Jump to content



Stress test Intel vs AMD Dual Cores


Wizard!

Recommended Posts

Όπως και πέρσυ, έτσι και φέτος, το Tom's Hardware κάνει ένα stress test στα δύο ολοκαίνουρια και εντελώς Hi-End μηχανήματα που υπάρχουν. Φυσικά μιλάμε χωρίς o/c, όπως μπορεί να τα αγοράζει κανείς από την αγορά. (το "μπορεί" είναι σχετικό... :blink: )

Μετά από 72 ώρες το σύστημα με τον DualCore AMD, είναι περίφημα σε αντίθεση με το Intel όπου έχει κάνει ήδη 2 reboot...

Περισσότερα εδώ: http://www.tomshardware.com/stresstest/index.html :T:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Ρε παρτε κανενα τηλεφωνο στου Θωμα το μαγαζί μπας και πήραν καμια φωτια οι ανθρωποι!!!:rofl: :rofl:

update....2h 30min! INTEL's dual core on fire:hehe: :hehe:

EDIT: Μετα απο 2ωρες και 32λεπτα καταφεραν να σβύσουν τη πυρκαγια και o 840 ειναι και πάλι ONLINE

Link to comment
Share on other sites

καντε τα 3 τα reboot, ειναι offline το intel
Εδω και μισή ώρα....
EDIT: Μετα απο 2ωρες και 32λεπτα καταφεραν να σβύσουν τη πυρκαγια και o 840 ειναι και πάλι ONLINE

Mάλλον για server πάει ο 840 κατευθείαν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

να δειτε που θα πουνε στο τελος οτι φταιει η μητρικη , nvidia γαρ

δεν εχει και DFI το AMD να εχουμε κατι να κατηγορησουμε! (ειναι κοντα τα δυο board)

/εδιτ στο XS ανεφεραν οτι αλαξαν και board (παρατηριτικοτητα) στο Intel στη διαρκεια που ηταν offline!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

/εδιτ στο XS ανεφεραν οτι αλαξαν και board (παρατηριτικοτητα) στο Intel στη διαρκεια που ηταν offline!

Για δώσε ένα λινκ αν δεν σου κανει κόπο να δούμε τι λένε και εκεί...

Link to comment
Share on other sites

esdee αυτου που είπες για το power consumption στο XS το παρατήρησα κι εγω...350W με τον Χ2 μονο του και μολις μπήκε και ο 840 πήγε 770+

Μήπως με την αγορα του 840 σου δίνουν και δώρο ενα pc&c 850W ??

Στο συστημα με τον 4800+ γιατι δίνει τόσο χαλια τασεις?Χαλασμενο psu του βαλανε??

EDIT: Δε θα μπορουσα να βρω καλύτερο thread για να κανω το 100 post μου:D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από micron

esdee αυτου που είπες για το power consumption στο XS το παρατήρησα κι εγω...350W με τον Χ2 μονο του και μολις μπήκε και ο 840 πήγε 770+

Μήπως με την αγορα του 840 σου δίνουν και δώρο ενα pc&c 850W ??

Στο συστημα με τον 4800+ γιατι δίνει τόσο χαλια τασεις?Χαλασμενο psu του βαλανε??

EDIT: Δε θα μπορουσα να βρω καλύτερο thread για να κανω το 100 post μου:D :D

ειμαι σιγουρος οτι πριν το 'μεγαλο' reboot του Intel ηταν πανω απο 800Watt η συνολικη καταναλωση. Μηπως εβγαλαν το SLI απο το intel?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.