Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Καλημέρα μιας και βλέπω έχω αρκετά μνμ για τις αποστολές κτλπ κακώς δεν ενημέρωσα έγκαιρα οτι βρίσκομαι εκτός και θα επιστρέψω απο εβδομάδα.

Το επόμενο μιας και είδα το μνμ για τα toner να πω οτι ΔΕΝ παρέλαβα μιας και δεν ήταν εφικτό λόγο επαγγελματικών υποχρεώσεων του πρώτου και κατόπιν λόγο απουσίας μου.

Ελπίζω να δόθηκαν οι απαντήσεις σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ [MENTION=1199]Volrath[/MENTION], να σε ενημερώσω ότι κάθομαι μπροστά στην οθόνη που μου χάρισες, η οποία πλεόν δουλεύει σαν καινούρια.

For the record, οι πυκνωτές που είχες προμηθευτεί δεν επαρκούσαν για την επισκευή της μια και ήθελε κι άλλα πραγματάκια. Επίσης ήταν και εντελώς ακατάλληλοι ποιοτικά. Δεν τους χρησιμοποίησα λοιπόν, αλλά χρησιμοποίησα άλλους, καλύτερης ποιότητας, όπως και στα υπόλοιπα ανταλλάκτικα. Είχες δίκιο πάντως ότι η οθόνη χρειαζόταν επαγγελματία.

Τέλος καλό, όλα καλά και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ [MENTION=1199]Volrath[/MENTION], να σε ενημερώσω ότι κάθομαι μπροστά στην οθόνη που μου χάρισες, η οποία πλεόν δουλεύει σαν καινούρια.

For the record, οι πυκνωτές που είχες προμηθευτεί δεν επαρκούσαν για την επισκευή της μια και ήθελε κι άλλα πραγματάκια. Επίσης ήταν και εντελώς ακατάλληλοι ποιοτικά. Δεν τους χρησιμοποίησα λοιπόν, αλλά χρησιμοποίησα άλλους, καλύτερης ποιότητας, όπως και στα υπόλοιπα ανταλλάκτικα. Είχες δίκιο πάντως ότι η οθόνη χρειαζόταν επαγγελματία.

Τέλος καλό, όλα καλά και πάλι ευχαριστώ

Χαίρομαι που βρήκε καινούριο σπίτι. Έυχομαι να σου κρατήσει τόσα χρόνια όσο κράτησε και σε μένα.

BTW, δυσκολεύτηκες να βγάλεις το καλάι; Αν όχι, κάνε μου λινκ το εργαλείο σου γιατί το δικό μου δε του έκανε τίποτα.

edit

Ναι για τους πυκνωτές το ξέρω, 65C...τσάμπα τους πήρα οπότε :p. Απλά ήθελα να δω άμα δουλέψει πριν παραγγείλω από το ebay τίποτα rubys ή nichicons.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

BTW, δυσκολεύτηκες να βγάλεις το καλάι; Αν όχι, κάνε μου λινκ το εργαλείο σου γιατί το δικό μου δε του έκανε τίποτα.

edit

Ναι για τους πυκνωτές το ξέρω, 65C...τσάμπα τους πήρα οπότε :p. Απλά ήθελα να δω άμα δουλέψει πριν παραγγείλω από το ebay τίποτα rubys ή nichicons.

Ούτε από εκεί μη τους προτιμάς μιας & δεν είναι αυθεντικοί.

Όσο για τη κόλληση, που πιθανόν να ήταν χωρίς μόλυβδο (αμόλυβδη :p ) γι'αυτό σε ταλαιπώρησε, αν δεν έχεις καλό κολλητήρι, αφού ζεστάνεις την επαφή πρόσθεσε επιπλέον κόλληση πάνω της και λιώσει πολύ πιο εύκολα :T:

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται διάφορα.

1) Skystar2 (rev 2.6B) satellite card. Όοοοοοταν την είχα τελευταία φορά στον υπολογιστή μου, έπαιζε κανονικά. As is, δεν ξέρω αν υπάρχουν καλώδια κλπ γενικά, αλλά εγώ δεν έχω τίποτα :p

2) Soundblaster Live! 24-bit (mod. SB0410). Επίσης όταν την είχα λειτουργούσε κανονικά, όπως επίσης δεν έχω και τίποτα παρελκόμενο.

3) M/B: MSI 945GCM5 V2, CPU: Intel Pentium E2140, RAM: Twinmos PC2-5300 1GB. Λειτουργικά όλα (last time I checked), υπάρχει και το backplate.

Θα μπουν κι άλλα αργότερα, όταν τελειώσει η ανασκαφή. Θεσσαλονίκη.

