Jump to content



Hexus Pi-fast Database :: TOP30 List


chroma

Recommended Posts

  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Εχει χαβαλε παντος που στο ΤΟΡ30 αναφερεται ολος ο κοσμος με το κανονικο του νικ ΕΚΤΟΣ απο τον greekfragmaS...

Εκτος κι αν ειναι νεα στυλ καταχωρησης με τελικο σιγμα για πιο πολυ μουρη...

ΧαϊπροπεντεΣ

τριανταοχτωσαρανταπεντεΣ

ΕσντιΣ

Vasilis (αυτος την μυριστικε μονος του την δουλεια και το εβαλε απο πριν)

RootX (κι αυτος παγιδα νικ.... Ειναι "silent" το τελικο σιγμα του)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Βασιλης

Ενα τσικ επανω εισαι....2mhz...:D

τοτε κανε 2 τσικ επανω να δουμε ποσα τσικ χωραει ο σακος :p

Αρχική απάντηση από phil

Ρε εσεις οι δυο εχετε ξεφυγει ΠΟΛΥ.

ΜΠΡΑΒΟ και στους δυο σας.:clap: :clap: :clap:

Αντε να σας πιασουμε τωρα....:(

ξεφυγει? που να ακουσεις συνομιλιες στο τηλ με τον Βασιλη να δεις τι θα πει "ξεφευγω":p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Χθες, στις 21:50]

TEST SETUP

-----------------

W2k3

Fx-57 0532 @ 1.64V 13x271.70

2x512MB Kingston HyperX BH5 @ 3.66

DFI Ultra-D @ 623-3 BIOS

OCZ Powerstream 520W

S3 Virge 4mb PCI

Cooling : το νεο μου single stage 3/8hp @ pure r507

var: delta 12cm 190cfm + tornado 8cn 90cfm @ mems & mosfet

...congrats man....:D τα σαρωσες ολα.. :clap: .... καλα παει ο ατιμος... και παιζει και τις μνημες ψηλα...το σημαντικοτερο....;)

...p.s εχω και εγω μια ιδια γαμάτη S3 Virge...:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

...congrats man....:D τα σαρωσες ολα.. :clap: .... καλα παει ο ατιμος... και παιζει και τις μνημες ψηλα...το σημαντικοτερο....;)

...p.s εχω και εγω μια ιδια γαμάτη S3 Virge...:p

thanks man :D

Βασικα δεν παιζει τις μνημες ψηλα αλλα δεν ειναι στο χερι του να κανει και αλλιως

σημερα παιζω και λιγο με τα max cpu-z validation, και τα 3.9Ghz εχουν ερθει ανετα. για να δουμε θα γινει κανα 4012mhz @ single stage ? :D

P.S. αυτος που εχει/ειχε ο Βασιλης και εχει κανει τα score του ηταν killer (0513 με cold bug που δεν το βρηκαμε με μονοβαθμιο αλλα.... :( )

Sτον δικο μου μη σου πω και κατω απο το 0 αρχηζουν τα κουλα :sick: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 18:56]

thanks man :D

Βασικα δεν παιζει τις μνημες ψηλα αλλα δεν ειναι στο χερι του να κανει και αλλιως

σημερα παιζω και λιγο με τα max cpu-z validation, και τα 3.9Ghz εχουν ερθει ανετα. για να δουμε θα γινει κανα 4012mhz @ single stage ? :D

P.S. αυτος που εχει/ειχε ο Βασιλης και εχει κανει τα score του ηταν killer (0513 με cold bug που δεν το βρηκαμε με μονοβαθμιο αλλα.... :( )

Sτον δικο μου μη σου πω και κατω απο το 0 αρχηζουν τα κουλα :sick: :mad:

....ooο:( ....μαστα...και ειναι ιδιο στεππινκ με αυτον του ζαρρα...που μας εχει βγαλει την ψυχη!!!!! οσο για τον killer μου πε και ο βασιλης...οτι σας αφησε...ξαφνικα...:rip:

....αντε 4096 δεν ειναι το WR ???

