Jump to content



Lian Li PC-343B (hardcore pr0n!)


unseen

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Εχω σκεφτει δυο τρεις ιδεες για το πως θα το στησω αλλα καλυτερα να περασει ο xrist22 μια βολτα απο το σπιτι. Στο συστημα θα μπει 4πυρηνος και 2 8800gtx που ολα θα ψυχονται απο το chiller. Οταν ειμαι ετοιμος θα ανεβει και ο κατοχος του για να μας γνωρισει και να το παρει.

Υγ.Παρη εχω βαλει συναγερμο στο σπιτι, μην το ζαχαρωνεις.

post-4-1414342976,8936_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Λοιπον καπως ετσι το σκεφτηκα. Οτιδηποτε αλλο ηθελε mod και δεν θα ηταν σωστο πιστευω να βαλω dremel σε τοσο ακριβο κουτι. Η αντλια θα μπει πανω στο τροφοδοτικο. Θα ανοιξω τρυπες μια προς την μερια της αντλιας και μια προς την μητρικη για την εισοδο εξοδο του υγρου στον εναλλακτη. Εννοειτε οτι ολες οι σωληνες θα μονωθουν και το κοντεσερ θα βαφτει μαυρο. Πεστε γνωμες.

hpim3205sv9.jpg

hpim3206ou5.jpg

hpim3207ym0.jpg

Link to comment
Share on other sites

η πανω μερια του μοτερ ειναι καυτη κατα τη διαρκεια της λειτουργειας οποτε αυτη τη θεση αποκλειστηκε. Δεν θελω να βαλω μονωση πανω στο μοτερ γιατι θα σκασει. Τωρα να το πιασω απο την οροφη με αυτοκολλητο επισης αποκλειεται γιατι το εχει βαρος του αν υπολογισουμε και το μεσα υγρο.

Υγ.το pr0n ειναι αμερικανιά αργκο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ακομα και αν το κοψω δεν με περνει στο παχος το μεγαλυτερο μοτερ οχι στο μηκος ή στο υψος. Ακομη και καταφερνα να το βαλω το μεγαλο μοτερ εχει πολλους κραδασμους και ειναι λιγο επιφοβο για τους δισκους! Επιμενω στην ιδεα υδροψυξη στις καρτες και chiller στο cpu. Αν παλι θες μπορω να τα συνδεσω ολα στο chiller αλλα νομιζω δεν θα εχουμε καλα αποτελεσματα στο cpu αν και εβαλα ~2,5μετρα εναλλακτη. Υπολογισε οτι τα στοιχεια του μοτερ λενε 246watt στα -10.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.