Jump to content



Αναζητώντας νέο παιχνίδι αντί του Warzone...


gdp77

Recommended Posts

Ό,τι λέει ο τίτλος....

 

To warzone1 το πετσόκοψαν, το warzone 2 δεν είναι ούτε για φτύσιμο, επομένως ψάχνω εναλλακτικό game.

 

Μου αρέσουν τα μεγάλα maps και τα casual game modes (π.χ. team deathmatch). Plunder τύπος εξ όσων γνωρίζω δεν προσφέρεται από κανένα παιχνίδι, ακόμα και το warzone 2 δεν έχει. Αν δεν υπάρχουν μεγάλα maps, θα "υπομείνω" μικρά maps με ομάδες 10 vs 10, 16 vs 16 κτλ. Όσο μεγαλύτερο το community, τόσο το καλύτερο. Προτιμούνται τα f2p αλλά όχι τα p2w. Πληρωμή δηλαδή για cosmetics και όχι για να έχεις competitive advantage. Αν δεν βρεθεί αξιόλογος f2p τίτλος, τότε πάμε για κάποιον επί πληρωμή τίτλο αν όλα τα άλλα checkboxes υπάρχουν.... Το εγγενές linux support θα θεωρηθεί προτέρημα (π.χ. το team fortress 2 υποστηρίζει εγγενώς linux). Βεβαίως και υποστήριξη μέσω proton καλοδεχούμενη.

 

Έχω μερικά στο μυαλό μου, αλλά θα ήθελα και τις προτάσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος Lamogio έγραψε:

Το world war 3 το έχεις δοκιμάσει καθόλου ?

 

Ενδιαφέρουσα πρόταση... Βέβαια διαβάζω και βλέπω βίντεο για πολλά και άλυτα θέματα + το player base είναι πολύ μικρό... Το βάζω στη λίστα, να δω και άλλες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Ενδιαφέρουσα πρόταση... Βέβαια διαβάζω και βλέπω βίντεο για πολλά και άλυτα θέματα + το player base είναι πολύ μικρό... Το βάζω στη λίστα, να δω και άλλες προτάσεις.

Καλά στην αρχή μόλις έγινε f2p δεν μπορούσες ούτε 5 λεπτά να παίξεις. Πλέον είναι απλά οκ για να περνάς την ώρα σου.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Ό,τι λέει ο τίτλος....

 

To warzone1 το πετσόκοψαν, το warzone 2 δεν είναι ούτε για φτύσιμο, επομένως ψάχνω εναλλακτικό game.

 

Μου αρέσουν τα μεγάλα maps και τα casual game modes (π.χ. team deathmatch). Plunder τύπος εξ όσων γνωρίζω δεν προσφέρεται από κανένα παιχνίδι, ακόμα και το warzone 2 δεν έχει. Αν δεν υπάρχουν μεγάλα maps, θα "υπομείνω" μικρά maps με ομάδες 10 vs 10, 16 vs 16 κτλ. Όσο μεγαλύτερο το community, τόσο το καλύτερο. Προτιμούνται τα f2p αλλά όχι τα p2w. Πληρωμή δηλαδή για cosmetics και όχι για να έχεις competitive advantage. Αν δεν βρεθεί αξιόλογος f2p τίτλος, τότε πάμε για κάποιον επί πληρωμή τίτλο αν όλα τα άλλα checkboxes υπάρχουν.... Το εγγενές linux support θα θεωρηθεί προτέρημα (π.χ. το team fortress 2 υποστηρίζει εγγενώς linux). Βεβαίως και υποστήριξη μέσω proton καλοδεχούμενη.

 

Έχω μερικά στο μυαλό μου, αλλά θα ήθελα και τις προτάσεις σας.

Βασικα το wz2 ειναι καλυτερο στα περισσοτερα απο το 1 (το caldera τουλαχιστον) απλα εχει καποια τραγικα bugs και κακιστο loot system.

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Βασικα το wz2 ειναι καλυτερο στα περισσοτερα απο το 1 (το caldera τουλαχιστον) απλα εχει καποια τραγικα bugs και κακιστο loot system.

 

Δεν έχει plunder ή έστω κάποιο team deathmatch mode με respawning, επομένως απορρίπτεται από εμένα. Το τι είναι καλύτερο και το τι χειρότερο είναι υποκειμενικό, πέρα από κάποιους αντικειμενικούς παράγοντες (π.χ. crashing κτλ).

 

Ψάχνω εναλλακτική, αν έχεις να προτείνεις, με βάση αυτά που γράφω στο αρχικό post.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Insurgency και Warface ειναι 2 free fps στο steam που μπορεις να δοκιμασεις. Επισης free ειναι το overwatch 2 στο battlenet. Μπορεις να δωσεις λιγα λεφτακια να παρεις καποιο bf προηγουμενης σειρας, πχ to Battlefield V που νομιζω ειναι οτι σε 32v32 map θα νιωσεις πολυ πιο "massive" το gameplay απο το σαπιοwarzone1. Απο κει και περα, COD. Το COD ειναι παντα COD, η σ αρεσει καθε φορα, η καθολου. Τωρα το αν αξιζει να παρεις με ενα 70αρι το Modern Warfare 2 και σε δυο (περιπου) χρονια να βγει το επομενο, μονο εσυ το ξερεις.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Insurgency και Warface ειναι 2 free fps στο steam που μπορεις να δοκιμασεις. Επισης free ειναι το overwatch 2 στο battlenet. Μπορεις να δωσεις λιγα λεφτακια να παρεις καποιο bf προηγουμενης σειρας, πχ to Battlefield V που νομιζω ειναι οτι σε 32v32 map θα νιωσεις πολυ πιο "massive" το gameplay απο το σαπιοwarzone1. Απο κει και περα, COD. Το COD ειναι παντα COD, η σ αρεσει καθε φορα, η καθολου. Τωρα το αν αξιζει να παρεις με ενα 70αρι το Modern Warfare 2 και σε δυο (περιπου) χρονια να βγει το επομενο, μονο εσυ το ξερεις.

Διορθωση: 70 για το μισο game και σε 1 χρονο να πληρωσεις αλλα 70 για το υπολοιπο μεχρι να βγει το νεο σε 2 χρονια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2022 at 7:16 ΜΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

Όσο μεγαλύτερο το community, τόσο το καλύτερο.

On 2/12/2022 at 7:16 ΜΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

Μου αρέσουν τα casual game modes (π.χ. team deathmatch).

Γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Γιατι ?

Γιατί όταν υπάρχει μεγάλο player base οι πιθανότητες για καλύτερο support/updates/μακροβιότητα του παιχνιδιού αυξάνονται. Προτιμώ να μένω σταθερός σε ένα παιχνίδι για μεγάλο χρονικό διάστημα και να βελτιώνομαι σε αυτό. Δεν θέλω να αλλάζω κάθε μήνα.

 

Μέχρι τώρα World War 3 και Warface είναι τα υποψήφια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.