Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Η διαφορά μας είναι πως ασχέτως τι είναι τα αρχικά μου μυνήματα,τα υπόλοιπα έχουν κάτι να δείξουν.Επίσης,έχω χαρίσει κιόλας μέσα από αυτό το thread.

Ας περιμένουμε τώρα τους διαχειριστές να αποφασίσουν.

(είμαι banal και δεινόσαυρος,τι να κάνουμε :p)

Έγινε επεξεργασία από roybatty
tres banal :P
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί πρέπει να κοιτούν τη δική τους καμπούρα, πριν μιλούν για άλλους. Τυχαία κάποιοι θυμήθηκαν τους κανόνες, ενώ δεν θυμάμαι ούτε να έχω προσβάλλει ούτε να έχω ζητήσει σε σημείο που πρέπει να στοχοποιούμαι. Τελειώνοντας ο κύριος roybatty που με αποκάλεσε "γυφτάκι" απαντώντας βέβαια στο δικό μου "κουτοπόνηρε" πρέπει να θυμηθεί τα μηνύματα και τα ποστ που έχει στα στατιστικά του όταν πρωτογράφτηκε στο φόρουμ. Αν για κάποιο λόγο οι διαχειριστές θεωρήσουν φρόνιμο να με "τιμωρήσουν" (παρεπιμπτόντως δεν πρωτογράφτηκα πριν 1 χρόνο στο φόρουμ, αλλά είμαι παλιότερος)

τότε δεν χρειάζεται να υπάρχει καν ο λογαριασμός μου στο φόρουμ. Με όσους είχα συναλλαγές εδώ, δεν πιστεύω ποτέ πως είχαν παράπονο από εμένα. Καλό βράδυ και συγνώμη για το offtopic.

Τα δράματα αλλού. Thread ban μέχρι να πιάσει τα όρια που έχουμε βάλει.

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Link to comment
Share on other sites

.....για να μπορεις να ζητησεις κατι θα πρεπει να εχεις συμπληρωσει τα παρακατω:

0-6 μήνες, 100 μηνύματα

6-12 μήνες, 50 μηνύματα

12-36 μήνες, 40 μηνύματα και

36+ μήνες, 30 μηνύματα

:wassat:

ποτε εγινε αυτο??? δλδ αν καποιος εχει χαρισει 5 πραγματα αλλα δεν ειναι μεσα στα ''ορια'' δεν μπορει να ζηρησει κατι???

Link to comment
Share on other sites

Ε, βασικά αν κάποιος έχει προσφέρει στο θέμα δεν είναι σωστό να μην του επιτρέπουμε να ζητήσει. Έτσι δεν είναι;

Εγώ πάλι γιατί νομίζω πως δεν πρόκειται να βρείς τέτοια περίπτωση,ειδικά από μέλη που έχουν μονοψήφιο αριθμό μυνημάτων;

Link to comment
Share on other sites

έστω και ένας να υπάρχει, γιατί να τον αποκλείσουμε;

Άρα έχουμε και λέμε:

για να μπορεί κάποιος χρήστης να ζητήσει κάτι πρέπει να ισχύουν ένα από τα παρακάτω:

0-6 μήνες, 100 μηνύματα

6-12 μήνες, 50 μηνύματα

12-36 μήνες, 40 μηνύματα και

36+ μήνες, 30 μηνύματα

Αν κάποιος χαρίσει πράγματα - και δεν εννοώ κατηγορίας καλωδίου ρεύματος - τότε οι παραπάνω κανόνες δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Next ...

Εξολκεας για molex και ΑΤΧ pins (σετ απο 2)

Crossfire bridges

Smart card reader (χωρις καλωδια)

Intel pci wlan card, spare no: 407576-002

Υπενθυμιζω τα δινω σε πιο παλια μελη με activity ανεξαρτητα απο ποιος το ζητησε πρωτος !

