Jump to content



Φτηνό Internet για Φοιτητές - Ανακοίνωση ΟΤΕ


haris1984

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

Αlex μιλας σοβαρα τωρα?:cry:

για ποσα χρονια πισω μιλαμε δλδ?

Σοβαρότατα. Ειχα νιώσει πολύ ασχημα τοτε. Ποτε ήταν θα σε γελάσω εχει καποια χρόνια που τον έιδα και δεν θυμάμαι ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Cool

Το οτί θα είναι για φοιτητές, δεν λέει κάτι. Μπορεί για παράδειγμα ένας που είναι φοιτητής στις Ιχθυοκαλλιέργιες Μεσολογγίου να μη μπορεί να έχει DSL στο σπίτι του στην Αθήνα επειδή δε βρίσκεταστην ίδια περιοχή με τη σχολή του. Κάτι τέτοιο παίζει και με το πρόγραμμα του πOTE για το φοιτητικό πακέτο ή και με τις συνδέσεις που δίνουν οι διάφορες σχολές! Και μέεεεεεχρι να περάσει στη βουλή, θα είμαστε παππούδες! Τα εγγόνια μας θα χαίρονται το "φθηνό" 512 ιντερνετ!!:p

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον Cool ! Τα κλασικά κράτη/επιχειρίσεις όλο υποσχέσεις είναι + ένα ΚΑΡΟ γραφειοκρατείες που αναιρούν τα πάντα (=όσα δεν τους συμφέρουν :whistling ) !

....Πραγματικά θα ήθελα να δω τι κομπίνες θα κάνουνε με τα περι "φτηνού" ιντερνετ !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach [Χθες, στις 23:13]

....Πραγματικά θα ήθελα να δω τι κομπίνες θα κάνουνε με τα περι "φτηνού" ιντερνετ !

Αυτό δυστύχος θα το δούμε όλοι.... το θέμα ειναι να μην την πατήσουμε πούθενα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller [Σήμερα, στις 02:06]

Αυτό δυστύχος θα το δούμε όλοι....

Θα το δούμε ή θα γίνει σε κανένα αιώνα οπότε...

το θέμα ειναι να μην την πατήσουμε πούθενα....

Δε νομίζω να την πατήσουμε. Οι προϋποθέσεις για το ποιός μπορεί να έχει φθηνό ιντερνετ θα είναι σαφής: "Ο κουμπάρος του ανιψιού της γιαγιας του θείου του ξαδέρφου της κουτσής Μαρίας που μένει στην Ανω, Κάτω ή Πέρα Ραχούλα. Αν δεν είστε κάποιος από αυτούς, δε μπορείται να αποκτήσετε την ταχύτατη σύνδεση aDSL που προσφέρει για σας μόνο ο πΟΤΕ!"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από madmetal

Psychokiller τουλαχιστον αυτη τη φορα ειναι κατι πιο επισημο λεει περιπου ποτε και δεν ειναι φημες.

αν δεν γινει μαλλον θα γινει χαμος.

Καλά χάμος δεν θα γίνει όπως δεν έγινε και με ολα τα άλλα πραγαμτα που έταξαν και δεν έκαναν (π.χ. 6μηνη θυτεία μέχρι το 2008)και αυτοί αλλά και όλοι οι προγούμενοι... Εχεί περάσει πια ο καιρός που γινόντουσαν επαναστάσεις.....

Πάντως γεγονός είναι ότι όσο περισσοτερο ακούγεται τοσο καλυτερό είναι.

Αλλά απο την αλλή είναι και μονόδρομος δηλαδή καποια στιγμή θα γίνει.... το θέμα ειίναι πότε. Πάντως αμα τα καταφέρουνε και το περάσουν μέχρι τότε που λένε καλά είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

το ανακοίνωσε χθες ο κωστάκης στο Α.Π.Θ.

βέβαια ενώ όλοι λέγανε "ιντερνετ με 5 ευρώ"

στις δηλώσεις μίλησε για 15.

καλά είναι πάντως, αρκεί να δούμε τι υποσημειώσεις θα έχει (π.χ. ογκοχρέωση?).

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν γινετε καποιο κολπο θα εχει(φορολογικη δηλωση και τετοια),ειναι πολυ λιγα λεφτα σε σχεση με το ποσο εχει κανονικα εκτος και αν ειναι να πεσουν οι τιμες γενικα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ζul

ρε δεν γινετε καποιο κολπο θα εχει(φορολογικη δηλωση και τετοια),ειναι πολυ λιγα λεφτα σε σχεση με το ποσο εχει κανονικα εκτος και αν ειναι να πεσουν οι τιμες γενικα

θέλω να πιστεύω οτι κάποια στιγμη θα πέσουν γένικα οι τίμες. Γενικά μολις φύγει λιγο η μυρωδιά του καινούργου απο την adsl και βγουν εξω συνδεσεις 4 τερα με 5 το μηνα. Τοτε θα πεσουν και εδω. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ζul

ρε δεν γινετε καποιο κολπο θα εχει(φορολογικη δηλωση και τετοια),ειναι πολυ λιγα λεφτα σε σχεση με το ποσο εχει κανονικα εκτος και αν ειναι να πεσουν οι τιμες γενικα

Έτσι !!!!! Σωστός !!!!!

