Jump to content


Gtx 1080ti


Recommended Posts

32 λεπτά πριν, το μέλος Atma έγραψε:

https://www.skroutz.gr/s/28863784/Corsair-RMx-Series-RM850x-2021-850W

https://www.skroutz.gr/s/14130607/Be-Quiet-Straight-Power-11-850W

Ποιο από τα δύο παιδιά προτείνεται μιλάμε για τα 850w και στις δύο περιπτώσεις

 

 

 

Aν τα link που έχεις βάλει είναι τα παρακάτω (γιατί τα δικά σου με βγάζουν αλλού για αλλού)

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

Το Corsair RMX Series RM850X (2021) 850W έχει δέκα (10) χρόνια εγγύηση ενώ το Be Quiet Straight Power 11 850W έχει πέντε (5).

 

Εννοείται ότι πας για το Corsair, μάλιστα ένα μαγαζί βλέπω ότι το στέλνει χωρίς χρέωση μεταφορικών και αντικαταβολής.

 

 

 

Να ξέρει ότι σημασία έχει επίσης και το μαγαζί από το οποίο αγοράζουμε.

Υπάρχουν μαγαζιά που σου βγάζουν την ψυχή αν έχεις πρόβλημα με αυτό που αγόρασες και άλλα που είναι άψογα.

Δες τις κριτικές των μαγαζιών στο Skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτά τα 2 είναι φίλε μου..και όντως από τα 5 που δίνει η μία εταιρεία στα 10 που δίνει η αντίστοιχη κάτι έχει να μας πει...δεν νομίζω να είναι τυχαίο..όποτε πάω σε Corsair... Έχω κουτί DX 500 pure base  φαντάζομαι δεν θα έχω πρόβλημα στο μέγεθος...

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν, το μέλος Atma έγραψε:

Nαι αυτά τα 2 είναι φίλε μου..και όντως από τα 5 που δίνει η μία εταιρεία στα 10 που δίνει η αντίστοιχη κάτι έχει να μας πει...δεν νομίζω να είναι τυχαίο..όποτε πάω σε Corsair... Έχω κουτί DX 500 pure base  φαντάζομαι δεν θα έχω πρόβλημα στο μέγεθος...

 

Η αλήθεια είναι ότι η εγγύηση πέραν των 2 ετών από τα περισσότερα καταστήματα θα αντιμετωπιστεί με τον εξής έναν τρόπο: RMA στον κατασκευαστή που είναι στην άλλη άκρη του κόσμου και αντίστοιχο downtime.

 

Δεν είναι τόσο ότι θα στο αλλάξουν αν πάθει κάτι, αλλά το γεγονός ότι για να δίνει ο κατασκευαστής 10 χρόνια εγγύηση, τα εξαρτήματα είναι ό,τι πιο ποιοτικό υπάρχει και εμπνέουν άλλη εμπιστοσύνη. Αυτό πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Mε corsair δεν έχεις πρόβλημα , αν σου προκύψει κάτι ανοίγεις RMA απευθείας σε αυτούς (συνήθως) τους το στέλνεις και σε μια βδομάδα σου στέλνουν καινούριο.Δεν

ασχολείσαι καθόλου με τα μαγαζάκια εδώ...

Είχα πρόβλημα με ΑΧ860i και σε μία βδομάδα μου το αντικαταστήσανε με ολοκαίνουριο ΗΧ1000i το οποίο το έχω μέχρι και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.