Jump to content



emulator για Android


Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Ήθελα μία πρόταση για Android emulator για τα Windows 10.

 

Πρόκειται για Windows που έχω πρόχειρα, για δοκιμές σαν αυτή. Σε έναν SSD εγκατεστημένα, για να κάνω διάφορες δοκιμές.

 

Ο υπολογιστής δεν είναι και πολύ δυνατός:

CPU: AMD 9650 2.3GHz , 4 cores

RAM: 4GB

 

Τον emulator τον θέλω όχι για παιχνίδια. Πιό light πράγματα.

Για αυτόν τον υπολογιστή, έχετε να μου προτείνετε κάποιον;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Emulators τύπου bluestacks/noxplayer είναι αρκετά πιο ελαφριοί από 100% "κανονικούς" emulators. Εναλλακτικά, μπορείς να εγκαταστήσεις android σε virtualbox, αλλά και πάλι θα είναι πιο βαρύ. Στο τέρμα, το android sdk έχει standalone emulator αλλά κ αυτός δεν θα είναι ελαφρύς, εκτός αν πας πιο πίσω σε android version.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τον MEmu και τρέχει τελικά. Αλλά, δεν ξέρω. Ψιλομπερδεμα. Άλλα .app τα κάνουν εγκατάσταση, άλλα όχι, αυτά που γίνεται εγκατάσταση άλλα τρέχουν, άλλα δεν τρέχουν, αυτά που τρέχουν κολλάνε σχεδον αμέσως, κάποιο που τρέχει δεν κάνει scroll down. Δεν ξέρω. Όλα αυτά στο MEmu, τουλάχιστον.

 

Ή δεν φτιάχνω εγώ κάτι στην εγκατάσταση ή στα settings, ή δεν έχω αρκετά requirements, ή τελικά δεν είναι και όσα ακούγονται αυτοί οι emulators.

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν, το μέλος gkatsogr έγραψε:

To bluestacks το δοκίμασες;

Ναι. Αλλά, απλά, ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση. Όταν το εκτελώ, σταματάει όταν γεμίσει στο 100% η μπάρα προόδου, και η εικόνα λέει "loading..."

Μένει εκεί. Δε μπορώ να μπω να το δοκιμάσω.

 

Είδα στο YouTube γι' αυτό το πρόβλημα που έχει ο bluestacks, ακολούθησα οδηγίες, αλλά τίποτα. Μόνο "loading..." στο 100% (ή 99% , διότι δεν έχει αριθμό). 99 ή 100 είναι, πάντως.

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2023 at 1:28 ΜΜ, το μέλος serpico75 έγραψε:

Ναι. Αλλά, απλά, ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση. Όταν το εκτελώ, σταματάει όταν γεμίσει στο 100% η μπάρα προόδου, και η εικόνα λέει "loading..."

Μένει εκεί. Δε μπορώ να μπω να το δοκιμάσω.

 

Είδα στο YouTube γι' αυτό το πρόβλημα που έχει ο bluestacks, ακολούθησα οδηγίες, αλλά τίποτα. Μόνο "loading..." στο 100% (ή 99% , διότι δεν έχει αριθμό). 99 ή 100 είναι, πάντως.

Αυτό συνήθως το κάνει αν δεν είναι ενεργοποιημένο το virtualization στο bios.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.