Jump to content



Κουτί Phanteks Enthoo Pro άσπρο?


Freedom

Recommended Posts

Καλή χρονιά με υγεία παίδες.

 

Ψάχνω εδω και καιρό να αγοράσω ένα Phanteks Enthoo Pro σε άσπρο χρώμα (ο κωδικός είναι PH-ES614P_WT).

 

Ελλάδα, ουτε για αστείο, έχω επικοινωνησει ήδη με 2-3 μαγαζιά που κάποτε το είχαν φέρει (το τσέκαρα απο την ιστορικότητα του σκρουτζ), δεν ξερει καν ο προμηθευτής τους αν ή πότε.

 

Τσέκαρα και 2-3 μαγαζια στην Γερμανία, ένα βρηκα που είχε τις μαυρες εκδόσεις και λογικά μεταφορικά (computerunivrse) αλλα σε ασπρο πουθενα.

 

Καμία ιδέα? Αν ειναι απο τας Ευρώπας, να ειναι απο EU και να εχει λογικά μεταφορικα (γιατι είδα και κατι ωραια, τα μεταφορικά να είναι όσο το κουτί). Δεν με ενδιαφερει να το έχω "χτες", και σε κανα μήνα να το έχω ΟΚ θα ειμαι.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

20190904163620_phanteks_enthoo_pro_white_window.jpeg.01c17d77c0e4c5e73fae736b9fc679f7.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολα να βρεις το συγκεκριμένο κουτί σε λευκό. Καινούριο με τίποτα. 

Έχω πάρει το μαύρο tempered glass από το caseking.de, τότε υπήρχε και το λευκό (έβγαινε φθηνότερα μαζί με μεταφορικά, φαντάσου). Είχα πουλήσει το ορίτζιναλ (αυτό που δείχνεις) και πήρα αυτό με το tempered glass. 

Αν ποτέ αλλάξω (ήθελα το silent base 802 από be quiet αλλά έτσι όπως διαμορφώθηκαν οι τιμές ΚΑΙ στα κουτιά αλλά ΚΑΙ οι διαθεσιμότητες, δεν το βλέπω στα κοντά), και θες σε μαύρο και καλή τιμή, εδώ θα είμαστε :)

Μιας και το αναφέρω, δες και το Silent Base 802 σε λευκό. Η τιμή του ωστόσο... απαγορευτική. Ήταν εκεί στα ~150€, ιδέα δεν έχω τι συνέβη και έφτασε να έχει τόσο!  Λέει mid tower αλλά έχει διαστάσεις full tower και είναι πιο σύγχρονο από το Phanteks το οποίο είναι του 2014 :) 

 

Edit: Ρϊξε μια ερώτηση στο e-shop, μπας και το φέρει σε ανύποπτο χρόνο. Αυτοί εδώ έφεραν το LG G4 του 2013 :hehe: Ικανούς τους έχω :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen , πρωτα απο όλα σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

 

Ξεκινάω ανάποδα...

 

Ενα απο τα 3 καταστήματα με τα οποια επικοινωνησα (μεσω email) ειναι και το eshop το οποιο ειναι και το μονο που ουτε καν μου απάντησε (mgmanager και egate ειναι τα άλλα 2 που μου απάντησαν άμεσα).

 

Για το Silent Base...OK ξερω οτι ειμαι "αρχαίος" και οτι απειχα απο το άθλημα οποτε κάπου εχασα την αγορά και τα trends αλλα ειλικρινα, τι στον @#$%@# εχουν παθει και σπανια βλεπεις πλεον κουτια χωρις 5.25 bays, αυτο με ξεπερνάει. Προφανώς ειμαι ο μόνος που χρειάζομαι 1-2 bays για "συρταρια" (τα οποια ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΑ για μένα), κανα fan controller (δεν με ενδιαφερει αμεσα να πω την μαυρη αληθεια) ή DVD recorder (το οποιο ΟΚ, χρησιμοποιώ σπανια και εχω και εξωτερικο USB εδω και πολλα χρόνια). Δεν μπορεις να φανταστείς πόσες εκατοντάδες κουτιά έχω δει μέχρι να καταλήξω στο συγκεκριμένο.

