Jump to content



πρόβλημα με άνοιγμα λογαριασμού στην Εθνική τράπεζα


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να φτιάξω έναν ακόμα λογαριασμό στην εθνική μέσω του ebanking και μου λέει πρέπει να ενημερώσω το εκκαθαριστικο σημείωμα, παω να το ανεβάσω και δεν με αφήνει βγάζει αυτό το μύνημα  

 

H ταυτοποίηση των στοιχείων από εκκαθαριστικά  με μηδενικό εισόδημα δεν είναι δυνατή.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να φτιάξω έναν ακόμα λογαριασμό στην εθνική μέσω του ebanking και μου λέει πρέπει να ενημερώσω το εκκαθαριστικο σημείωμα, παω να το ανεβάσω και δεν με αφήνει βγάζει αυτό το μύνημα  

 

H ταυτοποίηση των στοιχείων από εκκαθαριστικά  με μηδενικό εισόδημα δεν είναι δυνατή.

 

Δοκίμασε να κάνεις επικαιροποίηση στοιχείων μέσω του Know Your Customer (KYC)

https://www.nbg.gr/greek/enimerosi/Pages/Enhmerwsh-stoixeiwn-mesw-govgr.aspx

 

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα κι αυτο με το gov.gr μου λεει δεν εχετε πιστοποιημένο αριθμό τηλεφώνου, παω να το βαλω και μου λέει ότι αυτος ο αριθμός είναι δηλωμένος στο μητρώο αλλα δεν με αφήνει να μπω με βγάζει παλι μυνημα οτι δεν υπάρχει αριθμός τηλεφώνου δηλωμένος 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 10/10/2021 at 12:02 ΜΜ, το μέλος acct έγραψε:

Τους εχω πάρει ποσα τηλεφωνα δεν μου το κάνουν παω στην τράπεζα μου λένε εχει κόστος ο λογαριασμός να τον ανοίξεις από εδώ κάπου 130€ κάθε χρόνο είναι και γενικά θέλουν μια καλή καταγγελία να στρώσουν 

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 11:44 ΠΜ, το μέλος panos 12 έγραψε:

Το εκανα κι αυτο με το gov.gr μου λεει δεν εχετε πιστοποιημένο αριθμό τηλεφώνου, παω να το βαλω και μου λέει ότι αυτος ο αριθμός είναι δηλωμένος στο μητρώο αλλα δεν με αφήνει να μπω με βγάζει παλι μυνημα οτι δεν υπάρχει αριθμός τηλεφώνου δηλωμένος 

Πήγαινε σε ένα ΚΕΠ και πιστοποίησε τον αριθμό του κινητού σου και μετά μπές το Gov.gr με του κωδικούς taxis και δήλωσε το αριθμό του κινητού σου και ενημέρωσε και τα υπόλοιπα στοιχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος IOANNISTSA έγραψε:

Πήγαινε σε ένα ΚΕΠ και πιστοποίησε τον αριθμό του κινητού σου και μετά μπές το Gov.gr με του κωδικούς taxis και δήλωσε το αριθμό του κινητού σου και ενημέρωσε και τα υπόλοιπα στοιχεία σου.

το εκανα κι αυτό παλι τίποτα πήγα και στα κεπ το κάναμε με την μητέρα μου ενώ λέει ότι ολοκληρώνεται η διαδικασία κανονικά παλι το θαυμαστικο από το ΑΦΜ δεν φεύγει 

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2021 at 12:01 AM, panos 12 said:

Τους εχω πάρει ποσα τηλεφωνα δεν μου το κάνουν παω στην τράπεζα μου λένε εχει κόστος ο λογαριασμός να τον ανοίξεις από εδώ κάπου 130€ κάθε χρόνο είναι και γενικά θέλουν μια καλή καταγγελία να στρώσουν 

 

 Τι π@παριες λενε ????  Με 0 κοστος ανοιξα τον Φεβρουαρη στην Εθνικη και την αιτηση την εκανα στο καταστημα Γλυφαδας (επι Λ.Βουλιαγμενης) με 3-4 χαρτια

 

 Για αρχη κανε πιστοποιηση των στοιχειων σου στο Εθνικο Μητρωο Επικ.

 


 

 

  Αν δεν πιασει, καντε το διαφορετικα. Να ανοιξει λογαριασμο η μητερα (η αλλο συγγ. προσσωπο) σαν πρωτος ονομα στους δικαιουχους και να μπεις 2ος δικαιουχος εσυ. Μετα να κανει αιτηση ο πρωτος δικαιουχος να βγει απο τον λογαριασμο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να μην το κουράζουμε αποφάσισε η μητέρα μου επειδή εχει έναν λογαριασμό εθνική ας μπαίνουν εκεί τα λεφτά για το ΚΕΑ απλά θέλαμε και έναν ακόμα να έμπαιναν ξεχωριστά, αλλά ας το αφήσουμε έτσι και τέλος, άλλη τράπεζα δεν δέχονται για την αίτηση του ΚΕΑ μόνο εθνική πρέπει να είναι αρα συνεχίζουμε  έτσι και τελείωσε το θέμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.