Να ενημερώσω πως παίζει το 3 να κρατηθεί για γνωστό που του κάηκε το βίντεο...εεε...το pc.

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται διάφορα.

1) Skystar2 (rev 2.6B) satellite card. Όοοοοοταν την είχα τελευταία φορά στον υπολογιστή μου, έπαιζε κανονικά. As is, δεν ξέρω αν υπάρχουν καλώδια κλπ γενικά, αλλά εγώ δεν έχω τίποτα :p

2) Soundblaster Live! 24-bit (mod. SB0410). Επίσης όταν την είχα λειτουργούσε κανονικά, όπως επίσης δεν έχω και τίποτα παρελκόμενο.

3) M/B: MSI 945GCM5 V2, CPU: Intel Pentium E2140, RAM: Twinmos PC2-5300 1GB. Λειτουργικά όλα (last time I checked), υπάρχει και το backplate.

Θα μπουν κι άλλα αργότερα, όταν τελειώσει η ανασκαφή. Θεσσαλονίκη.

Να ενημερώσω πως παίζει το 3 να κρατηθεί για γνωστό που του κάηκε το βίντεο...εεε...το pc.

αν δεν δοθεί σε γνωστό με ενδιαφέρει το 3.

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται διάφορα.

1) Skystar2 (rev 2.6B) satellite card. Όοοοοοταν την είχα τελευταία φορά στον υπολογιστή μου, έπαιζε κανονικά. As is, δεν ξέρω αν υπάρχουν καλώδια κλπ γενικά, αλλά εγώ δεν έχω τίποτα :p

2) Soundblaster Live! 24-bit (mod. SB0410). Επίσης όταν την είχα λειτουργούσε κανονικά, όπως επίσης δεν έχω και τίποτα παρελκόμενο.

3) M/B: MSI 945GCM5 V2, CPU: Intel Pentium E2140, RAM: Twinmos PC2-5300 1GB. Λειτουργικά όλα (last time I checked), υπάρχει και το backplate.

Θα μπουν κι άλλα αργότερα, όταν τελειώσει η ανασκαφή. Θεσσαλονίκη.

Να ενημερώσω πως παίζει το 3 να κρατηθεί για γνωστό που του κάηκε το βίντεο...εεε...το pc.

Και λέω αννννν δεν κρατηθεί το 3 να πάρω θέση. Ανννν και αυτό απο εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται διάφορα.

1) Skystar2 (rev 2.6B) satellite card. Όοοοοοταν την είχα τελευταία φορά στον υπολογιστή μου, έπαιζε κανονικά. As is, δεν ξέρω αν υπάρχουν καλώδια κλπ γενικά, αλλά εγώ δεν έχω τίποτα :p

2) Soundblaster Live! 24-bit (mod. SB0410). Επίσης όταν την είχα λειτουργούσε κανονικά, όπως επίσης δεν έχω και τίποτα παρελκόμενο.

3) M/B: MSI 945GCM5 V2, CPU: Intel Pentium E2140, RAM: Twinmos PC2-5300 1GB. Λειτουργικά όλα (last time I checked), υπάρχει και το backplate.

Θα μπουν κι άλλα αργότερα, όταν τελειώσει η ανασκαφή. Θεσσαλονίκη.

Να ενημερώσω πως παίζει το 3 να κρατηθεί για γνωστό που του κάηκε το βίντεο...εεε...το pc.

με ενδιαφερει το 1

Link to comment
Share on other sites

1. Χαρίζονται τα ηχεία του παρακάτω σετ

AnandTech | Yamaha TSS-1 Dolby Digital / DTS 5.1 Surround Speakers

Ο ενισχυτής/μονάδα είναι σε καποια χωματερή καθώς είχε παραδόσει πνεύμα.

Τα ηχεία λειτουργούσαν κανονικά μέχρι που απλά παροπλίστηκαν. Σε μερικούς δορυφόρους λείπουν τα μπροστινά προστατευτικά λόγο πτώσης κλπ

2. Χαρίζεται τοστίερα με φθαρμένο το εμαγιέ. Λειτουργεί κανονικότατα κατά τα άλλα.

Kenwood HG2100 | Skroutz.gr.

όποιος πιστός παραλαμβάνει στο Χαλάνδρι.

Link to comment
Share on other sites

TSS-1 !!!

