Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αν κάποιος Σαλονικιός ενδιαφέρεται για κάποιο από τα υπόλοιπα και έρθει να παραλάβει από το χώρο σου, και μπορεί να μου στείλει τα toner Αθήνα με δική μου χρέωση θα το εκτιμούσα.

Ειδάλλως μια κράτηση λίγες μέρες να βρω άτομο Θεσσαλονίκη να έρθει να παραλάβει από το χώρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μερικά πραγματάκια για χάρισμα:

1) Pentium 4 3.Ghz 775 χωρίς ψύκτρα.

2) Western Digital 80GB IDE ATA100.Είναι ελαφρώς θορυβώδης λόγω παλαιότητας αλλά λειτουργεί κανονικά.

Παραλαβή από κέντρο Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μερικά πραγματάκια για χάρισμα:

1) Pentium 4 3.Ghz 775 χωρίς ψύκτρα.

2) Western Digital 80GB IDE ATA100.Είναι ελαφρώς θορυβώδης λόγω παλαιότητας αλλά λειτουργεί κανονικά.

Παραλαβή από κέντρο Θεσσαλονίκης.

Γιωργο καλησπερα.

Τα θελω εγω αν ειναι ευκολο...

Link to comment
Share on other sites

@ Sir George :

...αν τα βρείτε με Σουπήριορ, πάντως (μόνο για τα toner που θέλει), οι κούριερ παραλαμβάνουν και από τον χώρο σου. Αρκεί να μπορείς να βρίσκεσαι κάπου σταθερά για 2-3 ώρες. Ούτε καν να πακετάρεις κάτι θα χρειαστεί : τα βάζεις απλώς σε μια σακκουλίτσα και την δίνεις στον διανομέα όταν έρθει.

- - - - -

...Σουπ, νομίζω ότι πήρε το μάτι μου κούριερ (με βάση Αττική, και λογικά δραστηριοποιείται και Σαλονίκη - ΜΑΛΛΟΝ σε συνεργασία με καμμιά άλλη, "μεγάλη", πχ ACS, που έχει ιδιόκτητο δίκτυο διανομής), πριν κάτι βδομάδες, που χρεώνει γύρω στο τάληρο (μπορεί και 6Ε - δεν θυμάμαι).

(Οι κλασσικές 3-4 γνωστές "μεγάλες", στάνταρ θέλουν γύρω στο 10 πάντως για door-to-point. Ίσως και 13άρι...)

Αν νομίζεις ότι σε συμφέρει, ψαχ' το. Θα χρειαστεί να κάνεις ο ίδιος τηλέφωνα για συνεννόηση (ούτως ώστε να μην έχει κάτι να κάνει ο Σ. Τζωρτζ - παρά να περιμένει σε μέρα και εύρος ωρών που θα ορίσετε σε συγκεκριμένη διεύθυνση να περάσει ο κούριερ και απλά και μόνο να του ανοίξει και αν του δώσει τη σακκουλίτσα).

Στην οποία να τονίσεις την όλη φάση (όπως και ότι η χρέωση θα είναι παραλήπτη) συν το ότι θα παραλάβουν σακκουλίτσα και θα κανονίσουν τη "συσκευασία" μόνοι (...βασικά σε δική τους σακκουλίτσα θα την βάλουν μετά). Απλώς να είναι ενήμεροι...

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω κλειδιά για το Tropico 3 στο Steam, πρέπει να γίνουν redeem στις επόμενες ώρες επειδή μετά λήγει η προσφορά. Τα βάζω στο spoiler από κάτω για να μην χάνουμε χρόνο:

https://www.humblebundle.com/?gift=c6PNeA2RGhUfewAE

https://www.humblebundle.com/?gift=8DDAT4ESBG6Rufbt

https://www.humblebundle.com/?gift=VXnRW687kBbn8GK4

https://www.humblebundle.com/?gift=hUyXewKkdxzhw3DK

https://www.humblebundle.com/?gift=k7zW2t44ZW54kFK7

https://www.humblebundle.com/?gift=eHD2b62HbFFBSMuR

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται διάφορα.

1) Skystar2 (rev 2.6B) satellite card. Όοοοοοταν την είχα τελευταία φορά στον υπολογιστή μου, έπαιζε κανονικά. As is, δεν ξέρω αν υπάρχουν καλώδια κλπ γενικά, αλλά εγώ δεν έχω τίποτα :p

2) Soundblaster Live! 24-bit (mod. SB0410). Επίσης όταν την είχα λειτουργούσε κανονικά, όπως επίσης δεν έχω και τίποτα παρελκόμενο.