 

Για το μάυρο, μπορώ να το έχω με κανα 150-160αρι αν θυμαμαι καλα (μεταφορικά μεσα) απο το computeruniverse, τουλάχιστον εκει ειναι ετοιμοπαραδοτο, στην Ελλάδα, ουτε και αυτο δεν ειναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου. Το trend χωρίς τα 5.25 bay είναι αρκετά χρόνια τώρα. Ο μόνος λόγος που διστάζω, είναι αυτός, το fan controller είναι τρισμέγιστη συνήθεια που δύσκολα αποχωρίζομαι! 

Απαράδεκτο e-shop, αργεί πάντα να απαντήσει ή δεν απαντάει καθόλου. Παλιά δεν ήταν έτσι. Βέβαια και με τηλέφωνο, δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη, αλλά ίσως σε εξυπηρετήσουν. Η πιο πιθανή απάντηση είναι "δεν γνωρίζουμε, εγγραφείτε για να δείτε" :p 

πριν 13 λεπτά, το μέλος Freedom έγραψε:

Για το μάυρο, μπορώ να το έχω με κανα 150-160αρι αν θυμαμαι καλα (μεταφορικά μεσα) απο το computeruniverse, τουλάχιστον εκει ειναι ετοιμοπαραδοτο, στην Ελλάδα, ουτε και αυτο δεν ειναι.

Αν αλλάξω κουτί σύντομα και δεν έχεις καταλήξει σε κουτί, το συζητάμε (το ποσό που λες είναι υψηλό). 

Το computeruniverse δεν νομίζω πως στέλνει Ελλάδα πλέον, το Caseking, μάλλον ναι. Από κει είναι κάτι λιγότερο από 150 νομίζω. 

Το είχα πάρει 107€ +22 μεταφορικά το 2018. 

Είναι καταπληκτικό κουτί. Αφού να φανταστείς είχα πουλήσει το απλό και πήρα το TG , τόσο με βόλεψε! Και ακόμη, δεν έχω βρει όμοιό του, ειδικά στα λεφτά του! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tommybertsen said:

Συμφωνώ μαζί σου. Το trend χωρίς τα 5.25 bay είναι αρκετά χρόνια τώρα. Ο μόνος λόγος που διστάζω, είναι αυτός, το fan controller είναι τρισμέγιστη συνήθεια που δύσκολα αποχωρίζομαι! 

Απαράδεκτο e-shop, αργεί πάντα να απαντήσει ή δεν απαντάει καθόλου. Παλιά δεν ήταν έτσι. Βέβαια και με τηλέφωνο, δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη, αλλά ίσως σε εξυπηρετήσουν. Η πιο πιθανή απάντηση είναι "δεν γνωρίζουμε, εγγραφείτε για να δείτε" :p 

Αν αλλάξω κουτί σύντομα και δεν έχεις καταλήξει σε κουτί, το συζητάμε (το ποσό που λες είναι υψηλό). 

Το computeruniverse δεν νομίζω πως στέλνει Ελλάδα πλέον, το Caseking, μάλλον ναι. Από κει είναι κάτι λιγότερο από 150 νομίζω. 

Το είχα πάρει 107€ +22 μεταφορικά το 2018. 

Είναι καταπληκτικό κουτί. Αφού να φανταστείς είχα πουλήσει το απλό και πήρα το TG , τόσο με βόλεψε! Και ακόμη, δεν έχω βρει όμοιό του, ειδικά στα λεφτά του! 

 

Αδερφε, ιδια τιμη βγαινει και ελλαδα με μεταφορικα πλεον, απλα τα λιγα μαγαζια που το "έχουν" (τι λιγα, ένα πρεπει να ειναι αυτή την στιγμη) θα το φέρουν του αγιου (ΑΝ το φερουν κιολας οπότε απο εκει θα το αγοραζα μονο με αντικαταβολη για να εχω και το κεφαλι μου ησυχο).