Τα θελω έχω το ίδιο σύστημα και τα θελω για εφεδρικα :-) ( εχεις και το woofer τους; )

φυσικά αλλά θα ήθελα να δούμε πρώτα μήπως τα χρειάζεται κάποιος άλλος παρά να τα πάρεις εσύ για εφεδρικά, το woofer ναι υπάρχει. Αν δεν βρεθεί κάποιος τότε δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

1. Χαρίζονται τα ηχεία του παρακάτω σετ

AnandTech | Yamaha TSS-1 Dolby Digital / DTS 5.1 Surround Speakers

Ο ενισχυτής/μονάδα είναι σε καποια χωματερή καθώς είχε παραδόσει πνεύμα.

Τα ηχεία λειτουργούσαν κανονικά μέχρι που απλά παροπλίστηκαν. Σε μερικούς δορυφόρους λείπουν τα μπροστινά προστατευτικά λόγο πτώσης κλπ.

Ενδιαφέρομαι για τα ηχεία και είμαι Αγία Παρασκευή.

Έγινε επεξεργασία από ynns
a
Link to comment
Share on other sites

Αποσυρομαι απο τα ηχεία για τον εξής λόγο : Απλώς ειμουν ειλικρινής και περιγραφικος στο τι τα θέλω. Θα μπορούσα απλως να τα ζητήσω χωρις να εξηγήσω καν γιατί η να πω ψέμματα. Οποιοσδήποτε μετά από μένα που τα θέλει υποθέτω οτι δεν θα πει καν το γιατι και ουτε θα μπορέσεις να το διασταυρώσεις εφόσον ξέρει το που τα δίνεις και που όχι οπότε έτσι απλά θα τα πάρει.

Απλά το λέω σαν σκέψη πραγματικά δεν με νοιάζει έτσι κι αλλιώς το σύστημα μου δουλεύει ακόμα οπότε δεν έχω θέμα.

Καλό απόγευμα

Έγινε επεξεργασία από pmakr
Link to comment
Share on other sites

Αποσυρομαι απο τα ηχεία για τον εξής λόγο : Απλώς ειμουν ειλικρινής και περιγραφικος στο τι τα θέλω. Θα μπορούσα απλως να τα ζητήσω χωρις να εξηγήσω καν γιατί η να πω ψέμματα. Οποιοσδήποτε μετά από μένα που τα θέλει υποθέτω οτι δεν θα πει καν το γιατι και ουτε θα μπορέσεις να το διασταυρώσεις εφόσον ξέρει το που τα δίνεις και που όχι οπότε έτσι απλά θα τα πάρει.

Απλά το λέω σαν σκέψη πραγματικά δεν με νοιάζει έτσι κι αλλιώς το σύστημα μου δουλεύει ακόμα οπότε δεν έχω θέμα.

Καλό απόγευμα

μάλλον σε πείραξε τελικά και ειλικρινά δεν θα κάτσω να σκάσω ή να έχω και τύψεις που αρνήθηκα να στα δώσω άμεσα. Ούτε και θα το κάνω θέμα όπως εσύ... Sorry...

[MENTION=21555]ynns[/MENTION] νομίζω ότι δεν πληρείς τους κανόνες για να τα ζητήσεις. (consultation by admins needed)

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται διάφορα.

1) Skystar2 (rev 2.6B) satellite card. Όοοοοοταν την είχα τελευταία φορά στον υπολογιστή μου, έπαιζε κανονικά. As is, δεν ξέρω αν υπάρχουν καλώδια κλπ γενικά, αλλά εγώ δεν έχω τίποτα :p

2) Soundblaster Live! 24-bit (mod. SB0410). Επίσης όταν την είχα λειτουργούσε κανονικά, όπως επίσης δεν έχω και τίποτα παρελκόμενο.

3) M/B: MSI 945GCM5 V2, CPU: Intel Pentium E2140, RAM: Twinmos PC2-5300 1GB. Λειτουργικά όλα (last time I checked), υπάρχει και το backplate.

Θα μπουν κι άλλα αργότερα, όταν τελειώσει η ανασκαφή. Θεσσαλονίκη.

Να ενημερώσω πως παίζει το 3 να κρατηθεί για γνωστό που του κάηκε το βίντεο...εεε...το pc.

Ενδιαφερομαι για την skystar αν βεβαια μπορεις να την ριξεις μεσα σε ενα κουτι ταχυδρομιου.(Αφου σου στειλω ενα προπληρωμενο) Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION]

Σωστά, ο [MENTION=21555]ynns[/MENTION] βάσει των κανόνων δεν δικαιούται ακόμη να ζητήσει κάτι.

Διόρθωση: δικαιούται εφόσον είχε δωρίσει κάτι στο παρελθόν (http://www.thelab.gr/1063535656-post2805.html). Ευχαριστώ για την επισήμανση του δωρισμένου GPS.

