Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

[MENTION=30245]DJman[/MENTION] ενδιαφέρον για μία από τις 2 μητρικές

έχω 2 επεξεργαστές άγνωστης κατάστασης να ψάξω και για μνήμες να τα δοκιμάσω.

Μένω εκτός Αθήνας και φυσικά έξοδα δικά μου σε περίπτωση αποστολής αν δεν βρεθεί κάποιος κοντά σε εσένα να τις πάρει.

Η κάτωθι ειναι η μητρική? Dell NJ023 Poweredge 2800 Intel E7520 Socket-604 Dual Xeon DDR2 800MHZ Motherboard | Saitech Inc

Αποσύρω μιας και απο τα λίγα που διάβασα στο google για την συμβατότητα των cpu αναφέρει για cpu PowerEdge 2850/2800 models.Μην την πάρω τζάμπα ενω κάποιος έχω κάτι σίγουρο να δοκιμάσει..η σειρά στον επόμενο.

Έγινε επεξεργασία από THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23187]fallen4ngel[/MENTION]

Να σε ρωτήσω αν τελικά παρέλαβες τα toner από τον SirGeorge; Βλέπω οτι έστειλες πράγματα Αθήνα και αναρωτιέμαι αν τελικά παρέλαβε και ο [MENTION=3441]Aris137[/MENTION] το PS2.

Link to comment
Share on other sites

Χαριζονται δυο μοντεμακια(sagem fast 840 κ siemens speedstream 4200) , το sagem το ειχα σαν φοιτητης ειναι κομπλε αν δεν κανω λαθος..το siemens τελευταια φορα που το χρησιμοποιησα (πριν 2 χρονια) ειχε καποιο θεμα..δεν θυμαμαι τι ακριβως..εχω οτι υπαρχει στην φωτο.

Μονο Θεσσαλονικη και ανατολικα οποιος μπορει να ερθει ακομα καλυτερα.

post-4728-1416078825,3668_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη LG W2452V (24" 1920x1200):

Δεν ανάβει - έχει 1-2 σκασμένους πυκνωτές. Έχω αντικαταστάτες αλλά δυστυχώς δε μπορώ να βγάλω τους παλιούς (το καλάι είναι πολύ ζόρικο στη πλακέτα).

Όποιος θέλει να το φτιάξει (είναι απλό άμα έχεις σοβαρό κολλητήρι) και μπορεί να περάσει από το σπίτι μου (Μεσόγεια/Αθήνα - pm για παραπάνω λεπτομέρειες) είναι δικό του. Θα του δώσω και τους 2 καινούριους πυκνωτές που έχω.

Είναι λυμένο/χύμα - θα το πάρεις σκονισμένο (aka μες την μπίχλα) με τις βίδες σε ένα σακουλάκι και χωρίς εγγύηση ότι δουλεύει.

Μόνο για το Σ/Κ τη Δευτέρα το παραλαμβάνει ο σκουπιδιάρης (εκτός άμα κάποιος μου πει να του το κρατήσω).

Σημείωση:

Κατά 99% το πρόβλημα είναι οι πυκνωτές μιας και εμφάνιζε το κλασσικό "αργώ 50 ώρες μέχρι να ανάψω" πριν τα παίξει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23187]fallen4ngel[/MENTION]

Να σε ρωτήσω αν τελικά παρέλαβες τα toner από τον SirGeorge; Βλέπω οτι έστειλες πράγματα Αθήνα και αναρωτιέμαι αν τελικά παρέλαβε και ο [MENTION=3441]Aris137[/MENTION] το PS2.

:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη LG W2452V (24" 1920x1200):

Δεν ανάβει - έχει 1-2 σκασμένους πυκνωτές. Έχω αντικαταστάτες αλλά δυστυχώς δε μπορώ να βγάλω τους παλιούς (το καλάι είναι πολύ ζόρικο στη πλακέτα).

Όποιος θέλει να το φτιάξει (είναι απλό άμα έχεις σοβαρό κολλητήρι) και μπορεί να περάσει από το σπίτι μου (Μεσόγεια/Αθήνα - pm για παραπάνω λεπτομέρειες) είναι δικό του. Θα του δώσω και τους 2 καινούριους πυκνωτές που έχω.

Είναι λυμένο/χύμα - θα το πάρεις σκονισμένο (aka μες την μπίχλα) με τις βίδες σε ένα σακουλάκι και χωρίς εγγύηση ότι δουλεύει.

Μόνο για το Σ/Κ τη Δευτέρα το παραλαμβάνει ο σκουπιδιάρης (εκτός άμα κάποιος μου πει να του το κρατήσω).

Σημείωση:

Κατά 99% το πρόβλημα είναι οι πυκνωτές μιας και εμφάνιζε το κλασσικό "αργώ 50 ώρες μέχρι να ανάψω" πριν τα παίξει τελείως.

Ενδιαφέρομαι τα μέγιστα, αν δεν έχεις αντίρρηση.

Θα έρθει ένας φίλος από Λούτσα σήμερα το απόγευμα στο σπίτι μου (Περιστέρι). Λογικά θα μπορεί να με εξηπηρετήσει αν σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι τα μέγιστα, αν δεν έχεις αντίρρηση.

Θα έρθει ένας φίλος από Λούτσα σήμερα το απόγευμα στο σπίτι μου (Περιστέρι). Λογικά θα μπορεί να με εξηπηρετήσει αν σε βολεύει.

