Jump to content



Stacker 810 έρχεται στα τέλη Ιουλίου.


tigrakas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από georgeadams

Μπαα, το Tagan ζεσταίνεται έτσι κι αλλιώς από μόνο του. Έτσι, αν το έχεις στο πάτωμα θα μεταδίδει τη θερμότητα του και στο υπόλοιπο κουτί (μιας και ως γνωστόν ο ζεστός αέρας ανεβαίνει προς τα πάνω)... :(

Θα διαφωνήσω...........

έχω δοκιμάσει το τάγκαν εκτός κουτιού και δε ζεσταίνεται καθόλου. Σε μουφόκουτο πλαισίου βράζει, στο στάκερ είναι σχετικά καλά.

Όμως το «κλουβί», που λέει και ο συνονόματος haris1984, του κόβει την τροφοδοσία με κρύο αέρα, γι΄αυτό και ζεσταίνεται.......

Λογικά στο πάτωμα θα είναι μια χαρά.......

Αλλά, είπαμε τους νερουλάδες θα τους παιδέψει λίγο παραπάνω το καινούριο...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle

Αλλά, είπαμε τους νερουλάδες θα τους παιδέψει λίγο παραπάνω το καινούριο...:D

Ή απλά θα σταματήσουν να είναι νερουλάδες και θα εκμεταλλευτούν την τρύπα στο πάτωμα για άλλο σκοπό...:whistling

Link to comment
Share on other sites

μαπα κινηση απο την Coolermaster...:TD:

δεν μπηκε καν στον κοπο να κανει ενα διακριτικο face lift....

εν οψη του (κατα την γνωμη μου ) πολυ καλου Stacker 830....

το 810 απλα δεν εχει κανενα λογω υπαρξης...

μονο ισως να ριξει λιγο ακομα την τιμη στο στοκ των Stacker

που κυκλοφορουν ηδη στην αγορα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [27-06-2005 10:45]

Φυσικά! Έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο η CM που όλα αυτά είναι standard! Στον προαιρετικό εξοπλισμό ανήκουν: δερμάτινη/βελούδινη επένδυση στο εσωτερικό, bucket μαξιλαράκια που "αγκαλιάζουν" τη μητρική, απόλυτα αθόρυβοι ανεμιστήρες υψηλής ποιότητας, μινι κλιματιστικό, ανεξάρτητος κλιματισμός σε δύο ζώνες (VGA και CPU!), θερμαινόμενο plexi (θα θαμπώνει με το κλιματιστικό μέσα!), ηλεκτρικό plexi (κατεβαίνει αν θέλετε να δώσετε νέο αέρα στο εσωτερικό!)... και άλλα πολλά!!!

Και με όλα αυτά δώρο το τασάκι...:D

Καλή η πρόταση της Coolermaster αλλά μόνο για αερόψυκτους...Όσοι απαρνήθηκαν τον αέρα και λάτρεψαν το νερό μάλλον θα μισήσουν αυτό το κουτί. Εγώ ακόμα αερόμυαλος είμαι οπότε καλό μου φαίνεται αλλά γενικά προτιμώ το armor :p

(έχει και τασάκι...στο κάτω συρτάρι :laughing: )

Link to comment
Share on other sites

Στο στακερ αν γυρισετε αναποδα το ταγκαν , δλδ ο πατος να βλεπει την οροφη του στακερ, ο ανεμιστηρας εισοδου εχει μεγαλυτερο clearance απο οτι αν μπαινει κανονικα γιατι τα καλωδια φευγουνε τελειως απο μπροστα του και εινι πιο κοντα στο πλαινο 8ρη αρα παιρνει πιο πολυ κρυο αερα. Ετσι το εχω εγω και ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το θέμα με τα tagan είναι μεγάλο, παλιό και άσχετο με το Stacker. Όπως είχαμε συζητήσει και παλαιότερα, υπάρχουν Tagan που μένουν δροσερά όσο φορτίο κι αν τους ρίξεις, αλλά και Tagan που ψήνονται υπό όλες τις συνθήκες... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

Στο στακερ αν γυρισετε αναποδα το ταγκαν , δλδ ο πατος να βλεπει την οροφη του στακερ, ο ανεμιστηρας εισοδου εχει μεγαλυτερο clearance απο οτι αν μπαινει κανονικα γιατι τα καλωδια φευγουνε τελειως απο μπροστα του και εινι πιο κοντα στο πλαινο 8ρη αρα παιρνει πιο πολυ κρυο αερα. Ετσι το εχω εγω και ειναι μια χαρα.

:T: Kαλή ιδέα, δεν το είχα σκεφτεί. Θα γίνει δοκιμή το βράδυ...

(’ντε να δω αν θα βρω το κουράγιο να ξηλώσω πάλι όλα τα καλώδια)

Δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα που θα είναι ...τούμπα;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ξέρετε που μπορώ να βρω αυτό το κουτί στη Θεσσαλονίκη από πρώτο χέρι;Ρώτησα σε κάποιο μαγαζί και μολονότι τηλεφωνικώς πήραν τιμή λιανικής στα 197 μου το είπαν 235 επειδή ήταν 2ο χέρι.Γενικά στο skroutz φαίνεται ότι υπάρχει μόνο στο hacshop στα 197 ευρώ.Ποιες αντιπροσωπείες εμπορεύονται τα coolermaster;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δηλαδή σκέφτηκα πως στο πίσω μέρος, εκεί που έχει τους 2 δωδεκάρηδες ανεμιστήρες είναι η ιδανκή θέση για ένα μεγάλο ψυγείο???

Δεν εισαι ο μονος αλλα η θεση του ψυγειου ειναι απο την εξω μερια και οι σωληνες μεσα στο κουτι απο καποιο pci bracket του κουτιου.Θα θυμιζει λιγο μπαγκαζιερα λεωφορειου αλλα δεν χαλαει η ροη του αερα μεσα στο κουτι και μη μου πειτε οτι θα χτυπαει το ψυγειο ο "ζεστος" αερας του κουτιου αφου οτι κι αν εχω βαλει σε αυτο το κουτι ο αερας βγαινει κρυος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.