 

Το computeruniverse πρεπει να στελνει Ελλαδα γιατι εκανα accont κανονικα και με τον νομο, τα πληρη στοιχεια της κατοικιας μου ειναι καταχωρημενα (στο προηγουμενο βημα) εκτος και αν τι να πω, αν ξέχασαν να βγάλουν την Ελλάδα απο την λίστα των χωρων τους στο site. Απο την άλλη, ουτε και αυτο θα μου εκανε εντυπωση πλεον, παραείναι μικρο το ποσο για μεταφορικά κουτιού σε άλλη χωρα...α btw, και σε αυτους εστειλα mail με ερωτηση για ασπρο και με γειωσαν κανονικότατα.

 

sss.thumb.JPG.af78a8f544c815e6ef34b4e371acf97f.JPG

Στο caseking και σε αλλο ενα γνωστο Γερμανικο ειχα κοιταξει, το ενα δεν ειχε ουτε καν το μαυρο, το αλλο ειχε πανω απο 100 ευρω μεταφορικα (!!!).

 

Για το κουτί σε πιστευω, πρεπει να σκαναρα τουλαχιστον καμια 30αρια reviews για διαφορα υποψηφια κουτια (και τα manual τους φυσικα) μεχρι να καταλήξω στο συγκεκριμενο.

 

ΥΓ: ξεχασα, φυσικα και με ενδιαφερει και μεταχειρισμένο, αρκει να έχει ολα τα παρελκομενα, και να μην ειναι ρετάλι. Απλά εκει θα εχω προβλημα να ερθω να το παραλαβω γιατι ακόμα δεν μπορώ να περπατήσω καλά καλά, όχι να μεταφέρω κουτι. Δεν βιάζομαι, για το επομενο συστημα θα είναι, λογικά αυτή την χρονια θα το φτιάξω γιατι έχω ξεμεινει με εναν i5-7600. Περιμενω να κυκλοφορησουν οι Non-K Alder και καμια μητρικη (οχι Ζ) της προκοπής για να προχωρησω (απο μνημες σε DDR4 θα μεινω, 32GB @3200Mhz εχω ήδη οποτε δεν ειναι θεμα). Α ναι, να βγει και καμια Noctua D15S με το 1700 μπρακετ στην συσκευασια γιατι αν ειναι να περιμενω παλι ταχυδρομειο απο Ευρωπη, με βλεπω να στηνω συστημα 2 γενιες μετα. Οποτε είσαι έτοιμος ρίξε σήμα να το παρουμε απο εκει, παλι καλά που ειμαστε και δίπλα (Περιστερι εσυ υποθετω, Κ.Πατησια εγω)

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πλέον ίδιες είναι οι τιμές, οι διαθεσιμότητες, άστο καλύτερα 😛 

Από κουτιά με 5.25 bays , το enthoo μόνο (ίσως και το enthoo pro M αν μπορείς να βρεις, πιο μαζεμένο - το enthoo luxe το οποίο ξεφεύγει επίσης) και κάνα Corsair Graphite 760T ίσως αλλά που να το βρεις κι αυτό :p Ίσως και κάνα obsidian 750D ?

Φυσικά κι αυτό! (ίσως να το έχεις τσεκάρει - η έκδοση με παράθυρο βλέπω δεν βγαίνει πλέον)

 

Θυμάμαι να λένε τα παιδιά ότι έστελνε μόνο με τιμολόγιο κλπ το computeruniverse αλλά μπορεί να κάνω και λάθος (ίσως να ήταν για άλλο κατάστημα! )

 

Το κουτί το προτείνω ακόμη και εν έτει 2022, πραγματικά πολύ μπροστά από την εποχή του, imo! 

 

ΥΓ: σε περίπτωση που δεν το διάβασες: 

 

 

Έπαιξε ρόλο, καταλυτικό, στην αγορά μου! 