3) M/B: MSI 945GCM5 V2, CPU: Intel Pentium E2140, RAM: Twinmos PC2-5300 1GB. Λειτουργικά όλα (last time I checked), υπάρχει και το backplate.

Θα μπουν κι άλλα αργότερα, όταν τελειώσει η ανασκαφή. Θεσσαλονίκη.

Να ενημερώσω πως παίζει το 3 να κρατηθεί για γνωστό που του κάηκε το βίντεο...εεε...το pc.

Επανέρχομαι μια και είχα κι άλλα και το παραμέρισα το θέμα.

αν δεν δοθεί σε γνωστό με ενδιαφέρει το 3.

It's yours if you still need it.

με ενδιαφερει το 1

Same here, yours if you need it.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION] για το 3 δηλώνω ενδιαφέρων και εγώ αν δεν δοθεί και εφόσον μπορείς να το στείλεις :)

Edit: Ότι έχει μείνει από αυτά που δίνω (δόθηκαν εκτός φόρουμ τα υπόλοιπα)

1. Φυσική Γ' Λυκείου Τεύχος 1 (Γεώργιος Δημόπουλος)

2. Χημεία Β' Λυκείου Τεύχος 1 (Κώστας Σαλτέρης)

3. Χημεία Β' Λυκείου Τεύχος 2 (Κώστας Σαλτέρης)

4. Φυσική 1-2 Τόμος Γ' Λυκείου (Παλόγος- Ποντικός)

5. 2 Bluetooth (1 Samsung - 1 Sony Ericsson) άγνωστης λειτουργικής κατάστασης καθώς δεν υπάρχουν φορτιστές για να τα τσεκάρω αν είναι χαλασμένα ή λειτουργούν. Τα δίνω για ανταλλακτικά ή όποιος ξέρει να τα φτιάξει.

6. Κάρτα μνήμης Micro M2 256MB

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μια και είχα κι άλλα και το παραμέρισα το θέμα.

Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ τον [MENTION=6455]Arkan[/MENTION].Η μητρική είχε δυστυχώς ένα...κακομοιριασμένο mosfet και δεν άναβε αλλά τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά.Τέλωσπαντων,η κίνηση μετράει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μερικά πραγματάκια για χάρισμα:

2) Western Digital 80GB IDE ATA100.Είναι ελαφρώς θορυβώδης λόγω παλαιότητας αλλά λειτουργεί κανονικά.

Παραλαβή από κέντρο Θεσσαλονίκης.

Θα με ενδιεφερε ο δισκος ide.Δεν ειναι αμεση αναγκη απλα φτιαχνω ενα 478 συστημα και μενει μονο ο δισκος να αντικατασταθει.Στην σειρα αν υπαρχει ακομα.

Με την σειρα μου να δωσω μια θηκη sentio για note II απο Πλαισιο.Παραλαβη απο ανατολικα μονο.

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιεφερε ο δισκος ide.Δεν ειναι αμεση αναγκη απλα φτιαχνω ενα 478 συστημα και μενει μονο ο δισκος να αντικατασταθει.Στην σειρα αν υπαρχει ακομα.

Με την σειρα μου να δωσω μια θηκη sentio για note II απο Πλαισιο.Παραλαβη απο ανατολικα μονο.

[MENTION=4728]Billys[/MENTION] έλα πάρτον όποτε θέλεις.Σου στέλνω πμ με το τηλέφωνο μου.

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται τα παρακάτω. Μόνο για παραλαβή από το χώρο μου Αθήνα.

Τα κουτιά είναι σύνολο 6 και ίσως να μου φέρουν 2-3 ακόμα τις επόμενες ημέρες.

Όλα τα κουτιά συμπεριλαμβάνουν τροφοδοτικό και 2x12cm ανεμιστήρες καθώς και αυτοκόλλητο με άδεια για Windows XP. Ορισμένα έχουν και dvd-drive.

Κάποια από τα κουτιά περιέχουν και μητρικές MSI K8N MS-7185 ή κάποια αντίστοιχο μοντέλο σε 939.

http://www.motherboards.org/mobot/motherboards_d/MSI/K8N%2BSLI%2B%2528MS-7185%2529/

Σχετικά με τη λειτουργικότητα του τροφοδοτικού και των μητρικών δεν έχω τον χρόνο ή τα εξαρτήματα για να κάνω δοκιμές.

