Jump to content



Forceware 77.72 Official


akiss

Recommended Posts

* WHQL Candidate

* Support for GeForce 7800 GTX and GeForce 6200 AGP

* Improved SLI performance and broader SLI validation and optimizations for the latest games

* Compatible with Intel and AMD dual core CPUs

* HDTV Display Setup Wizard with preview mode

* Fullscreen HDTV underscan control panel lets users optimize their high definition television for Windows desktops

* Allows end users to keep or remove old driver application profiles when the driver is updated

* Improved TurboCache™ performance

* Support for inverse 2-2 pulldown detection and correction when using the the PureVideo Decoder

* More control when creating custom timings for digital flat panels

* nView Desktop Manager support during Windows Remote Desktop sessions

* Microsoft® DirectX® 9.0c and OpenGL® 2.0 support

* For a full list of other issues resolved, please view the driver release notes.

WinXP/2000

Win 98-ME

Windows XP Media Center Edition 2004/2005 72.14

Win NT 4 SP6

WinXP 64Bit -Win 2k3 64Bit

Ειδα αρκετη βελτιωση στο juiced.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση? Αν αλλάξουμε κάρτα (της ίδιας εταιρείας) απλά την βάζουμε πάνω με τους ήδη υπάρχοντες drivers ή απεγκαθιστούμε τους παλιούς, περνάμε την κάρτα και μετά τους καινούριους οδηγούς?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση? Αν αλλάξουμε κάρτα (της ίδιας εταιρείας) απλά την βάζουμε πάνω με τους ήδη υπάρχοντες drivers ή απεγκαθιστούμε τους παλιούς, περνάμε την κάρτα και μετά τους καινούριους οδηγούς?

Αν εχει διαφορετικη GPU απο την αλλη τοτε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση? Αν αλλάξουμε κάρτα (της ίδιας εταιρείας) απλά την βάζουμε πάνω με τους ήδη υπάρχοντες drivers ή απεγκαθιστούμε τους παλιούς, περνάμε την κάρτα και μετά τους καινούριους οδηγούς?

σαφώς απεγκατάσταση πρώτα τους παλιούς!

@fragma: http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=247733#post247733 :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έτρεξα το 3dmark2005 v1.2.0 και το απότέλεσμα με τους καινούριους drivers 77.72 ήταν το σκορ απο 1600 (με drivers 77.89) να πάει 1950. Πιστεύω ότι κάποιος με μια πιο καλή κάρτα θα δει ποιο μεγάλη διαφορά στο τεστάκι.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι γίνεται και με την νέα 7800. Η διαφορά στην απόδοση της είναι περίπου 45-50% περσσότερο από τις καλύτερες και των δύο εταιρειών των προηγούμενων σειρών. Να κλέψω μια φωτογραφία από κάποιον του φόρουμ και να την επισυνάψω για του λόγου το αληθές.

post-2709-1416072030,5407_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΕΛΕΟΣ

πηγα σε ενα φιλο με 77.30 drivers τους εκανα unistal και περασα μετα τους 77.72 και τα παιχνιδια σερνονταν σε amd 64 3200 nf3 asus 1 gb ram

κανω το ιδιο και βαζω παλι τους 77.30 και κολανε τα παντα media player klp

και με κραζει λεει γιατι δεν τους περασα απο πανω εγω ξερω ειναι καλυτερα να τους βγαζεις και οχι να τους περνας απο πανω:mad:

η γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν όλα τα παιχνιδια με τους 77.72. Είναι προβληματικοί αυτοί οι drivers.

Αυτοί που δοκίμασα και δουλεύουν σωστα ακόμα και σε sli είναι οι 77.13 beta που τους κατέβασα από εδώ

http://download.guru3d.com/detonator/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΛΑΜΠΡΟΣ [Σήμερα, στις 00:22]

ΕΛΕΟΣ

πηγα σε ενα φιλο με 77.30 drivers τους εκανα unistal και περασα μετα τους 77.72 και τα παιχνιδια σερνονταν σε amd 64 3200 nf3 asus 1 gb ram

κανω το ιδιο και βαζω παλι τους 77.30 και κολανε τα παντα media player klp

και με κραζει λεει γιατι δεν τους περασα απο πανω εγω ξερω ειναι καλυτερα να τους βγαζεις και οχι να τους περνας απο πανω:mad:

Προφανως κανουν conflict απο "απομειναρια" προηγουμενων εκδοσεων

Αρχική απάντηση από ΛΑΜΠΡΟΣ [Σήμερα, στις 00:22] Δεν παίζουν όλα τα παιχνιδια με τους 77.72. Είναι προβληματικοί αυτοί οι drivers.

Αυτοί που δοκίμασα και δουλεύουν σωστα ακόμα και σε sli είναι οι 77.13 beta που τους κατέβασα από εδώ

Aουτς

Οπως φαινεται δεν ειναι μονο η ΑΤΙ που εχει κατι τετοια προβληματα

Link to comment
Share on other sites

μα καλα oficial και ειναι μουφα?τελως παντων εγω θα βαλω detonator destroy και θα ξανα περασω τους 77.30 παλι

ξερεις τι μου την εσπασε?το παιδι δεν ξερει και πολα απο pc και νευριασε γιατι του το χαλασα και ρωτησε 10 ατομα στο dc και του ειπανε οτι ******* εκανα που δεν τους περασα απο πανω και τους εκανα πρωτα unistall!!!!!!!

και μετα με περνε τηλ και μου την ελεγε οτι ξερεις επρεπε να του περνας απο πανω!

ειναι δυνατον????:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΛΑΜΠΡΟΣ [Χθες, στις 18:55]

ξερεις τι μου την εσπασε?το παιδι δεν ξερει και πολα απο pc και νευριασε γιατι του το χαλασα και ρωτησε 10 ατομα στο dc και του ειπανε οτι ******* εκανα που δεν τους περασα απο πανω και τους εκανα πρωτα unistall!!!!!!!

και μετα με περνε τηλ και μου την ελεγε οτι ξερεις επρεπε να του περνας απο πανω!

ειναι δυνατον????:giveup:

Φιλος σου ειναι αυτος???

Αστον να νομιζει οτι θελει και οτι του λεει ο καθε ασχετος

Ας μην ζηταγε την βοηθεια σου και ας εψαχνε μονος του να βρει λυση οπως κανουν και πολλοι αλλοι...

Μεχρι και η φιλια εχει καποια ορια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.