Jump to content



Περιεργο προβλημα με 5.1 ηχεια


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Εχω ενα θεμα με τα 5.1 ηχεια μου καθως δε δουλευει το μπροστα αριστερα. Δεν ακουγεται τιποτα στο τεστ των windows ουτε απο το προγραμμα της καρτας ηχου (και προφανως σε ταινιες μουσικη κτλ). Το ηχειο σαν ηχειο δουλευει κανονικα αν το αλλαξω θεση. Επειδη εχω και δευτερο σετ με τα ιδια 5.1 δοκιμασα να τα βαλω και εχω το ιδιο ακριβως θεμα. Εχω κανει λαθος σε καποια ρυθμιση η ειμαι το γκαντεμης που εχει χαλασει η ιδια θυρα και στα δυο σετ?

 

Αν ηταν θεμα καλωδιου - εχω βαλει προεκτασεις στα 3.5 jacks - δε θα ειχε θεμα και το δεξια?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος spH3RiCal έγραψε:

Αν ηταν θεμα καλωδιου - εχω βαλει προεκτασεις στα 3.5 jacks - δε θα ειχε θεμα και το δεξια?

Δεν ειναι απαραιτητο. Μια αλλαγη καλωδιου, ειναι το πιο ευκολο και ανεξοδο. Απο εκει θα ξεκινουσα. 

Επισης, δοκιμασες να παιξεις απο αλλη πηγη; απο καποιο κινητο ας πουμε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος spH3RiCal έγραψε:

Το ηχειο σαν ηχειο δουλευει κανονικα αν το αλλαξω θεση. Επειδη εχω και δευτερο σετ με τα ιδια 5.1 δοκιμασα να τα βαλω και εχω το ιδιο ακριβως θεμα. Εχω κανει λαθος σε καποια ρυθμιση η ειμαι το γκαντεμης που εχει χαλασει η ιδια θυρα και στα δυο σετ?

 

 

1) Κάνε τράμπα τις προεκτάσεις να δεις αν το πρόβλημα επιμένει και για να σιγουρευτείς ότι τα καλώδια είναι ΟΚ

 

2) Πρόβλημα στην θύρα της κάρτας ήχου αποκλείεται?

 

ΥΓ Να υποθέσω ότι τα πολύ βασικά volume, balance κτλ τα έχεις τσεκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.