...ερωτηση ....σου παιζει 300χ10 και LTD:3x και μνημες οπως να ναι και με 150div ακομα ....??? γιατι του zarra nο way ..μονο x2.5, απο 12 μουλτι και πανω επαιζε μονο.... πολυ δισκοιλιος imc ρε παιδι μου...( οχι πως εχει διαφορα στις επιδοσεις αλλα επειδη σε οσους εχω δοκιμασει ως τωρα παντα επαιζε)

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα μολις... με κλειστο το Phase και evap temp -25 bootαρω κανονικα με 300x10

αν ανοιξω το Phase --->boom . το ιδιο και με 300x12 (LDT 3x και 2.5x και 2x δεν επηρεαζει καθολου)

Βασικα φαινεται πως το cold bug εδω επηρεαζει το max FSB του CPU και οχι τον IMC

Link to comment
Share on other sites

...εννοεις μπαινει κανονικα win??...γιατι εμας με 3χ εκανε ρεσταρτ μετα το verifying... στο backup cmos ...... εγω ελεγα στην αρχη ειναι μνημες...με το που το βαζουμε

2.5x ολα οκ...αλλα παλι δεν ειναι σταθερος με τις μνημες στα 600.... θελει απιστευτο ρευμα και παλι δεν ειναι full stable... παντως πρεπει να εχεις δικιο για αυτο του μαχ fsb...αλλα τι να πρωτοσκεφτεις οταν εχεις ολα τα κακα μαζι....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

...εννοεις μπαινει κανονικα win??...γιατι εμας με 3χ εκανε ρεσταρτ μετα το verifying... στο backup cmos ...... εγω ελεγα στην αρχη ειναι μνημες...με το που το βαζουμε

2.5x ολα οκ...αλλα παλι δεν ειναι σταθερος με τις μνημες στα 600.... θελει απιστευτο ρευμα και παλι δεν ειναι full stable... παντως πρεπει να εχεις δικιο για αυτο του μαχ fsb...αλλα τι να πρωτοσκεφτεις οταν εχεις ολα τα κακα μαζι....

ναι κανονικα μπαινει win, αλλα παγωνει μολις ανοιξω το phase.

ισως να μην θελει ρευμα για να 'παιξει' τις μνημες αλλα να το θελει απλα και μονο για να ειναι πιο ζεστο το CPU και να ξεφευγει απο το cold bug.

μπορει απλα να θελει να τσιμπησετε και λιγο Vchipset και Vldt για να ειστε σταθεροι στα 300

Βασικα οι 0531+ FX57 clockαρουν απιστευτα και με λιγοτερο ρευμα απο τους παλιοτερους. Ισως να ειναι αληθεια για νεο rev στα CPU

αν σκοτωσω τις μνημες και δοκιμασω απλα για MHz μπορω να παω αρκετα πιο ψηλα, αλλα τα score ειναι χαμηλα :(

πχ ... http://img.photobucket.com/albums/v503/eedse/3620.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 20:04]

ναι κανονικα μπαινει win, αλλα παγωνει μολις ανοιξω το phase.

ισως να μην θελει ρευμα για να 'παιξει' τις μνημες αλλα να το θελει απλα και μονο για να ειναι πιο ζεστο το CPU και να ξεφευγει απο το cold bug.

μπορει απλα να θελει να τσιμπησετε και λιγο Vchipset και Vldt για να ειστε σταθεροι στα 300

Βασικα οι 0531+ FX57 clockαρουν απιστευτα και με λιγοτερο ρευμα απο τους παλιοτερους. Ισως να ειναι αληθεια για νεο rev στα CPU

αν σκοτωσω τις μνημες και δοκιμασω απλα για MHz μπορω να παω αρκετα πιο ψηλα, αλλα τα score ειναι χαμηλα :(

πχ ... http://img.photobucket.com/albums/v503/eedse/3620.jpg

...ναι τελικα και μεις σε αυτο το σκεπτικο καταληξαμε...γιατι τον βαλαμε και στο neo2 με την μαμισια...και εκανε το 295x10 ανετα..και περναγε και pi... (300 ποτε δεν επεζαν σε αυτο το mobo οι μνημες) ... με τα ρευματα δοκιμαστικαν τα παντα.... παντως και του Γιαννη ... με τις μνημες χαμηλα ...τελικα καπου 3600 παει...αλλα μετα κλανει το vapo...και τα νουμερα ειναι χαλια οπως λες...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.