Link to comment
Share on other sites

Μην χάνεις χρόνο και ενέργεια, για μένα ειναι ή το συγκεκριμένο κουτι (ασχετως χρώματος) ή τιποτα (= ξηλωνω οτι εχει μεσα το CM690 II Advanced μου και χρησιμοποιω αυτο). Εχω κανει πολλές μέρες ερευνα αγοράς...

 

Για το computeruniverse, μολις τους εστειλα μηνυμα με ερωτηση και μεσα απο το site τους (φόρμα) για να δουμε τι γίνεται.

 

Το προτείνεις γιατι μαμαει και σπέρνει, για αυτό το προτείνεις και για αυτό εχω καταλήξει σε αυτό και μόνο σε αυτό. ;)

 

ΥΓ: θα φανει cheesy αλλα ο μόνος λογος που το ηθελα ασπρο είναι για να το αφιερώσω στο ψυχάκι μου την Ηρώ (η τετραποδη ψυχοθεραπευτρεια μου) που "εφυγε" πολύ πρόσφατα...αν δεν γίνεται, ας είναι, έχω άλλους 100.000 τρόπους να την τιμησω...

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, δεν χάνω χρόνο, on the top of my head ήταν οι παραπάνω προτάσεις :) 

 

Κρίμα για την ψυχούλα. Κι εμένα λευκή είναι η Νεφέλη μου (8 ετών), ωραία η σκέψη σου :)

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος Freedom έγραψε:

Το προτείνεις γιατι μαμαει και σπέρνει, για αυτό το προτείνεις και για αυτό εχω καταλήξει σε αυτό και μόνο σε αυτό. ;)

 

Και λόγω του review που πρόσθεσα :p Αν δεν ήταν αυτό δεν θα το'βλεπα ποτέ τέτοια στραβομάρα που είχα :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

Τίποτα, δεν χάνω χρόνο, on the top of my head ήταν οι παραπάνω προτάσεις :) 

 

Κρίμα για την ψυχούλα. Κι εμένα λευκή είναι η Νεφέλη μου (8 ετών), ωραία η σκέψη σου :)

 

Και λόγω του review που πρόσθεσα :p Αν δεν ήταν αυτό δεν θα το'βλεπα ποτέ τέτοια στραβομάρα που είχα :hehe: 

 

Βρε χάνεις, τα εχω δει στην κυριολεξία ΟΛΑ, οτι υπάρχει απο 80-500 ευρώ (οχι οτι θα εδινα ποτε 500 ευρω για κουτι αλλα έτσι, για να δω τι υπάρχει εκει περα εξω).

 

Ξανθουλα ήταν το Ηράκι μου, απλά η ψυχουλα της ήταν αγνή και ολόασπρη (παραείναι νωρις για μενα να γράψω στο άλλο θρεντ, θα μου πάρει πολυ καιρό για να βρω κουράγιο να γράψω αυτα που θέλω να γράψω).

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Freedom said:

...α btw, και σε αυτους εστειλα mail με ερωτηση για ασπρο και με γειωσαν κανονικότατα.

Απαντησε το computer universe για ασπρο χρώμα, nope, δεν παιζει...

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες,
δεν νομίζω να μπορείς να το βρεις λόγω παλαιότητας εκτός εάν έχει ξεμείνει κάποιο στοκ σε κανένα κατάστημα,
άρχισε αναζήτηση στο google και να ανοίγεις μια μια σελίδες μπας και...
αλλιώς κοιτάς σε αγγελίες.

  • με τουλάχιστον ένα 5,25" σε λευκό cases
  • χωρίς 5,25" >> cases

https://geizhals.eu/fractal-design-define-r5-white-fd-ca-def-r5-wt-a1200752.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

καλησπέρες,
δεν νομίζω να μπορείς να το βρεις λόγω παλαιότητας εκτός εάν έχει ξεμείνει κάποιο στοκ σε κανένα κατάστημα,
άρχισε αναζήτηση στο google και να ανοίγεις μια μια σελίδες μπας και...
αλλιώς κοιτάς σε αγγελίες.

