Jump to content


Συνδεση λαπτοπ σε εξωτερικη οθονη με αμταπτορα DP->HDMI 75Hz


Recommended Posts

Όχι. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι από hdmi πηγή σε dp οθόνη, δεν υπάρχει κάτι που να δουλεύει. Εγώ τουλάχιστον όσα καλώδια και μετατροπείς κι αν έχω δοκιμάσει, μόνο με την ανάποδη φορά δουλεύουν, δηλαδή dp πηγή σε hdmi/dvi/vga οθόνη και μόνο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Seek & Find said:

Γιατι αυτο;


1. Δεν ξέρω, δεν ακούγεται καλή ιδέα. 2. https://superuser.com/questions/1385110/cant-convert-hdmi-to-displayport-root-cause

3. δες στην σελίδα της εταιρείας που δείχνεις, όχι στο σκρουτζ, όχι στο κατάστημα, μήπως γράφουν κάτι σχετικό με αυτό που θες να κάνεις. Μόνο dp έχει η acer;
 

file.jpg
WWW.TEMPEST-AV.COM

Have you ever tried to connect a DisplayPort cable in your conference or training room to your display or projector through a DisplayPort table jack and it won’t work? What if the only available...

 

Έγινε επεξεργασία από salde
Link to comment
Share on other sites

Με μια νέα αναζήτηση βρήκα αυτό: 

48237_202006070246500.jpeg
WWW.PRIVESHOP.GR

Ηλεκτρονικό κατάστημα πληροφορικής με χιλιάδες προϊόντα άμεσα διαθέσιμα...

 

 

και αυτό: 

T-SUPPORT.GR

Αντάπτορες StarTech HDMI to DisplayPort Adapter - 4K 30Hz. HDMI to DisplayPort Adapter - 4K...

 

 

τα οποία κάνουν αυτό που συζητάμε αλλά το κόστος τους είναι τσιμπημένο.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Ιδεα!

Για δειτε εδω στα I/O ports, μηπως με αυτο κανω δουλεια;

Για να δουλέψει αυτό, πρέπει το USB-C σου να υποστηρίζει Displayport alt. Σύμφωνα με τη μπροσούρα, φαίνεται να ισχύει.

Για να είσαι σίγουρος, κοίτα και κάποιο πιο αναλυτικό manual ή ψάξε αντίστοιχη ρύθμιση στο BIOS/UEFI.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.