Jump to content



Φτηνό Internet για Φοιτητές - Ανακοίνωση ΟΤΕ


haris1984

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Psychokiller

.....κατά τα φαινόμενα θα πρέπει να δίνουμε περισσότερο βάρος στα λεγόμενα του προποτζή της γειτονιάς μας παρά στα λεγόμενα του πρωθυπουργού της κατακαημένης της χώρας μας

Υ.Γ. Προς αποφυγή παρεξηγήσεως δεν έχω κάτι συγκεκριμένα με τον κύριο Κ. Καραμανλή και με την παράταξη που εκπροσωπεί. Για οποιονδήποτε πρωθυπουργό και οποιαδήποτε παράταξη έκανε τα ίδια, την ίδια άποψη θα σχημάτιζα.

νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα να μην βλεπουμε μονο επιφανειακα αλλα η να μην βλεπουμε μονο το παρον....ολοι διαμαρτυρομαστε για τα υψηλα παγια και γενικα για την τιμολογιακη πολιτικη του οτε και της κυβερνησης κτλ κτλ...να σας θυμησω ομως γιατι οι πιο πολλοι μαλλον εχουνε ταση να ξεχνανε ευκολα η απλα θυμουνται οτι τους συμφερει ..οτι ο περιφημος οργανισμος τηλ. ελλαδος βρισκεται στην κατασταση που βρισκεται τωρα γιατι απλα εχει υπεραριθμο αριθμο υπαλληλων επειδη ''καποιοι'' επι μια δεκαετια βαζανε και βαζανε για να εξασφαλισουνε την παρουσια τους και την επομενη 4ετια στο κοινοβουλιο...αρα καλα τα 5 ευρω παγια για dsl που ονειρευεστε(οπως και εγω) αλλα με 5 ευρω δεν μπορεις να πληρωσεις τα επιπλεον 10000 ατομα που το ξυνουνε καθημερινα περνωντας 1500 ευρω τον μηνα....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

δεν είναι θέμα αυτής ρης άλλης κυβέρνησης

και όταν σου δίνει το δικαίωμα της εθελουσίας εξόδου

ΑΛΛΑ σου δίνει το δικαίωμα επαναπρόσληψης επειδή δεν έχει κόσμο

δεν μπορείς να μιλάς για λάθη του παρελθόντος και μόνο

Για μένα λάθος είναι η λαικίστικη πολιτική

ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ.....

χωρίς να έχεις εξασφαλίσει τα απαραίτητα νομικά και οικονικά ζητήματος του

ΘΑ

στην τελική δεν είναι ούτε το πρώτο ούτε το τελυταίο ΘΑ που δεν βγαίνει

ολικώς η μερικώς απλά αυτό έτυχε να αγγίζει εσένα και εμένα

έτσι δεν είναι?

όταν οι αγρότες κλείνουν την εθνική λέμε α τους μαλάκες ταλαιπωρούν τον κόσμο

ξέρεις πόσο καίει τοναγρότη τώρα το φτηνό ιντερνετ κακομαθημένων φοιτητών......

Link to comment
Share on other sites

...εγω (τουλαχιστον) οταν ψηφιζα για κυβερνηση δεν περιμενα να δωσει dsl με 10 ευρω τον μηνα επειδη μαρεσει αν σερφαρω για αλλα πραγματα την ψηφισα....τωρα αν εσυ συνδεεις και βραζεις στο ιδιο καζανη αγροτικη πολιτικη , παιδεια ,φορολογια, εξοπλισμους κτλ μαζι με to φθηνο dsl θεωροντας το και αυτο ΄προβλημα' που πρεπει να λυθει με ολονυκτια συνεδριαση στην βουλη και με ονομαστικη ψηφοφορια τοτε εγω τι να πω????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos

νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα να μην βλεπουμε μονο επιφανειακα αλλα η να μην βλεπουμε μονο το παρον....ολοι διαμαρτυρομαστε για τα υψηλα παγια και γενικα για την τιμολογιακη πολιτικη του οτε και της κυβερνησης κτλ κτλ...να σας θυμησω ομως γιατι οι πιο πολλοι μαλλον εχουνε ταση να ξεχνανε ευκολα η απλα θυμουνται οτι τους συμφερει ..οτι ο περιφημος οργανισμος τηλ. ελλαδος βρισκεται στην κατασταση που βρισκεται τωρα γιατι απλα εχει υπεραριθμο αριθμο υπαλληλων επειδη ''καποιοι'' επι μια δεκαετια βαζανε και βαζανε για να εξασφαλισουνε την παρουσια τους και την επομενη 4ετια στο κοινοβουλιο...αρα καλα τα 5 ευρω παγια για dsl που ονειρευεστε(οπως και εγω) αλλα με 5 ευρω δεν μπορεις να πληρωσεις τα επιπλεον 10000 ατομα που το ξυνουνε καθημερινα περνωντας 1500 ευρω τον μηνα....