Μπορείς να μετρήσεις τη διάμετρο απο το εξωκλέα;Εσωτερική και εξωτερική παρακαλώ

(Θέλω να φτιάξω μόνος,δεν αξίζει να σταλθούν...)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μετρήσεις τη διάμετρο απο το εξωκλέα;Εσωτερική και εξωτερική παρακαλώ

(Θέλω να φτιάξω μόνος,δεν αξίζει να σταλθούν...)

Δυσκολο γιατι δεν εχω παχυμετρο...

Sent from my iPhone using Tapatalk 1.14.3

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο γιατι δεν εχω παχυμετρο...

Sent from my iPhone using Tapatalk 1.14.3

Ok δεν πειραζει...

Βρισκεται κανενας κοντα στα Τρικαλα;Εχω μαζεμενα πληκτρολόγια,switch και αλλα ψιλά που θέλω να ξεφορτοθώ αλλά λόγω Πανελλαδικών ουτε για κατούρημα δεν προλαβαίνω να πάω (οπότε ELTA γιοκ :p ) :)

Link to comment
Share on other sites

[off_topic]

[MENTION=14352]johnko1[/MENTION] Να φτιάξεις μόνος σου για molex είναι απλό. Ουτε καν κατασκευή δε χρειάζεται, παρά μία κεραία που είναι σε αχρηστία

Για το ΑΤΧ θες μεγάλη ακρίβεια και σκληρό/άκαμπτο και ταυτόχρονα λεπτό μέταλλο που είναι και πιο δύσκολο να το πετύχεις

[/off_topic]

Link to comment
Share on other sites

[off_topic]

[MENTION=14352]johnko1[/MENTION] Να φτιάξεις μόνος σου για molex είναι απλό. Ουτε καν κατασκευή δε χρειάζεται, παρά μία κεραία που είναι σε αχρηστία

Για το ΑΤΧ θες μεγάλη ακρίβεια και σκληρό/άκαμπτο και ταυτόχρονα λεπτό μέταλλο που είναι και πιο δύσκολο να το πετύχεις

[/off_topic]

Ξερω,μια βολτα απο ενα κοντινο μαγαζί και πέρνω ολόκληρο σωλήνα!Για Atx Εχω μεταλλο και μπορώ να το φτιάξω αλλά γιατί να παιδεύομαι,μια χαρά είναι και η μέθοδος συραπτικο :dance3:

Sorry για το off topic,σταματάω εδώ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο αυτα :οποιος χαριζει διαλεγει και που θα το δωσει ,σε αγορι, σε κοριτσι σε φιλο,και αλλους .

Δηλαδη εγω εαν αποφασισω να χαρισω κατι, μπορω να πω, χαριζω οθονη σε οποιον θελω εγω ,φυλο αρσενικο, λευκος, 1,85 υψος, 80 κιλα, και το ονομα του να ειναι Κρεων.

Αυτο δεν λεγετε χαριζω, αλλα επιλεγω ,δηλαδη κανω διακριση, αφου πρωτα εχω αποκλεισει καποιους, απο τους υπολοιπους διαλεγω ποιος θα την παρει.

Αρα ειναι κι'αλλοι κανονες,α) αυτοι απο τις 18 του μηνος, β0αυτοι που βαζει ο καθενας που χαριζει και γ)αυτοι που αναιρουν

τους απο 18 του μηνος ( χαριζω σε οποιον εχει 13 μηνυματα).

Τελικα η τηρουμε τους απο 18 του μηνος κανονες μονο, που το θεωρω σωστοτερο, η βαζει ο καθενας τους δικους του υποκανονες.

Συγγνωμην εαν στενοχωρηθουν μερικοι αλλα το χαριζω-δωριζω σημαινει δινω σε οποιον χρειαζεται χωρις διακριση.

