Jump to content



φταίει το τροφοδοτικό ή η μητρική?


kots

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kots

αυτά τα δυο έχουν λεντάκι. το tagan στα πόσα κυμαίνετε. για ποιο μοντέλο μιλάμε.

παιδιά σκέφτομαι να πάω στα 500 κατευθείαν και να το κρατήσω μια ζωή το τροφοδοτικό. λέτε να είναι πάρα πολλα? να μην αξίζει ο κόπος?

Τα tagan δεν έχουν ledακι είναι κατάμαυρα. Για τιμή δες εδω: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700206. Η αλήθεια είναι οτι καιγοντα πολλα. Ενα παλικαρι εδω μεσα εχει καψει 4-5 μεσα σε ενα εξαμηνο. Εγω δεν είχα ποτε κανε προβλημα. Αλλα και οσα καιγονται (απο οσα περιστατικα ξερω) κανενα δεν εχει προκαλεσει προβλημα σε αλλα μερη του Η/Υ. Και εχουν και εγγυηση 3 χρονια. Ετσι το σκεφτηκα και εγω οταν το πηρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

εγω λεω ocz powerstream 520, αυτο θα παρω και εγω. το ειδα απο κοντα και μου φαινεται πολυ καλο τροφοδοτικο.

πουλακι μου ΕΣΥ μου τον ματιαξες και βγαζει καυτο αερα;:p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kots

αυτά τα δυο έχουν λεντάκι. το tagan στα πόσα κυμαίνετε. για ποιο μοντέλο μιλάμε.

παιδιά σκέφτομαι να πάω στα 500 κατευθείαν και να το κρατήσω μια ζωή το τροφοδοτικό. λέτε να είναι πάρα πολλα? να μην αξίζει ο κόπος?

to tagan το ταγκαν που σου λεω ειναι στα 480watt πολυ κατο και ποιοτικο!

εγω τουλαχιστον δεν εχω προβλημα κανενα!

και οπως ειπα και πιο πανω!μου εσωσε το pc!

Γυρω στα 70-80 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kots [Σήμερα, στις 10:09]

τελικά το ocz 520 power stream είναι καλό? η έχει προβλήματα? powerstream ή modstream ? τι διαφορές έχουν?

Αν οχι το καλυτερο τοτε σιγουρα μεσα στα 3 καλυτερα της αγορας....

Υποψιν οτι με λιγο φορτιο οπος εσυ ενα TAGAN θα ζεστενετε περισοτερο απο ενα συστημα με φορτιο οπου η ψυξη του τροφο θα ειναι πιο ενεργη....αυτο τουλαχιστον εχω καταλαβει με τα γραφομενα περι TAGAN ....

Στα OCZ παντος δεν εχω ακουσει για βλαβη ακομα.....

Οσο για το να το εχεις για παντα?.........αφου ξερεις οτι το ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ στα PC δεν ειναι πανω απο 2-3 χρονια....(και πολυ λεω..)

Γνωμη μου..

Αν δεν εχεις σκοπο να μπλεξεις με υπερχρονισμους κλπ. τοτε κοιτα... αξιοπιστια-ησυχια-τιμη....

Δικη μου σειρα προτ.. ειναι OCZ Enermax Ultra X (http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Ultra_X.html )

Link to comment
Share on other sites

θα το λάβω υπόψιν. ξέρεις μήπως αν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στo modstream από το powerstream? εννοώ επειδή το σκέφτομαι για Modstream θέλω να δω μήπως έχουν ακουστεί τίποτα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kots [Σήμερα, στις 09:23]

θα το λάβω υπόψιν. ξέρεις μήπως αν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στo modstream από το powerstream? εννοώ επειδή το σκέφτομαι για Modstream θέλω να δω μήπως έχουν ακουστεί τίποτα bugs.

Καμια σχεση το ενα με το αλλο....

Το modstream einai light version tou Powerstream.

To modstream δεν ειναι καν ρυθμιζομενο αλλα εχει το καλο με τα καλωδια του που ειναι για μοντ ;)

Ενα powerstream σε καλυπτει περισοτερα για το μελον αφου μιλαμε για τερατακι ....

Το modstream ειναι σαφος πιο φτηνο και ομορφο αλλα δεν ειναι για extreme καταστασης

.....οτι πληρωνεις ...παιρνεις..

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά ανακάλυψα τι έφταιγε στο σύστημά μου. ήταν ένα καλώδιο το οποίο δεν πατούσε καλά. ένα τετράπινο μόλεξ. αυτό το μόλεη το είχα στην κάρτα γραφικών μου, με συνέπεια να κολλάει όπως είπα παλιότερα, και μετά το έβαλα στον σκληρό. προχθές που έκανα μια ανακατανομή το έβαλα σε έναν ανεμιστήρα, και παρατήρησα ότι σταματούσε να λειτουργεί, κι έτσι ανακάλυψα ότι το καλώδιο είχε πρόβλημα.

το απομόνωσα, και όλα πηγαίνουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kots

τελικά παιδιά ανακάλυψα τι έφταιγε στο σύστημά μου. ήταν ένα καλώδιο το οποίο δεν πατούσε καλά. ένα τετράπινο μόλεξ. αυτό το μόλεη το είχα στην κάρτα γραφικών μου, με συνέπεια να κολλάει όπως είπα παλιότερα, και μετά το έβαλα στον σκληρό. προχθές που έκανα μια ανακατανομή το έβαλα σε έναν ανεμιστήρα, και παρατήρησα ότι σταματούσε να λειτουργεί, κι έτσι ανακάλυψα ότι το καλώδιο είχε πρόβλημα.

το απομόνωσα, και όλα πηγαίνουν ρολόι.

Αντε με το καλο!!! Παντως το τροφοδοτικο βαλ'το στο προγραμμα για αλλαγη καποια στιγμη, γιατι μπορει να σου δημιουργισει προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.