Καλά όλα αυτά που λές, αλλά όπως τα ξέρεις εσύ, οφείλει να τα ξέρει και ο πρωθυπουργός και αφού τα ξέρει δεν χρειάζεται να τάζει """φτηνό""" ιντερνετ για φοιτητές αφού δεν μπορεί να το δώσει. Και τα έλεγε που τα έλεγε στην προεκλογική περίοδο όπως και αλλά π.χ. 6μηνη θητεία κτλ αλλά τα έλεγε και το καλοκαίρι και έβγαινε στις εκδηλώσεις και έκανε βαρυσήμαντες δηλώσεις . Γιατί εντάξει προεκλογικά έχουμε συνηθίσει να ακούμε 'τον ουρανό με τα άστρα' αλλά μεσ' τη μέση τις θητείας τι τα ήθελε αφού δεν μπορούσε να τα υλοποιήσει??? Βασικά εγώ πάντως περιμένω να οριστικοποιηθεί αυτή η θέση πριν αρχίσω να τους καταριέμαι. Τώρα απλά ζεσταίνομαι. :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω τα πραγματα τα βλεπω απλα...αν καποιοι δεν κωλοβαρουσανε και σπρωχνανε το dsl 5-6 χρονακια γρηγοροτερα ....σημερα θα ειχαμε dsl με 20 ευρω τον μηνα...αλλα επειδη με τα αν δεν χτιζονται παλατια καντε υπομονη 3-4 χρονακια για να ισοφαρισουμε τις ευρωπαικες τιμες...ασε που μεχρι τοτε μπορει να αλλαξει και η κυβερνηση και θα αρχισετε να τα βλεπετε ολα παλι μελι γαλα, αλλα και θα βγειτε και απο τον κοπο να ριξετε καταρες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos

παιδια εγω τα πραγματα τα βλεπω απλα...αν καποιοι δεν κωλοβαρουσανε και σπρωχνανε το dsl 5-6 χρονακια γρηγοροτερα ....σημερα θα ειχαμε dsl με 20 ευρω τον μηνα...αλλα επειδη με τα αν δεν χτιζονται παλατια καντε υπομονη 3-4 χρονακια για να ισοφαρισουμε τις ευρωπαικες τιμες...ασε που μεχρι τοτε μπορει να αλλαξει και η κυβερνηση και θα αρχισετε να τα βλεπετε ολα παλι μελι γαλα, αλλα και θα βγειτε και απο τον κοπο να ριξετε καταρες....

Κοιτά εγώ δεν τα βρίσκω μέλι γάλα με καμία κυβέρνηση. Εγώ είμαι παιδί του πατέρα μου και δεν έχω καμία σχέση με γαλάζια, πράσινα, λαχανί, κόκκινα, ροζ και γενικά χρωματιστά παιδία.

Σε αντίθεση με εσένα που από ότι φαίνεται έχεις μια συμπάθεια σε αυτήν την κυβέρνηση και προσπαθείς να μας πείσεις ότι για αυτά που λέει και τάζει ο πρωθυπουργός φταίνε οι άλλοι που δεν δουλεύανε πριν 5-6 χρόνια. Ελεος man.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θεωρω ******* που ειπε οτι ειπε..αλλα που ασχολειται με τα παγια του ιντερνετ...δινοντας τροφη σε σενα και σε αλλους να βλεπουνε το ακριβο ιντερνετ ως τερααααααααααααααααστιο προβλημα της κοινωνιας που πρεπει να λυθει με δικη του παρεμβαση...

πσ αν ηταν μονο 5-6 χρονια....καλα θα ηταν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα εγώ ότι το ακριβό ιντερνετ είναι τερααααααααααααααααστιο πρόβλημα της κοινωνίας... Δικό μου πρόβλημα είναι και δεν ζήτησα εγώ να λυθεί με δική του παρέμβαση, αυτός προσφέρθηκε... Το πρόβλημα μου είναι ότι εγώ τον πίστεψα και με απογοήτευσε Μιλάω για το συγκεκριμένο θέμα πάντα Δεν είπα ότι γενικά είναι άχρηστος και να τον πετάξουμε στους καρχαρίες :D :D (αν και θα έκαναν Πάσχα οι καρχαρίες{αστιάκι}):rofl: :rofl:

Anyway επειδή έχουμε βγει off για off topic και επειδή πάλι δεν βλέπω να τα βρίσκουμε απόλυτα σε αυτό το θέμα, τι λες δεν το αφήνουμε? Ας γυρίσουμε on topic. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βασικός δε άξονας υλοποίησης αναδεικνύεται το Εθνικό Δίκτυο Ερευνας & Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ), το οποίο θα προσφέρει υπηρεσίες διαδικτύωση κορμού.
Η χρέωση θα αφορά περίπου 15 ευρώ για το κόστος πρόσβασης -που είναι η χαμηλότερη χονδρική χρέωση που προσφέρει ο ΟΤΕ- και από εκεί πέρα το θέμα των χρεώσεων για την παροχή της υπηρεσίας θα εναπόκειται στον ανταγωνισμό.

Απο τη μία θα το κάνει η ΕΔΕΤ και απο την άλλη θα πληρώνουμε τον ΟΤΕ ???

Τι έγινε ρε παιδιά ?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.