Έγινε επεξεργασία από saltjon
προσθεση στιγματων
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας όταν χαρίζει δεν έχει κάποιο όφελος από αυτό, και γι'αυτό το λόγο δεν μπορούμε να του επιβάλλουμε τίποτα. Στις αγγελίες είναι αλλιώς. Απλά θέσαμε κάποιους κανόνες τους οποίους θεωρούμε ότι είναι καλό να ακολουθούμε. Από εκεί και πέρα αν εσύ θες να δώσεις με άλλους όρους είναι καθαρά δικό σου το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας όταν χαρίζει δεν έχει κάποιο όφελος από αυτό, και γι'αυτό το λόγο δεν μπορούμε να του επιβάλλουμε τίποτα. Στις αγγελίες είναι αλλιώς. Απλά θέσαμε κάποιους κανόνες τους οποίους θεωρούμε ότι είναι καλό να ακολουθούμε. Από εκεί και πέρα αν εσύ θες να δώσεις με άλλους όρους είναι καθαρά δικό σου το θέμα.

Τοτε θα αναιρεθουν οι κανονες που τεθηκαν και δεν θα χρειαζονται.

χαριζω οθονη σε οποιον ειναι εγγεγραμενος απο 20011 και εχει 10 μηνυματα.

Ειναι σωστο αυτο? Να τηρηθουν αυστηρα οι κανονες χωρις αλλους ορους.

Link to comment
Share on other sites

Οι προτεινόμενοι κανόνες νομίζω άπτονται στην κοινή λογική και η συμφωνία των χρηστών είναι θεμιτή για να κρατήσουμε κάποιο επίπεδο. Αν εσύ πιστεύεις ότι οι κανόνες δε σε εκφράζουν, τότε χαρίζεις όπως θέλεις. Αν νιώθεις οκ να δώσεις κάτι σε κάποιον που γράφτηκε και δημοσίευσε εδώ για πρώτη φορά και μετά δε θα ξαναδώσει σημεία ζωής, τότε οκ, δικό σου το προϊόν, δικοί σου οι κανόνες.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να καταλαβαινεις τον λογο που εχουν μπει αυτες οι προυποθεσεις..

υπηρχαν ατομα τα λεγομενα "κορακια" που απο τοτε που εγινε το θεμα απλα ζητανε χωρις να δινουν και απο εκει που δεν ειχαν καμια συμμετοχη και επειδη προλαβαιναν αυτοι πρωτα να ειναι 2-3 συγκεκριμενα ατομα που να εχουν ζητησει το 90% απο αυτα που ειναι μεσα στο θρεντ και δεν τα χρειαζοντουσαν πραγματικα αντιθετος τα βλεπαμε να τα πουλανε σε αλλα site... οποτε ο καθενας χαριζει οτι θελει σε οποιον θελει. αν εσυ θες να χαρισεις κατι σε καποιον και αυτος να παει να το πουλησει οκ... δεν το παιζω μοντ σε καμια περιπτωση απλα δεν μου αρεσει καθολου αυτο

τωρα εσυ κανε οτι καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Οι προτεινόμενοι κανόνες νομίζω άπτονται στην κοινή λογική και η συμφωνία των χρηστών είναι θεμιτή για να κρατήσουμε κάποιο επίπεδο. Αν εσύ πιστεύεις ότι οι κανόνες δε σε εκφράζουν, τότε χαρίζεις όπως θέλεις. Αν νιώθεις οκ να δώσεις κάτι σε κάποιον που γράφτηκε και δημοσίευσε εδώ για πρώτη φορά και μετά δε θα ξαναδώσει σημεία ζωής, τότε οκ, δικό σου το προϊόν, δικοί σου οι κανόνες.

Η δεν το καταλαβες καλα η δεν θελεις να το καταλαβεις, δεν διαφωνω με τους κανονες.οκ μεχρι εδω?

Διαφωνω με οποιονδηποτε επιλεγει σε ποιον θα χαρισει αυτο που χαριζει δεν συμβαδιζει με το χαριζω ειναι σαν να λες δεν ειμαι ρατσιστης αλλα χαριζω μονο σε λευκους, το οτι χαριζει δεν του δινει το δικαιωμα της επιλογης, δεν σωστο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.