Jump to content


Samsung Galaxy S22 Ultra (Note)


tragikos

Recommended Posts

Ρε συ Παύλο, δε παίζει να έπαιρνες high end συσκευές και να σου κολλάνε στο χρόνο πάνω.  Απλα δεν παίζει. 

Επίσης,  σε κάθε σειρά,  σε κάθε εταιρεία,  λέμε το ίδιο πράγμα.  Δεν αξίζει για αγορά το αμέσως επόμενο κινητό από αυτό που έχεις. 

Ειτε αυτό λέγεται Samsung ειτε apple(θεωρώ ότι ισχύει και στις άλλες εταιρίες)

 

Δηλαδή κάθε χρόνο έσκαγες 700-1000ε για κινητό;

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εντυπώσεις μετά από δύο ημέρες:

Τα καλά:

+ Η οθόνη του είναι πολύ καλή και εντυπωσιακή σε εξωτερικό χώρο με ήλιο να πέφτει πάνω της.

+ Έχει τρομερό ήχο από τα στερεοφωνικά ηχεία, που φτάνει και πολύ υψηλή ένταση χωρίς παραμόρφωση.

+ Τα 120Hz είναι ένα feature το οποίο αν συνηθίσεις δε μπορείς να γυρίσεις πίσω

+ Το πενάκι του στη γραφή είναι τρομερό, δε νιώθεις καμία καθυστέρηση.

+ Πολύ καλύτερη διαχείριση εφαρμογών και σε split screen. Σε αντίθεση με το Note8, στο S22 Ultra πολλές φορές εξεπλάγην που όλες οι εφαρμογές κατά την επαναφορά ήταν όπως τις άφησα. Στο Note κάποιες φορές δηλαδή ήταν σα να έκανε refresh ή rerender.

+ Μου αρέσει πολύ που έχω 3x και 10x οπτικό ζουμ. Οκ τα 100x είναι για πλάκα μόνο.

 

Τα μέτρια:

~ Δεν είδα τρομερά μεγάλη διαφορά στο HDR από του Note 8, έχει όμως καλύτερα χρώματα. Απ' ότι καταλαβαίνω την πολύ παραπάνω φωτεινότητα την βγάζει μόνο σε non-adaptive brightness και με μία επιπλέον ρύθμιση. Πάντα όμως το έχω σε adaptive-brightness

~ Με τη χρήση που του κάνω μου βγάζει άνετα την μία ημέρα, σίγουρα δε μου βγάζει δεύτερη. Μένει βέβαια να φανεί μετά από περισσότερη χρήση. Κάτι νούμερα 7 ωρών SoT όμως μου φαίνονται άπιαστα.

~ Νομίζω μου λείπει το notification LED.

 

Τα άσχημα:

- Η ταχύτερη φόρτιση που έχω δει να πιάνει είναι στα 30W, δεν το έχω δει να ανεβαίνει πιο πάνω το οποίο είναι κάπως απογοητευτικό (έχοντας πάρει δηλαδή και φορτιστή που πιάνει μέχρι και 90W.

- H δόνηση του είναι ανύπαρκτη. Έχω μόνιμα στο αθόρυβο το τηλέφωνο και δεν αντιλαμβάνομαι ποτέ όταν χτυπάει!!!

Έγινε επεξεργασία από tragikos
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, το μέλος Lamogio έγραψε:

 

Το AOD δεν σε βολεύει ? 

Φυσικά και βολεύει αλλά το notification LED το αντιλαμβάνεσαι και με την άκρη του ματιού, χωρίς να πρέπει να κοιτάξεις το κινητό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος tragikos έγραψε:

Φυσικά και βολεύει αλλά το notification LED το αντιλαμβάνεσαι και με την άκρη του ματιού, χωρίς να πρέπει να κοιτάξεις το κινητό.

 

Ντάξει έχεις ένα δίκιο σε αυτό, αλλά...¨εξέλιξη".

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος tragikos έγραψε:

Φυσικά και βολεύει αλλά το notification LED το αντιλαμβάνεσαι και με την άκρη του ματιού, χωρίς να πρέπει να κοιτάξεις το κινητό.


Μονο εγω εκλειδα το LED notification ? Σε αναγκαζει να δεις το κινητο και με τοσες απειρες ειδοποιησεις που εχεις καθημερινα θα ηταν μονιμα ανοιχτο το LED :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:


Μονο εγω εκλειδα το LED notification ? Σε αναγκαζει να δεις το κινητο και με τοσες απειρες ειδοποιησεις που εχεις καθημερινα θα ηταν μονιμα ανοιχτο το LED :p

 

 

Ε, τι να κάνουμε κάποιοι είμαστε φυσιολογικοί... Εσείς οι τριτοτέταρτοι κλείνατε το notification LED...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Μονο εγω εκλειδα το LED notification ? Σε αναγκαζει να δεις το κινητο και με τοσες απειρες ειδοποιησεις που εχεις καθημερινα θα ηταν μονιμα ανοιχτο το LED :p

Εγω εχω περιορισει αρκετα τις ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.