  • με τουλάχιστον ένα 5,25" σε λευκό cases
  • χωρίς 5,25" >> cases

https://geizhals.eu/fractal-design-define-r5-white-fd-ca-def-r5-wt-a1200752.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Το define r5 το συζητήσαμε πιο πάνω, είναι εκτός και υπάρχει κι εδώ η έκδοση χωρίς το παραθύρι με τιμή ίδια.

Το define r5 εστιάζει περισσότερο στην ησυχία παρά στο airflow πάντως. Το ορίτζιναλ enthoo είχε κάποια θεματάκια με τον 200ρη ανεμιστήρα του, αλλά λύνονται αυτά. Στο define , είσαι πολύ περιορισμένος. Έχει άλλες "χάρες" , αλλά τα πιο πρόσφατα, πολύ βελτιωμένα fractal, δεν έχουν 5.25" θέσεις, οπότε... 

Λαιτ μα γουει εντ αη σλιπντ :p 

 

Το ενθου προ είναι αγάπη μεγάλη. Αλλά όπως συνηθίζεται με τα κουτιά, είναι αυτό που βλέπεις καθημερινά και κάποια στιγμή θα θέλεις να το αλλάξεις (καλά, δεν είναι κανόνας, αλλά συμβαίνει). 

Τώρα το λευκούλι το ζαχάρωνα κι εγώ όταν αγόραζα την TG έκδοση (special edition λεγόταν και είχε και RGB φουρφούρια αν δεν απατώμαι - μιας και έχει κοντρόλλερ ενσωματωμένο για phanteks προϊόντα μόνο - ακόμη και το δικό μου).

 

@Freedom βάλε εδώ ή και παραδίπλα αγγελία ζήτησης, μήπως και γίνει κάνα θαύμα και το βρεις μετάχειρο σε νορμάλ τιμή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen βρε, σου ειπα, τα εχω δει ΟΛΑ. Το define r5 ηταν μέσα στα τοπ 3 (3 υποψηφιες εναλλακτικες), μαζι με ενα beQuiet (δεν θυμαμαι το μοντέλο τωρα) και το D750 (αυτό μονο λογω διαθεσιμότητας να πω την μαυρη αληθεια). Το σημαντικοτερο εδω είναι το κουτί overal, οχι το χρώμα, κουτί παιρνω ανα 10+ χρόνια και το κληρονομουν όλα τα συστηματα μου ενδιάμεσα, δεν παιζει συμβιβασμος εδω περα για κανεναν λογο.

 

Τα ανεμιστήρια του Enthoo θα φυγουν με την μια, είμαι παιδί της Noctua απο το 2011, ηχητικα μου ταιριάζουν οπότε κατευθειαν 3 14άρηδες, 2 εμπρος και 1 πισω και πάπαλα.

 

Σωστος για την αγγελία, μια στο μύριο αλλά...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p55 said:

Πήρε το μάτι μου ένα μεταχειρισμένο άσπρο Phanteks Enthoo κάπου εδώ κοντά.

 

Που βρε? Ενα μεταχειρισμενο ειχα δει και αυτο αν θυμαμαι καλα ηταν εκτός Αθηνων.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Freedom έγραψε:

Τα ανεμιστήρια του Enthoo θα φυγουν με την μια, είμαι παιδί της Noctua απο το 2011, ηχητικα μου ταιριάζουν οπότε κατευθειαν 3 14άρηδες, 2 εμπρος και 1 πισω και πάπαλα.

