Jump to content



Asus P5WD2+DDR2+530/640


ea6gka

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από pro

Μπορει να θελουν κι αλλοι να δουνε.. οπως εγω..

Nice Job Με το pc ανεβαινε στα 5 γιγα..

δεν κανει να δουνε αλλοι γιατι θα εξαντλισετε τα αποθεμα και μετα δεν θα εχουμε να κανουμε δουλια

μακρια απο αυτους τους σολινες ειναι απαισιοι και ακαμτη.... σαν λαστιχο ποδηλατου. δεν κανουνε για εσας

λολολ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

παντως για Ον τοπικ ξανα , ειμαι dual prime stable στα 4.2 χωρις αναμενα τα AC , με τη θερμοκρασια περιβαλλοντος . Πολυ καλα πιστευω , α και ρευμα 1.4375. Το χειμωνα ισως να δουμε περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Nα κάνω και γώ την noob παρατήρηση μου .

Οι ddr2 υποθέτω δεν χρειάζονται καν κάποιο είδος ψύξης ?

δεν ζεστενονται ειδικα αν εχεις τοσο καλο περιβαλλον,Εξω ο αλλος εδωσε 2.65+ και λεει ειναι νορμαλ..απλα χλιαρες.

Γιωργο με 1.437 πραγματικο πρεπει να εισαι πιο πανω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Byron

Nos-Dio ποσο πηγανε τα Micron σου και στα ποσα volts/timings ?

Ευχαριστω.

334 με 4-3-3-6 και 2volt

δυστυχως δεν ανοιγουν τα τιμινγκς τουλαχιστον με το ρευμα που μπορει να διαθεσει η μητρικη.Αυτο που ειδα ειναι οτι οι μνημες θελουν 2 v για τα τιμινγκς,οχι για την συχνοτητα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgesod

Κανένας με corsair 5400ul για τρελό bandwidth;

κανενας με 300 ευρω μειον:p :P

Καλα θα ειναι τωρα με το τρελο bandwidth,οταν θα τις πουλησεις και θα τις δωσεις μισοτιμης ερχεται η τρελη ξενερα.Μνημες των 100 ευρω και τελος:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

334 με 4-3-3-6 και 2volt

δυστυχως δεν ανοιγουν τα τιμινγκς τουλαχιστον με το ρευμα που μπορει να διαθεσει η μητρικη.Αυτο που ειδα ειναι οτι οι μνημες θελουν 2 v για τα τιμινγκς,οχι για την συχνοτητα..

ακριβως οσο και εδω , μονο που πανε 354 με 4-3-3-7. ΑΛλα να μην ξεχνιομαστε , ειναι 2Χ1 γιγα και οχι 2Χ512 οπως τα δικα μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

βαλε το ΒΙΟΣ που εχει το cd της μητoUͺρικης και θα δεις οτι δεν κανει κανενα κουλο , και ρευμα δινει και ολα τα κανει ουτε καν ρεσταρτ.

το δοκιμασα το βιος 0204 και κανει τα κουλα με το ρευμα.Το 0422 που ειναι και το τελευταιο εχει και περισσοτερες επιλογες στου διαιρετες των μνημωνεεεε.

το συνηθησα αυτο με το ρεσταρτ,εκτος του οτι δεν το πειραζω πια το βιος οποτε νο προβλεμ

τα 354 τα εχουν και οι δικες μου λογικα απλα δεν μπορω να το δω αυτο τωρα.Το θεμα ειναι οτι γιατι εφοσον ειναι μικρον δεν πανε πιο κατω σε τιμινγκς...μαλλον εχω τα μουφικα μικρον.Δεν πειραζει...επαιξα και εχασα.:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgesod

Το cold boot problem έχει λυθεί με κάποιο καινούργιο bios;

μου το εξηγησαν απλα...Ειναι feature not a Bug

Στα 240 δεν στο κανει στα 280 στο κανει στα 310 οχι..

Ανθρωπος που κανει reviews με αυτην την μητρικη ποτε δεν παρατηρησε κανενα προβλημα σε καποια συσκευη και εκανε αμετρητα τετοια boots.Απλα το δουλευεις ετσι αφου δουλευει.Στην τελικη μονο οταν κανεις δοκιμες το εχεις αυτο,κατα τα αλλα το πσ δουλευει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

τι κουλα σου κανει? εμενα ειναι αψογο. για δες τι rev εχεις ,μητρικη εννοω

1.02 εχω

Απλα η εχεις 1.30 φουλ η 1.424...

Μπορεις να του δωσεις 1.5 φουλ στο ρευμα του επεξεργαστη??Για δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.