Jump to content



Φτηνό Internet για Φοιτητές - Ανακοίνωση ΟΤΕ


haris1984

Recommended Posts

έτσι ακριβώς είναι με τα έτη όποιος έχει ξεπεράσει την διάρκει σπουδών του παίρνει τα @@ του. απο σεπτέμβρη όλα αυτα. αυτο με τα 15euro εννοεί νομίζω 15-5=10euro για ISP 512/128, μιλάμε πάντα για ειδικά πακέτα φοιτητών που μπορούν να προσκομίσουν την βεβαίωση σπουδών τους με το έγκυρο 6μηνο. το τσαμπέ είναι για τα αλάνια απότι καταλάβατε, αλλα μόνο για τη πρόσβαση (5 ευρώ) klein δλδ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Δεν ξερω τι παιζεται ακριβως guyz αλλα τα πιστοποιητικα απο την σχολη μου δεν λενε πουθενα οτι ειμαι στο 7ο ετος (14ο εξαμηνο) το μονο που λενε ειναι οτι παρακουλοθω στο 7ο-8ο εξαμηνο (τα τελευταια 4 χρονια). Αν και ετσι και αλλιως εχω και την καβατζα του αδερφου μου απλα πρεπει να αλλαξω το ονομα του λογαριασμου....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller

Δεν ξερω τι παιζεται ακριβως guyz αλλα τα πιστοποιητικα απο την σχολη μου δεν λενε πουθενα οτι ειμαι στο 7ο ετος (14ο εξαμηνο) το μονο που λενε ειναι οτι παρακουλοθω στο 7ο-8ο εξαμηνο (τα τελευταια 4 χρονια). Αν και ετσι και αλλιως εχω και την καβατζα του αδερφου μου απλα πρεπει να αλλαξω το ονομα του λογαριασμου....

χμμμμμμμμμμμμμμμμμ. λες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller

:coax: Ελα μη χτυπιεσαι. Θα ριξουν και τις τιμες και στις υπολοιπες, που θα παει... :coax:

άσε γιατί θα θυμηθώ τα 100 ευρώ ενεργοποίηση και τα άλλα 110 για το modem και δεν κάνει:p (χωρίς ΦΠΑ οι τιμές...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

άσε γιατί θα θυμηθώ τα 100 ευρώ ενεργοποίηση και τα άλλα 110 για το modem και δεν κάνει:p (χωρίς ΦΠΑ οι τιμές...)

:X: :X: περαστικα!!! Ας μην τα θυμωμαστε αυτα τωρα....... (πονεμενες ιστοριας):crazy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

@sa1901

λάθος έχεις καταλάβει, η extra χορηγία είναι απλά ότι ο πρώτος δε σκάει το 5 άευρο το μήνα.

Η αλήθεια είναι ότι λάθος κατάλαβα. Νόμιζα ότι η τελευταία παράγραφος συνόψιζε το θέμα. :giveup:

:shutup::shutup: :shutup:

:o:o:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

Ρε παιδία αφού και 15ο έτος ακόμα κρατάμε τη φοιτητική ιδιότητα, πως κατοχυρώνεται αυτό για την "κανονική διάρκεια των σπουδών"??

Ναι αλλά δεν παίρνεις επίδομα 1000 αν είσαι πάνω από την "κανονική διάρκεια σπουδών" ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin [Σήμερα, στις 00:30]

Ρε παιδία αφού και 15ο έτος ακόμα κρατάμε τη φοιτητική ιδιότητα, πως κατοχυρώνεται αυτό για την "κανονική διάρκεια των σπουδών"??

Στη βεβαίωση που παίρνουμε από τη σχολή αναφέρονται τα υποχρεωτικά εξάμηνα (της κάθε σχολής) και το εξάμηνο στο οποίο είμαστε.

Από τη στιγμή όμως που στην ανακοίνωση αναφέρεται ότι αυτό είναι για όλους τους φοιτητές, δεν πρέπει να ζητούν ο φοιτητής να έχει τηλεφωνική γραμμή στο όνομά του. Δηλαδή εμείς που σπουδάζουμε στην πόλη μας και δεν μπορούμε εκ των πραγμάτων να μεταβιβάσουμε την τηλεφωνική γραμμή στο όνομά μας τί θα κάνουμε ; Πιστεύω αυτό το κενό να διορθωθεί γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HOTAS

Δηλαδή εμείς που σπουδάζουμε στην πόλη μας και δεν μπορούμε εκ των πραγμάτων να μεταβιβάσουμε την τηλεφωνική γραμμή στο όνομά μας τί θα κάνουμε ; Πιστεύω αυτό το κενό να διορθωθεί γρήγορα.

Βασικά ίσως χρειάζεται να έχεις τη dsl στο όνομά σου, και η dsl μπαίνει στο όνομα αυτού που έχει το τηλέφωνο.

Όντως πρέπει να αλλάξει αυτό, γιατί και αυτός που σπουδάζει εκτός και νοικιάζει δε νομίζω να έχει το όνομά του ο λογαριασμός του ΟΤΕ, μάλλον του νοικάρη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

Ναι αλλά δεν παίρνεις επίδομα 1000 αν είσαι πάνω από την "κανονική διάρκεια σπουδών" ;)

:drool: Ποιά 1000 τι είναι αυτό? Ποιός το πέρνει, από που και κάθε πότε? :drool:

Link to comment
Share on other sites

αντι να καθεται ο Π-ΟΤΕ να βελτιώνει την ποιότητα των υπηρεσιών του και να τοποθετεί dsl σε πόλεις πουυ δεν υπάρχει(όπως η δικιά μου) , καθεται και κάνει προσφορές για να βγάλει κανα φράγκο.........γκρρρρρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller

:drool: Ποιά 1000 τι είναι αυτό? Ποιός το πέρνει, από που και κάθε πότε? :drool:

αλλιώς λέγεται και υποτροφία, άστο μην το παιδεύεις καλύτερα;)

για μένα υποτροφία είναι το 5 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

αλλιώς λέγεται και υποτροφία, άστο μην το παιδεύεις καλύτερα;)

Αυτή η εναλλακτική ονομασία του "1000" σε "υποτροφία" δεν μου άρεσαι καθόλου :(

Από την οικογένεια "xxxτροφία" εχώ καλές σχέσεις με την υπερτροφία... :D

για μένα υποτροφία είναι το 5 :hehe:

’στα και εγώ παλεύω να πάω τον Μ.Ο. απο το 6,1~6,3 στο 6,5 και μου φαίνεται άθλος, έχουν μείνει και λίγα μαθήματα (ευτυχώς:D ) και πρέπει να γράφω σε όλα 8,5~10....:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Βασικά ίσως χρειάζεται να έχεις τη dsl στο όνομά σου, και η dsl μπαίνει στο όνομα αυτού που έχει το τηλέφωνο.

Όντως πρέπει να αλλάξει αυτό, γιατί και αυτός που σπουδάζει εκτός και νοικιάζει δε νομίζω να έχει το όνομά του ο λογαριασμός του ΟΤΕ, μάλλον του νοικάρη.

Τηλέφωνο στο όνομά σου δεν είναι δύσκολο να βάλεις. Εμένα μπήκε σε 1 βδομάδα όταν είχα βάλει. Οι ιδιοκτήτες δε νομίζω να έχουν και νούμερο τηλεφώνου, πάντα μπορεί να φύγει ο νοικάρης και να αφήσει φέσι. Τουλάχιστον εμένα δεν είχε κανένα από τα 2 σπίτια που άλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.