 

Έχω τα 2 στοκ του TG Version τα οποία είναι εξαιρετικά για stock ανεμιστήρια (και δεν ήταν και φτηνά αν τα έπαιρνες ξεχωριστά)! Είχε 1 μπρος 1 πίσω, μπήκαν και τα 2 μπρος και πίσω έχω ένα corsair, το οποίο μάλιστα μου το'χε δώσει με κάτι HDD ο @idonthave :bleh:  14ρια είναι όλα. Έχεις και την δυνατότητα για 2Χ120 στα HDD Cages (έχω το 1 Cage πάνω και έχω και ένα φουρφούρι εκεί). Έχω και μια ΑΙΟ 360, στην οροφή, και έτσι έχει γίνει αρνητική η πίεση (εκτός κι αν την "φτιάξω" να είναι ουδέτερη) και έχω λίγη παραπάνω σκόνη, αλλά ας είναι, από θερμοκρασίες είναι σούπερ.

Τα noctua είνα άλλου tier μάλλον, αφού τα βολεύεσαι, τα χρησιμοποιείς, εξυπακούεται :D

 

πριν 29 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Νομίζω ότι δεν επιτρέπονται links από άλλα φόρουμ.

Ριχτου ένα pm του ανθρώπου βρε :p 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tommybertsen said:

Έχω τα 2 στοκ του TG Version τα οποία είναι εξαιρετικά για stock ανεμιστήρια (και δεν ήταν και φτηνά αν τα έπαιρνες ξεχωριστά)! Είχε 1 μπρος 1 πίσω, μπήκαν και τα 2 μπρος και πίσω έχω ένα corsair, το οποίο μάλιστα μου το'χε δώσει με κάτι HDD ο @idonthave :bleh:  14ρια είναι όλα. Έχεις και την δυνατότητα για 2Χ120 στα HDD Cages (έχω το 1 Cage πάνω και έχω και ένα φουρφούρι εκεί). Έχω και μια ΑΙΟ 360, στην οροφή, και έτσι έχει γίνει αρνητική η πίεση (εκτός κι αν την "φτιάξω" να είναι ουδέτερη) και έχω λίγη παραπάνω σκόνη, αλλά ας είναι, από θερμοκρασίες είναι σούπερ.

Τα noctua είνα άλλου tier μάλλον, αφού τα βολεύεσαι, τα χρησιμοποιείς, εξυπακούεται :D

 

Ριχτου ένα pm του ανθρώπου βρε :p 

 

Τα HDD cages θα πανε πατάρι, έναν HDD έχω online και αυτός μπαινει σε cage εδω και χρονια (εδω θα έχω και 2ο συρτάρι για να κανω compensate την έλλειψη του ωραιου συστηματος του CM690 που κουμπωνεις κατευθειαν στο επανω μερος οτι θελεις και εισαι ΟΚ).

 

Οτι και να ειναι οι ανεμιστηρες του, Noctua θα μπουν, το ξαναλεω, το sound profile των Noctua (ΟΧΙ σφυριγμα, αλλα μπάσο ήχο, ΑΝ ακουγονται αναλογως με τις στροφές τους) δεν το αλλάζω με τιποτα. Η απολυτη αποδοση δεν με ενδιαφέρει, το OC το εχω εγκαταλειψει απο την εποχη του 2600Κ (εφοσον μπορουσα να τον δουλευω και all day long στα 5Ghz) οπότε δεν έχω τρελλές απαιτήσεις σε ψυξη, αρκει να βοηθάει και το κουτι (και το συγκεκριμένο, βοηθάει). Στον θόρυβο πλεον ομως ειμαι ευαισθητος.

 

Α και αυτο που ανεφερα για fan controller, σιγα και να μην ξαναγυρισω εκει περα, ουτε καν ο ελεγχος με PWM δεν με καλυπτει (ανεβαζουν στροφες, κατεβαζουν στροφες, ανεβαζουν στροφες, κατεβαζουν, αει στα κομματια δηλαδη), ρυθμιζω τους ανεμιστηρες σε fixed στροφες στις οποιες ξερω οτι δεν θα εχω θεμα (θερμοκρασιων/θορυβου) και παπαλα.

 

Τωωωωρα, οχι μονο μου  εστειλε ο ανθρωπος, αλλα έχω στειλει και μηνυμα στον πωλητη. ;)

 

 

Έγινε επεξεργασία από Freedom
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.