνεις σε αυτό ταινίες βίντεο φωτό κλπ από το πισι και να τα βλέπεις στην τηλεόραση που είναι συνδεδεμένο. έχει αρκετές δυνατότητες για την εποχή του, αλλά δεν υποστηρίζεται από την εταιρεία εδώ και αρκετά χρόνια.

πριν 1 ώρα, το μέλος dukepapas έγραψε:

θα με ενδιεφερε.......... τι κανει ακριβως........;; λειτουργεί ως αποκωδικοποιητής ;;

όχι δεν είναι αποκωδικοποιητής για τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από τη Φάση 1 του ξεμπαζώματος του γραφείου μου προέκυψαν και χαρίζονται τα ακόλουθα :

 

  1. Υπολογιστής P4 μάλλον 2.6 ΗΤ με 2x512MB DDR400, Geforce MX400 AGP, 250GB IDE δίσκο, DVD+DVD/RW άγνωστης λειτουργικής κατάστασης και floppy χωρίς την πρόσοψη. Όταν τον δοκίμασα χθες με 1x512 μνήμη δεν bootαρε και έβγαζε μπιπ. Δεν το έψαξα περαιτέρω, ξέρω όμως ότι δούλευε πριν τον παρκάρω . Θέλει μπαταρία μητρικής, έβγαλα την παλιά άδεια αλλά δεν είχα διαθέσιμη άλλη να βάλω.
     
  2. Κουτί ΤΤ Soprano μαύρο, ξέμεινε από αναβάθμιση του αδερφού μου. Έχει και τα τρία fan (2x120+1x80), ένα IDE DVD και ένα floppy πάνω.
     
  3. Κουτί αγνώστου κατασκευαστή, ασημένιου χρώματος με έναν 120mm red led fan εγκατεστημένο.
     
  4. Μητρική ASUS P5WD2-E (socket 775 - ΔΕΝ παίρνει C2D-C2Q) με cpu P4 2.8 HT Prescott (για τους φίλους PresHOT), χωρίς bracket & cooler. Θέλει μπαταρία.
     
  5. Για τους νοσταλγούς της εποχής που οι υπολογιστές ήταν για άντρες και το FSB το όριζες με DIP switch (γατάκια), ASUS CUV4X-E με (αν θυμάμαι καλά) Celeron 900 ή 1200 Coppermine και γύρω στα 300κάτι MB SDRAM. Α, έχει και 2xUSB(1.x) και το bracket για να την εγκαταστήσετε άμεσα στο full RGB-Temepered glass κουτί σας :p
     
  6. Ένα σετ 2x512MB DDR400 μάρκας ΥΠΕΡΤΑΛΑΝΤΕΣ. Θα προτιμούσα να μην τις πάρει όποιος πάρει και το (1) για να βολευτεί και κάποιος άλλος αν τις έχει ανάγκη.

 

Παραλαβή κατόπιν συνεννόησης με συνάντηση σε σημείο που με βολεύει ή παραλαβή από τον χώρο μου.

 

 

 

 

 

IMG_20190324_200910.jpg

IMG_20190323_200121.jpg

IMG_20190324_200925.jpg

IMG_20190324_201925.jpg

IMG_20190324_201936.jpg

IMG_20190324_202001.jpg

IMG_20190324_201347.jpg

IMG_20190324_201401.jpg

IMG_20190324_201334.jpg

IMG_20190324_204306-UL.jpg

IMG_20190324_204437.jpg

IMG_20190324_202814.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κουτί ΤΤ Soprano μαύρο, ξέμεινε από αναβάθμιση του αδερφού μου. Έχει και τα τρία fan (2x120+1x80), ένα IDE DVD και ένα floppy πάνω.

μπορεί να κρατηθεί..?

 

p.s. IDE DVD και ένα floppy:  εάν τα χρειάζεται κάποιος να τα πάρει...

 

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Spyros Mil said:

Κουτί ΤΤ Soprano μαύρο, ξέμεινε από αναβάθμιση του αδερφού μου. Έχει και τα τρία fan (2x120+1x80), ένα IDE DVD και ένα floppy πάνω.

μπορεί να κρατηθεί..?

 

Βεβαίως, πμ για τις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.