Αμέ. Θα σου στείλω με pm συντεταγμένες στο googlemaps.

[MENTION=743]psyber[/MENTION] άμα δε κάτσει με τον pol77 δικό σου.

edit:

Για να μη spammαρω με posts, η οθόνη δόθηκε.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει και εμενα η οθονη αν δεν κατσει με τους απο πανω. Εχω ενα ατομο που μπορει να την επισκευασει.

PS: Απο αθηνα, μπορω να παραλαβω χερι-χερι, και θα παει στον bro που δεν εχει καν widescreen

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη LG W2452V (24" 1920x1200):

Δεν ανάβει - έχει 1-2 σκασμένους πυκνωτές. Έχω αντικαταστάτες αλλά δυστυχώς δε μπορώ να βγάλω τους παλιούς (το καλάι είναι πολύ ζόρικο στη πλακέτα).

Όποιος θέλει να το φτιάξει (είναι απλό άμα έχεις σοβαρό κολλητήρι) και μπορεί να περάσει από το σπίτι μου (Μεσόγεια/Αθήνα - pm για παραπάνω λεπτομέρειες) είναι δικό του. Θα του δώσω και τους 2 καινούριους πυκνωτές που έχω.

Είναι λυμένο/χύμα - θα το πάρεις σκονισμένο (aka μες την μπίχλα) με τις βίδες σε ένα σακουλάκι και χωρίς εγγύηση ότι δουλεύει.

Μόνο για το Σ/Κ τη Δευτέρα το παραλαμβάνει ο σκουπιδιάρης (εκτός άμα κάποιος μου πει να του το κρατήσω).

Σημείωση:

Κατά 99% το πρόβλημα είναι οι πυκνωτές μιας και εμφάνιζε το κλασσικό "αργώ 50 ώρες μέχρι να ανάψω" πριν τα παίξει τελείως.

ΑΝ δεν κατσει με τους προηγουμενους στειλε πμ!!! με ενδιαφερει!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πως να εκλάβω το γεγονός οτι το μέλος που συνεννοήθηκε ο [MENTION=1401]SirGeorge[/MENTION] να παραλάβει τα toner που τόσο χρειάζομαι, δεν απαντά. Από τις 10/9 έχω χάσει το μέτρημα με τις παραθέσεις τα mention και γενικά οποιαδήποτε απόπειρα επικοινωνίας ενώ το μέλος συνδέεται κανονικά και διαβάζει το forum πωλήσεων.

Από το παρακάτω σύνδεσμο ξεκινά η προσπάθειά μου να έρθουν τα toner από Θεσσαλονίκη-Αθήνα και μάλιστα προτίθεμαι να συνεισφέρω στα μεταφορικά άλλου μέλους που θα παραλάβει άλλα πράγματα.

http://www.thelab.gr/pwliseis/min-to-petate-xariste-to-edo-kai-96875-193.html

Δε ξέρω τι να πω. Έχω σκεφτεί κάποια σενάρια αλλά προς το παρόν κρατάω μια πισινή.

Link to comment
Share on other sites

...διεύρυνε τις...πισινές σου πάντως, γιατί, καλώς ή κακώς (...) για κάποιον λόγο έχει επιλέξει (αφού είναι καλά και λογκάρει) να μην ποστάρει/έχει επικοινωνία με πμ με όσους ήταν σε λίστα για τα πράγματα που χάριζε.

Θέλω να πω, δεν είσαι ο μόνος που δεν έχει επαφή, οπότε ίσως έτσι να βγαίνει από την μέση, τουλάχιστον ένα σενάριο... (σε καταλαβαίνω που "καίγεσαι" δηλαδή, και πρόκειται και για "ξεχωριστή" περίπτωση, αλλά,,,καν' υπομονή μην...χειροτερέψεις το θέμα. Σου. Ποστάροντας.)

Link to comment
Share on other sites

...διεύρυνε τις...πισινές σου πάντως, γιατί, καλώς ή κακώς (...) για κάποιον λόγο έχει επιλέξει (αφού είναι καλά και λογκάρει) να μην ποστάρει/έχει επικοινωνία με πμ με όσους ήταν σε λίστα για τα πράγματα που χάριζε.

Θέλω να πω, δεν είσαι ο μόνος που δεν έχει επαφή, οπότε ίσως έτσι να βγαίνει από την μέση, τουλάχιστον ένα σενάριο... (σε καταλαβαίνω που "καίγεσαι" δηλαδή, και πρόκειται και για "ξεχωριστή" περίπτωση, αλλά,,,καν' υπομονή μην...χειροτερέψεις το θέμα. Σου. Ποστάροντας.)

θέλω να πω οτι ένα απλό όχι θα το έπαιρνα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν είστε οι μόνοι στους οποίους δεν απαντά.

Βέβαια [MENTION=30461]Superior_Mind[/MENTION] εσύ είχες πράγματα τα οποία προορίζονταν από άλλον για σένα και έχεις κάθε δίκιο να αγχώνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή δε μπορώ να κάθομαι να περιμένω εις τον αιώνα τον άπαντα και για να φέρνουμε τα πράγματα σιγά σιγά εκεί που πρέπει.

[MENTION=1401]SirGeorge[/MENTION]

Μπορείς σε παρακαλώ να επιβεβαιώσεις πότε και σε ποιόν έδωσες τα toner του xerox;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.