Βασικά, λέω να περιμένουμε μέχρι να βγεί το "φτηνό" ( :boxed: ) "ίντερνετ" (ίντερνετ με πχ ογκοχρέωση 500ΜΒ :bye: ) Διότι πάνω κάτω τα ίδια λέμε !

Ας βγεί η "προσφορά" ( Ρε ... λέτε να έχει κανένα κόλπο που δεν μας το λένε ????? ) και μετά βλέποντας κάνουμε

... ΕΙΡΩΝΙΚΟΣ ΕΓΩ :flex: ?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach [18-05-2005 13:29]

Καλά ... με 40Ε να ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ, παρακαλώ, με 3MB/s είναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο !!!!!!

.... Εισιτήριο κανείς για Σουηδία έχει κανείς να μου δώσει ??? :p

Ξέρεις τι σημαίνει Τ1 Τ3 και Τ4 (Τ3 καιΤ4 κυρίως Αμέρικα και Αγγλία νομίζω μόνο Τ3)

Είχε έρθει το καλοκαίρι ένας ξάδερφος από New York ασχολείτε με pc και έτσι,και μου λέει πάμε να κατεβάσουμε κάτι,πάει να μπει νετ (είχα και έχω PTSN) έκανε κανα 30'' να συνδεθεί περίπου και ξενέρωσε μου λέει καλά PTSN έχεις,θέλω να πω ότι στην Αμερική η ADSL είναι η πιο απλή σύνδεση στο νετ,ptsn δεν υπάρχει (Αυτός έχει Τ4:worship: :worship: ) δεν ξέρω ακρίβως τις ταχύτητές της,θυμάμαι στο download.com πιο παλιά ή μπορεί και τώρα σε ένα progr. που ήθελε 45 λεπτά η PTSN η Τ4 έκανε 19'':blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach

Έτσι !!!!! Σωστός !!!!!

Βασικά, λέω να περιμένουμε μέχρι να βγεί το "φτηνό" ( :boxed: ) "ίντερνετ" (ίντερνετ με πχ ογκοχρέωση 500ΜΒ :bye: ) Διότι πάνω κάτω τα ίδια λέμε !

Ας βγεί η "προσφορά" ( Ρε ... λέτε να έχει κανένα κόλπο που δεν μας το λένε ????? ) και μετά βλέποντας κάνουμε

... ΕΙΡΩΝΙΚΟΣ ΕΓΩ :flex: ?????

?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach

Έτσι !!!!! Σωστός !!!!!

Βασικά, λέω να περιμένουμε μέχρι να βγεί το "φτηνό" ( :boxed: ) "ίντερνετ" (ίντερνετ με πχ ογκοχρέωση 500ΜΒ :bye: ) Διότι πάνω κάτω τα ίδια λέμε !

Ας βγεί η "προσφορά" ( Ρε ... λέτε να έχει κανένα κόλπο που δεν μας το λένε ????? ) και μετά βλέποντας κάνουμε

... ΕΙΡΩΝΙΚΟΣ ΕΓΩ :flex: ?????

Αρχική απάντηση από Ζul

απλα δεν καταλαβα τι λες

Τίποτα ! Απλώς ειρωνεύομαι και ρίχνω τρελλό θάψιμο στον "φίλτατο" κατά τα άλλα ΟΤΕ !

ΟΤΕ :

Οργανισμός

Τελεσιγράφων

Ελλάδος !!!

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Quote : "Καραμανλής: Δωρεάν Ιντερνετ στους αριστούχους"

"Με φθηνό Ιντερνετ πριμοδοτεί η κυβέρνηση τους φοιτητές.

Ο πρωθυπουργός Κ. Καραμανλής, στην ομιλία του στη Θεσσαλονίκη, ανακοίνωσε συμφωνία με τον ΟΤΕ, η οποία προβλέπει ότι οι φοιτητές που θα βρίσκονται στο πτυχίο, καθώς και οι μεταπτυχιακοί φοιτητές σε ΑΕΙ και ΤΕΙ, θα μπορούν να έχουν σύνδεση ADSL, με μηνιαίο κόστος 5 αντί 36 ευρώ και μειωμένο κατά 50% τέλος ενεργοποίησης σύνδεσης.

Επίσης είπε ότι οι φοιτητές που έχουν καλύτερες επιδόσεις σε κάθε σχολή, θα έχουν δωρεάν Ιντερνετ για το ακαδημαϊκό έτος όπως και οι μαθητές που εισάγονται με τις καλύτερες βαθμολογίες στο πανεπιστήμιο."

---

Μπα ? Ωστε... έχει και σχέση η βαθμολογία ε ????? Δεν μας τα έλεγε αυτά νωρίτερα !!!!!

Να δείτε που θα "προσθέσει" στην 1η παράγραφο ότι αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για τους "ΚΑΛΟΥΣ" μαθητές ! (Δηλ. Αυτό που παίζει να γίνει είναι να ισχύει για φοιτητές του >17/20 !!!!! )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.