Jump to content



Φτηνό Internet για Φοιτητές - Ανακοίνωση ΟΤΕ


haris1984

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Βασικα εχω στειλει μαιλ για να εχουμε 1-2 mb σε αυτη την τιμη, οχι οτι πιστευω οτι καποιος θα τα διαβασει...

Ολες οι προηγμενες χωρες δινουν αριθμο σε mb με δυο ψηφια μαλιστα με 30 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό να λέγεται !

Στο Βέλγιο, για παράδειγμα, ένας θείος μου πληρώνει για την 384 ~15Ε τον μήνα !!!!!

Δηλαδή, όλοι εκεί έχουν ADSL (με ~15Ε τον μήνα ποιός δεν θα την αγόραζε ? ’λλωστε, βγαίνει ΠΟΛΥ πιο φτηνή από PSTN, ISDN γιατί εκεί πληρώνεις μεν λιγότερο πάγιο, αλλά πληρώνεις ανάλογα με τις ώρες που είσαι συνδεδεμένος !!! .... Φανταστήτε να μην είχαμε ενταχθεί στην ΕΕ σε τι **** κόσμο θα ζούσαμε !):nuke: :boxed::rip: :bye:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ... με 40Ε να ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ, παρακαλώ, με 3MB/s είναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο !!!!!!

Εδώ στην Ελλάδα πληρώνεις τα κ*** σου για να ΚΑΤΕΥΑΣΕΙΣ με 128 ΚΒ/s (1024mbps σύνδεση !)

.... Εισιτήριο κανείς για Σουηδία έχει κανείς να μου δώσει ??? :p

Link to comment
Share on other sites

φτηνο ιντερνετ χα χα χα

το αλλο με τον τοτο το ξερεις?

ακομα και 512 με 20 ευρω το μηνα ειναι πανακριβα για χωρες στην αλλη ευρωπαικη

ενωση ποσο μαλλον για την μονη αφρικανικη χωρα σε αυτην

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas [Σήμερα, στις 17:50]

φτηνο ιντερνετ χα χα χα

το αλλο με τον τοτο το ξερεις?

ακομα και 512 με 20 ευρω το μηνα ειναι πανακριβα για χωρες στην αλλη ευρωπαικη

ενωση ποσο μαλλον για την μονη αφρικανικη χωρα σε αυτην

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λές αλλά....:hi:

ΑΝ λέω ΑΝ γίνει αυτή η κίνηση, είναι επόμενο να πέσουν γενικά οι τιμές και να δούμε γρηγορότερα υψηλότερες ταχύτητες. Θεωρώ πιθανό να δούμε ακόμα μεγαλύτερες ταχύτητες συντομότερα από αυτό που περιμέναμε (οι οποίες βέβαια θα είναι πανάκριβες αλλά θα είναι εδώ και με πτωτική τάση)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας στεναχωρίσω αλλά από το 1° έτος ακούω το ίδιο. Τώρα είμαι 6° και χαρά δεν είδα τουλάχιστο στο σπίτι μου.

Btw. Το 2022 ο λίαπης θα εγκαινίασει την 512kbps για όλους τους φοιτητές με τα εξής λόγια.

'Έχω κάτσει σε σύνδεση t1, σε t3, σε sattelite, σε cable, αλλά σαν την dsl 512 δεν έχω ξανακάτσει!'

Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε το κειμενο με το νεο παρακατω... και προσεξτε την τελευταια παραγραφο ...

μα ειναι δυνατον να γινει πιο ακριβο το νετ για τους μη φοιτητες για να ειναι πιο φτηνο για τους φοιτητες???

αν ειναι δυνατον ... ηδη ειναι ακριβο το νετ και θα το χρεωνουν επιπλεον? (μαρεσει που λεει οτι θα ειναι λιγοτερο απο 10 ευρω... μα 10 ευρω εχει το256αρι σε αλλες χωρες )

"Ερχεται και θα σαρώσει την αγορά το φθηνό Internet για φοιτητές

15/5/2005

ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΑΝΔΡΑΒΕΛΗ

Τα πάνω κάτω στην αγορά του Internet αναμένεται να φέρει η πρόταση Σιούφα - Λιάπη για το φθηνό και γρήγορο Internet στους φοιτητές της χώρας.

Η πρόταση που προκρίνεται αφορά στην παροχή συνδέσεων ΑDSL ταχύτητας 512 kbps και σε κόστος χαμηλότερο των 20 ευρώ. Η αντίστοιχη σύνδεση σήμερα χρεώνεται κοντά στα 88 ευρώ και εφόσον η εισήγηση περάσει την ερχόμενη Τετάρτη, θα κάνει mass market προϊόν τις ευρυζωνικές συνδέσεις στην Ελλάδα, που είναι ένα βασικό ζητούμενο, τόσο από την πολιτική ηγεσία, όσο και τους παράγοντες της οικονομικής και κοινωνικής ζωής του τόπου.

Τη μείωση του κόστους θα επωμιστεί η αγορά και δεν τίθεται θέμα επιδότησης. Ηδη, ο ΟΤΕ έχει συμφωνήσει να παράσχει την πρόσβαση στο δίκτυό του με κόστος λίγο υψηλότερο από 10 ευρώ, ενώ οι όποιες αντιστάσεις των εταιρειών Internet φαίνεται ότι κάμφθηκαν.

"

Link to comment
Share on other sites

αν πραγματοποιηθει αυτο τα πρωτα 2 χρονια το ιντερνετ θα σερνεται...μετα θα αρχισουν να αλλαζουν τα dslam και μετα με το καλο θα εχουμε αξιοπρεπεις ταχυτητες...το dsl θα μπει σε μια διαδικασια παρομοια με την πρωτη του εμφανιση στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε αυτο που υποθηκε πως ειμαστε αφρικανικη χωρα στην ευρωπη!

Δεν ειναι ψεμμα αυτο που λενε για το νετ. Συζητειται εντος της εβδομαδας στη βουλη. Το αν θα περασει ειναι αλλο ζητημα.

Παντως ακομα και για φοιτητες να ειναι ολους τους συμφερει αφου με καποιο τροπο θα βαζουν

Link to comment
Share on other sites

Το οτί θα είναι για φοιτητές, δεν λέει κάτι. Μπορεί για παράδειγμα ένας που είναι φοιτητής στις Ιχθυοκαλλιέργιες Μεσολογγίου να μη μπορεί να έχει DSL στο σπίτι του στην Αθήνα επειδή δε βρίσκεταστην ίδια περιοχή με τη σχολή του. Κάτι τέτοιο παίζει και με το πρόγραμμα του πOTE για το φοιτητικό πακέτο ή και με τις συνδέσεις που δίνουν οι διάφορες σχολές! Και μέεεεεεχρι να περάσει στη βουλή, θα είμαστε παππούδες! Τα εγγόνια μας θα χαίρονται το "φθηνό" 512 ιντερνετ!!:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alex_000 [Σήμερα, στις 21:34]

Aυτό με τις αφρικάνικες χώρε μην το πολυ λέτε. Ενας φίλος στην Zambia είχε DSL όταν εδώ είχε πρωτοεμφανιστεί ISDN...

Αlex μιλας σοβαρα τωρα?:cry:

για ποσα χρονια πισω μιλαμε δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.