Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

1 hour ago, f117 said:

@paxman

 

Κουτί αγνώστου κατασκευαστή, ασημένιου χρώματος με έναν 120mm red led fan εγκατεστημένο.

 

καλησπερα!θα το ήθελα αν υπάρχει ακόμα!!

Καλησπέρα, δικό σου. PM για τα διαδικαστικά.

2 hours ago, paxman said:

Λοιπόν, από τη Φάση 1 του ξεμπαζώματος του γραφείου μου προέκυψαν και χαρίζονται τα ακόλουθα :

 

  1. Υπολογιστής P4 μάλλον 2.6 ΗΤ με 2x512MB DDR400, Geforce MX400 AGP, 250GB IDE δίσκο, DVD+DVD/RW άγνωστης λειτουργικής κατάστασης και floppy χωρίς την πρόσοψη. Όταν τον δοκίμασα χθες με 1x512 μνήμη δεν bootαρε και έβγαζε μπιπ. Δεν το έψαξα περαιτέρω, ξέρω όμως ότι δούλευε πριν τον παρκάρω . Θέλει μπαταρία μητρικής, έβγαλα την παλιά άδεια αλλά δεν είχα διαθέσιμη άλλη να βάλω.
     
  2. Κουτί ΤΤ Soprano μαύρο, ξέμεινε από αναβάθμιση του αδερφού μου. Έχει και τα τρία fan (2x120+1x80), ένα IDE DVD και ένα floppy πάνω.
     
  3. Κουτί αγνώστου κατασκευαστή, ασημένιου χρώματος με έναν 120mm red led fan εγκατεστημένο.
     
  4. Μητρική ASUS P5WD2-E (socket 775 - ΔΕΝ παίρνει C2D-C2Q) με cpu P4 2.8 HT Prescott (για τους φίλους PresHOT), χωρίς bracket & cooler. Θέλει μπαταρία.
     
  5. Για τους νοσταλγούς της εποχής που οι υπολογιστές ήταν για άντρες και το FSB το όριζες με DIP switch (γατάκια), ASUS CUV4X-E με (αν θυμάμαι καλά) Celeron 900 ή 1200 Coppermine και γύρω στα 300κάτι MB SDRAM. Α, έχει και 2xUSB(1.x) και το bracket για να την εγκαταστήσετε άμεσα στο full RGB-Temepered glass κουτί σας :p
     
  6. Ένα σετ 2x512MB DDR400 μάρκας ΥΠΕΡΤΑΛΑΝΤΕΣ. Θα προτιμούσα να μην τις πάρει όποιος πάρει και το (1) για να βολευτεί και κάποιος άλλος αν τις έχει ανάγκη.

 

Παραλαβή κατόπιν συνεννόησης με συνάντηση σε σημείο που με βολεύει ή παραλαβή από τον χώρο μου.

Τα 2,3,4 έχουν φύγει.

Πάμε οι old PC lovers για τα υπόλοιπα.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το Ρ4 με την ΜΧ400 και το ζαχαρώνω, αλλά δυστυχώς δεν έχω χώρο, χρόνο κλπ για να το βάλω , πάρω και ασχοληθώ ? But, brings back memories (πριν 2 χρόνια έδωσα ένα παρόμοιο με την υπερατλαντική geforce ti 4200 :p και 2Χ512 ραμ, καθώς και μία soundblaster live 1024 :p - socket 478). Preshot πάνω του :hehe: )

Ωραία κίνηση :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος dukepapas έγραψε:

θα με ενδιεφερε.......... τι κανει ακριβως........;; λειτουργεί ως αποκωδικοποιητής ;;

 

εγω αποσιρω γιατι δεν κανει για αυτο που ηθελα να το παρει κάποιος για να κανει δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2019 at 12:09 PM, cherryman said:

Καλημέρα σας,

 

χαρίζεται το AC Ryan PlayOn HD mini που φαίνεται και στο review του συνδέσμου με το χειριστήριό του, το WiFi dongle, την USB προέκταση του WiFi dongle, με το HDMI καλώδιο και ένα Component καλώδιο. Είναι με βρετανική μπρίζα οπότε θα χρειαστεί μόνο ένας αντάπτορας για την μπρίζα.

