Jump to content



Unseen's Dark Edition


unseen

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Ναι! Είναι ο "δωρεάν" τρόπος που έλεγα στο ποστ μου με τα 2 τεκ για να έχεις χαμηλή θερμοκρασία νερού ώστε να αποδώσει το τεκ τα μέγιστα.

'Οταν λέω δωρεαν δεν έννοω ότι δεν κόστισε τίποτα...απλά δεν χρειάστηκε διαφορετική κατασκευή για να παίρνω παγωμένο νερό για το τεκ μου.

Και τζιτζι DD για τη cpu και τζιτζι vga on the rocks...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 13:19]

Κάπου στο άλογο πρέπει να είναι...νομίζω γύρω στα ~300?

γιαυτό και έχει τόσο καλή απόδοση. Πάντος πολλά τα λεφτά για τον compressor και χώρια το τι κατανάλωση έχει αυτό το θηρίο. Σίγουρα δεν είναι για 24/7.

Link to comment
Share on other sites

@βασιλη οπως τα ειπες για την μονωση.

@solid snake thanks αλλα τιμη δεν μπορω να πω μονο με πμ. Το συγκεκριμενο ειναι λιγο ακριβο λογω του συμπιεστη αλλα και λογω της σχεδιασης...

@Athens μπορω να σου τον ξαναστειλω μην αγχωνεσε. Απλα η καταθεση να ειναι το λιγοτερο 4ψηφια το λιγοτερο :p Ηταν λιγο δυσκολη η κατασκευη αυτη αλλα πετυχε :)

@crmaris Ειναι ~ 1hp. Για την ακριβεια ειναι 675watt ο συγκεκριμενος. Ειναι ο πιο μικρος που υπαρχει. Ειναι ακριβος.

@vag Γινετε :) αλλα με χαμηλοτερες επιδοσεις ενοειτε.

@skinny bro γιατι πως εγιναν οι κολλησεις? Οπως τις κανω παντου. Καθαρισμα ο σωληνα στο σημειο που ειναι να κολληθει,λιγο τριψινο με γυαλοχαρτο και ενα περασμα με μια αληφη για καθαρισμα. Εχουν στα μαγαζια για υδραυλικους τετοια. Θορυβο κανει αλλα μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος...

Γνωμη μου ειναι να μην μπει τεκ αλλα κατευθειαν το μπλοκ στην vga. Κερδιζεις απο την καταναλωση και οι θερμοκρασιες δεν ειναι ασχημες. Το μπλοκ τωρα με την μονωση πιανει ~ 15 με -18.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

@skinny bro γιατι πως εγιναν οι κολλησεις? Οπως τις κανω παντου. Καθαρισμα ο σωληνα στο σημειο που ειναι να κολληθει,λιγο τριψινο με γυαλοχαρτο και ενα περασμα με μια αληφη για καθαρισμα. Εχουν στα μαγαζια για υδραυλικους τετοια. Θορυβο κανει αλλα μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος...

οκ,(ξερω πως γινοται οι κολλησεις :D,αλιμονο) και τοτε πως εισαι σιγουρος οτι σε λιγο καιρο δε θα παρουσιασει προβλημα ο κομπρεσσορας?

στο λεω αυτο γιατι τα κομματακια του χαλκου απο χαλκο(ξερεις αυτα τα μαυρα,δημιουργουνται απο την παρουσια οξυγονου) δεν ειναι καλο να υπαρχουν μεσ το συστημα ειδικα οταν ο συμπιεστης ειναι rortary για το λογο οτι ειναι πολυ ευαισθητοι

Link to comment
Share on other sites

Τα συστηματα που εχω φτιαξει μεχρι στιγμης δεν εχουν παρουσιασει κανενα προβλημα απο αυτο που λες. Τωρα αν εχεις φτιαξει με ροταρυ και εχεις εμπειρια πεστην μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Τα συστηματα που εχω φτιαξει μεχρι στιγμης δεν εχουν παρουσιασει κανενα προβλημα απο αυτο που λες. Τωρα αν εχεις φτιαξει με ροταρυ και εχεις εμπειρια πεστην μας.

καλα ουτε και αυτα που εχω φτιαξει εγω ειχαν καποιο προβλημα αλλα τις προαλλες ειχα παει να αγορασω εναν ροταρυ και σε μια συζητηση με εναν γνωστο μου ψυκτικο μου ειπε με λιγα λογια...καλοι και χρυσοι οι ροταρι αλλα απαιτουν ειδικες τεχνικες στο κολλημα οπως αυτο που σου ειπα παραπανω

δλδ οταν κολλας βρεπει να ριχνεις εσωτερικα με αζωτο για να μην υπαρχει υγρασια,δημιουργηθουν αυτα τα μαυρα που σου ειπα και πιο πανω και εχεις μετα προβληματα με τον συμπιεστη

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω δεν ξερω. Εχω ακουσει απιστευτες βλακιες απο διαφορους ψυκτικους γιαυτο εμαθα να το ψαχνω μονος μου οτι χρειαζετε. Το μονο που κανω ειναι διπλα απο την επιφανεια που κολλαω να την ψεκαζω με pyrocool για να μην εμφανιζονται αυτα τα μαυρα που λες ουτε απο μεσα ουτε απο εξω. Ετσι εμφανιζονται μονο σε εκεινο το σημειο που κολλαω. Με ενα φυσημα και λιγο προσοχη φευγουν.

Yγ. Στα συστηματα δινω και εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

κριτικο πνευμα εχουμε και μπορουμε να καταλαβουμε αν κατι ειναι μπαρουφα η οχι

παντως και οι εταιριες κλιματιστικων που βαζουν rotary κατ αυτο τον τροπο τους κολλανε...

κατα τα αλλο και εγω εχω ακουσει απιθανα πραγματα απο ψυκτικους...(περι φιλτρων κτλ κτλ,φανταζεσαι)

και κατι αλλο

την ελαιοπαγιδα γιατι την εβαλες κατ αυτο τον τροπο και οχι αντιθετα?

post-189-1416072004,0365_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Skinny13 [Σήμερα, στις 14:05]

το σπιραλ της εικονας...:D

.........ε........και τι κάνει?........παγιδεύει το λάδι το οποίο τρέχει με τέτοια ταχύτητα!........δεν το πιστεύω........Αυτό μπαίνει περισσότερο για τους κραδασμούς ανάμεσα στον κομπρέσορα και στο ψυγείο, αλλά και για να παγώσει το λάδι λίγο πριν μπεί στο oil saparator ή στο ψυγείο.........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.