Θα προτιμούσα να φύγουν σε άτομα που τα έχουν απόλυτα ανάγκη ή για να συμπληρώσετε σύνθεση για να δωρήσετε σε κάποιον που έχει ανάγκη. Δε με απασχολεί πόσα κομμάτια θα πάρει κάποιος απλά αν υπάρξει ενδιαφέρον από περισσότερους, καλό θα ήταν να ισορροπήσει το πράγμα.

Ευχαριστώ :)

post-30461-1416078876,0043_thumb.jpg

post-30461-1416078876,1129_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Superior_Mind
Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται τα παρακάτω. Μόνο για παραλαβή από το χώρο μου Αθήνα.

Τα κουτιά είναι σύνολο 6 και ίσως να μου φέρουν 2-3 ακόμα τις επόμενες ημέρες.

Όλα τα κουτιά συμπεριλαμβάνουν τροφοδοτικό και 2x12cm ανεμιστήρες καθώς και αυτοκόλλητο με άδεια για Windows XP. Ορισμένα έχουν και dvd-drive.

Κάποια από τα κουτιά περιέχουν και μητρικές MSI K8N MS-7185 ή κάποια αντίστοιχο μοντέλο σε 939.

MOBOT: Motherboard Spec Sheet: MSI K8N SLI (MS-7185) Motherboards.org

Σχετικά με τη λειτουργικότητα του τροφοδοτικού και των μητρικών δεν έχω τον χρόνο ή τα εξαρτήματα για να κάνω δοκιμές.

Θα προτιμούσα να φύγουν σε άτομα που τα έχουν απόλυτα ανάγκη ή για να συμπληρώσετε σύνθεση για να δωρήσετε σε κάποιον που έχει ανάγκη. Δε με απασχολεί πόσα κομμάτια θα πάρει κάποιος απλά αν υπάρξει ενδιαφέρον από περισσότερους, καλό θα ήταν να ισορροπήσει το πράγμα.

Ευχαριστώ :)

Σε ποια περιοχή είσαι?Χρειάζομαι 2 εγώ για να στήσω 2 παλιά μηχανήματα..

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται τα παρακάτω. Μόνο για παραλαβή από το χώρο μου Αθήνα.

Τα κουτιά είναι σύνολο 6 και ίσως να μου φέρουν 2-3 ακόμα τις επόμενες ημέρες.

Όλα τα κουτιά συμπεριλαμβάνουν τροφοδοτικό και 2x12cm ανεμιστήρες καθώς και αυτοκόλλητο με άδεια για Windows XP. Ορισμένα έχουν και dvd-drive.

Κάποια από τα κουτιά περιέχουν και μητρικές MSI K8N MS-7185 ή κάποια αντίστοιχο μοντέλο σε 939.

MOBOT: Motherboard Spec Sheet: MSI K8N SLI (MS-7185) Motherboards.org

Σχετικά με τη λειτουργικότητα του τροφοδοτικού και των μητρικών δεν έχω τον χρόνο ή τα εξαρτήματα για να κάνω δοκιμές.

Θα προτιμούσα να φύγουν σε άτομα που τα έχουν απόλυτα ανάγκη ή για να συμπληρώσετε σύνθεση για να δωρήσετε σε κάποιον που έχει ανάγκη. Δε με απασχολεί πόσα κομμάτια θα πάρει κάποιος απλά αν υπάρξει ενδιαφέρον από περισσότερους, καλό θα ήταν να ισορροπήσει το πράγμα.

Ευχαριστώ :)

Ποσα watts ειναι τα τροφοδοτικα? Εαν σου περισσεψει κανενα χωρις μητρικη (απλα τροφοδοτικο/case), ψηνομαι να παει για σερβεροκουτι.. (Εχω μητρικη με δυο εξοδους δικτυου και εξτρα καρτουλες να κουμπωσω πανω, λογικα θα μπορεσω να φτιαξω κανενα load balancer σε BSD για τις 2 γραμμουλες)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα αν γίνεται ένα τροφοδοτικο για ένα πισι... ίσως να το πάρω μαζί με το κουτί αλλα επειδή υπάρχει η πιαθανότητα να βρω κουτι απο αλλου λεω κυρίως για το τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.