για να μπορεί κάποιος χρήστης να ζητήσει κάτι πρέπει να ισχύουν ένα από τα παρακάτω:

0-6 μήνες, 100 μηνύματα

6-12 μήνες, 50 μηνύματα

12-36 μήνες, 40 μηνύματα και

36+ μήνες, 30 μηνύματα

Αν κάποιος χαρίσει πράγματα - και δεν εννοώ κατηγορίας καλωδίου ρεύματος - τότε οι παραπάνω κανόνες δεν ισχύουν.

Όμως, όπως πολλάκις έχει ειπωθεί, σε αυτό το θέμα χαρίζουμε, οπότε ο δωρητής επιλέγει σε ποιον και υπό ποιες προϋποθέσεις θα δώσει κάτι από το περίσσευμά του.

Παρακαλώ όλους να σεβαστούν τη διαδικασία. Αν δείτε κάτι που θέλετε ή χρειάζεστε, ακόμη κι αν εκδηλώσετε πρώτοι ενδιαφέρον, κανείς δεν εγγυάται προκαταβολικά ότι θα γίνει δικό σας.

Το θέμα των ηχείων -αφού κι ο [MENTION=16578]pmakr[/MENTION] ευγενικά απέσυρε το αρχικό ενδιαφέρον του- είναι έτσι κι αλλιώς λήξαν για την ώρα. Ας μη δώσουμε συνέχεια, ε;

Έγινε επεξεργασία από acct
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

@tavliban

Σωστά, ο @ynns βάσει των κανόνων δεν δικαιούται ακόμη να ζητήσει κάτι.

Όμως, όπως πολλάκις έχει ειπωθεί, σε αυτό το θέμα χαρίζουμε, οπότε ο δωρητής επιλέγει σε ποιον και υπό ποιες προϋποθέσεις θα δώσει κάτι από το περίσσευμά του.

Παρακαλώ όλους να σεβαστούν τη διαδικασία. Αν δείτε κάτι που θέλετε ή χρειάζεστε, ακόμη κι αν εκδηλώσετε πρώτοι ενδιαφέρον, κανείς δεν εγγυάται προκαταβολικά ότι θα γίνει δικό σας.

Το θέμα των ηχείων -αφού κι ο @pmakr ευγενικά απέσυρε το αρχικό ενδιαφέρον του- είναι έτσι κι αλλιώς λήξαν για την ώρα. Ας μη δώσουμε συνέχεια, ε;

Η να έχει δώσει και αυτός κάτι, ή άλλαξε αυτός ο κανόνας?

http://www.thelab.gr/pwliseis-76/min-to-petate-xariste-to-edo-kai-96875-post1063535656/#post1063535656

Link to comment
Share on other sites

Για να το λήξω (δεν ειχα σκοπο να γινει φασαρια)

Χαρίζεις κάτι όπου θες και για όποιον λόγο θες. Δικαίωμά σου.

Κι εγώ το ζητάω ή αποχωρώ για όποιον λόγο θέλω δικαίωμά μου. Δεν είχα σκοπό να θίξω κανέναν και σίγουρα όταν αρνήθηκες δεν είχες κάτι μαζί μου αλλά είχες στο μυαλό σου αυτό που ακριβώς είπες. Μήπως καποιος τα χρειάζεται περισσότερο από μένα.

Είπα τη γνώμη μου και αποχώρησα και όταν γύρισα ειδα οτι εχει γινει χαμός. εδώ.

Πραγματικά δεν είχα καμία τέτοια προθεση, τα ζήτησα επειδή τα έδινες χωρίς όρους αρχικά. Τέλος πάντων δεν εχει νοημα να το συζητάμε γιατί ειναι ανούσιο. Πες απλά ότι δεν στα ζήτησα ποτέ και λήγει εκεί. Να σαι καλά.

ΥΓ1.Πραγματικά δεν με πείραξε καθόλου και δεν το λέω εγωιστικά.Καλο βράδυ

ΥΓ2.Και με την ευκαιρία να πω ότι όποιος θέλει να δωρήσει πράγματα τόσο παλιά που εδώ δεν θα τα πάρει κανένας μπορει να τα δώσει στο ελληνικό μουσείο πληροφορικής ( elmp ). 'Εχω δώσει αρκετά και μάλλον θα πάω και έναν silicon graphics που μου χάρισε εδώ ο sotoscorfu ( αν δεν τον αξιοποιήσω κάπως ). Όποιος θέλει να δει το μουσείο είναι ανοιχτό αυτό το Σ/Κ

Έγινε επεξεργασία από pmakr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.