 

Ενδιαφέρομαι, σου στέλνω και PM

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2019 at 10:34 PM, paxman said:

Λοιπόν, από τη Φάση 1 του ξεμπαζώματος του γραφείου μου προέκυψαν και χαρίζονται τα ακόλουθα :

 

  1. Υπολογιστής P4 μάλλον 2.6 ΗΤ με 2x512MB DDR400, Geforce MX400 AGP, 250GB IDE δίσκο, DVD+DVD/RW άγνωστης λειτουργικής κατάστασης και floppy χωρίς την πρόσοψη. Όταν τον δοκίμασα χθες με 1x512 μνήμη δεν bootαρε και έβγαζε μπιπ. Δεν το έψαξα περαιτέρω, ξέρω όμως ότι δούλευε πριν τον παρκάρω . Θέλει μπαταρία μητρικής, έβγαλα την παλιά άδεια αλλά δεν είχα διαθέσιμη άλλη να βάλω.
     
  2. Κουτί ΤΤ Soprano μαύρο, ξέμεινε από αναβάθμιση του αδερφού μου. Έχει και τα τρία fan (2x120+1x80), ένα IDE DVD και ένα floppy πάνω.
     
  3. Κουτί αγνώστου κατασκευαστή, ασημένιου χρώματος με έναν 120mm red led fan εγκατεστημένο.
     
  4. Μητρική ASUS P5WD2-E (socket 775 - ΔΕΝ παίρνει C2D-C2Q) με cpu P4 2.8 HT Prescott (για τους φίλους PresHOT), χωρίς bracket & cooler. Θέλει μπαταρία.
     
  5. Για τους νοσταλγούς της εποχής που οι υπολογιστές ήταν για άντρες και το FSB το όριζες με DIP switch (γατάκια), ASUS CUV4X-E με (αν θυμάμαι καλά) Celeron 900 ή 1200 Coppermine και γύρω στα 300κάτι MB SDRAM. Α, έχει και 2xUSB(1.x) και το bracket για να την εγκαταστήσετε άμεσα στο full RGB-Temepered glass κουτί σας :p
     
  6. Ένα σετ 2x512MB DDR400 μάρκας ΥΠΕΡΤΑΛΑΝΤΕΣ. Θα προτιμούσα να μην τις πάρει όποιος πάρει και το (1) για να βολευτεί και κάποιος άλλος αν τις έχει ανάγκη.

 

Παραλαβή κατόπιν συνεννόησης με συνάντηση σε σημείο που με βολεύει ή παραλαβή από τον χώρο μου.

Έχει φύγει και το 6, μένουν το 1&5.

Link to comment
Share on other sites

@paxman

"Κουτί ΤΤ Soprano μαύρο, ξέμεινε από αναβάθμιση του αδερφού μου. Έχει και τα τρία fan (2x120+1x80), ένα IDE DVD και ένα floppy πάνω."

 

Παρέλαβα και 1000 ευχαριστώ και από τον τελικό αποδέκτη - δεν το έχει δεί ολοκληρωμένο ακόμα, μιάς και ακόμα δεν του το έχω στήσει.

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ

  1. https://imgur.com/a/x1t31C6  hp πολυμηχανημα, (μαλλον λειτουργικο, δεν υπαρχει τροφοδοτικο)
  2. https://imgur.com/a/Xv8EViP  lexmark πολυμηχανημα, (μαλλον λειτουργικο, δεν υπαρχει τροφοδοτικο)
  3. https://imgur.com/a/vtJvuev   zte vodafone router 
  4. https://imgur.com/a/Y5jH6i6  μετρητης αποστασεων (δεν μετραει σωστα τις περισσοτερες φορες)
  5. https://imgur.com/a/jX21VBo  mini tv ( μή χρησιμοποιημενη, στο κουτι της, καθεται παρα πολυ καιρο, αρα δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται)

Θα μπει και σε διπλανο φορουμ επομενως παει στον πρωτο που θα στειλει, σε ατομα που εχουν ξαναχαρισει,σε ατομα εντος αθηνων.

Πρωτα ποστ εδω και μετα πμ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.